Antreman programi + Supplementler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CooLSTuFF tarafından 3 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. CooLSTuFF

CooLSTuFF Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Foruma henuz bugun uye oldum bir arkadasimin tavsiyesiyle..
    25 yasindayim ve yaklasik 6 yildir bu sporla ugrasiyorum ama calistigim aktif sureleri toplasaniz sanirim 6 ay etmez..Yani demek istedigim hep kesik kesik,dolayisiyla sagliksiz bir bicimde calistim.

Sorularima gecmeden once vucudumla ilgili bilgiler vermek istiyorum.
    1.78 boyunda 90 kiloyum fakat bildiginiz uzere her insanin anatomisi farklidir.Benim vucut yapim; dogustan genis omuzlu,kemikli,kisaca kalipli diye tabir ettigimiz insan tipine uygun bir yapi.6 sene once 68 kiloydum fakat omuzlarim simdikinden daha zayif halde degildi.Daha dogrusu daha ince gozukmuyordum.Universite ortaminda kullandigimiz alkolun,duzensiz beslenmenin,spor yapmamanin had safhaya ulasmasi ile birlikte bu noktaya geldik..Anatomiden bahsetmemin amaci; cogu arkadasimin bana kilonu gostermiyorsun,kollarin omuzlarin goguslerin yagsiz gozukuyor demeleri.Acikcasi bende aynaya baktigim zaman kendimden nefret etmiyorum,aksine gobegim olmasa hos gozukebilirim diye dusunuyorum..

Sorularima gelince; buyuk bir azimle yaklasik 2 hafta once tekrar bir salona basladim.Hocamin tavsiyesi ile haftada 3 gun olmak uzere her bolgeyi kilo artirmadan 3*10 seklinde calisiyorum.Forumlardan ve hocalardan aldigim tavsiyeler dogrultusunda universal amino 3001 ve hardline l carnitine aldim.

Ilk sorum; yagsiz bir vucut yaparak fakat hacim olarak daha fazla buyumeden su anki omuz yapim itibari ile kollarimi maximum buyultebilir miyim ?

2- Gogus ve sirt bolgeisnde ince kas yapmak,dolayisi ile o bolgelerde kutlesel bir artis istemiyorum.Bu ilaclarin kombine kullanilmasi durumunda basariya ulasabilir miyim ?

3- Her idmanin sonunda yarim saat kardiyo ve karin hareketleri yapiyorum.Aldigim amino asit acaba karin bolgesindeki yaglanmanin dusmemesine sebebiyet verir mi ?

Cevaplayip,yardimda bulunursaniz cok sevinirim.

Saygilarim sunarim.

Sayfayı Paylaş