Antreman Programım Yanlış mı Yapıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kamaist tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Kamaist

Kamaist Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    tekrar merhaba..1 ay oldu başlayalı..40 dakika kardiyo yapıyorum,ardından tüm aletleri 4x10 olarak elden geçiriyorum..bu yanlış mıdır?:confused:

2. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Evet yanlıs. Tüm aletlere girmek tüm kas gruplarını çalıştırmak demektır. bir gunde en fazla bir kas grubunu calıstırmalısın. örneğin bugun göğüs çalışıyorsan sadece göğüs çalışlıp ertesi gün başka bir kas grubunu çalısmalısın. eger hergun aynı kas gruplarını calıstrırsan cok yuklenmıs olursun ve kasların gelişmez. iç kaslar gelişir buda dışdaki kas kütlesinin büyümesine engel olur.

3. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Amaciniz nedir boyunuz kilonuz ?

4. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle katilmiorum bu sporda daha yenisin ve 1. Ayini doldurmussun eger 4. Veya 5. Ayini dolduus olsadin gunde tek bolge veya 2 bolge calisabilirsin bnde ilk 1 ay falan haftada 3 gun her bolgeyi calistiriodum kaslarin isinmasi icin cok hareket olmasin temel hareketler olsun kolay gelsin

5. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Evet ben de katılmıyorum. Ben 4 aydır yapıyorum ve ilk iki ayım senin dediğine benzer bir programla başladı. Bahsettiğin program başlangıç programıdır. Bu programdaki amaç her bölgeyi 2 hareketle çalıştırarak hem üzerlerindeki yağları eritmek, hem de kasları biraz daha ağır diye nitelendirebileceğimiz barbell'larla çalışmaya hazırlayacaktır. Bu programa eğer yağ oranın az ise 1 ay biraz daha fazla ise 2 bazen 3 ay devam edersin. Sonra zaten hocan vücudunu haftalık spor gününe göre bölgelere ayıracak ve her bölgeye düşen hareket sayısını 4 e çıkaracaktır. Doğru yoldasın. Sorun yok.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hedefin nedir?...

"vg-mi" , fitness mi ?!...

bunları saptaman en doğru olandır...kilo, boy, yaş vb vb?!...))

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yenı basladıysanız ilk 1 ay hoca vucudu alsıtırmak ıcın tum aletlerı makınede calıstırır 1 ay gectıkten sonra bolgelere boler.

8. Kamaist

Kamaist Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hedefim vücut geliştirme,yaş 20 kilo 77 boy 1.72..ayrıca pek professional bi hocaya sahip değiliz..belediyenin verdiği aletlerin nasıl kullanılacağını gösteren bir insan sadece..

ayrıca haftaya usplabsjack3d'e başlayacağım..

9. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    amacın boyun ve kilon ne olursa olsun tüm aletleri gelişi güzel elden gecirmek hiçbir antreman prensibine sığmaz salla pati iş yapmaktır..
    bir an evel düzgün bir program olusturup uygun prensiplerle calısmaya baslayın

10. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bizim salondaki aletleri bilme şansımız yok. Ama bence sende bb'in başlangıç programını incele ve uygula. Sonuçta seni fitness'a götürecektir ama her alet her aşamada kullanılmaz. Ben 4 aydır salonda yapıyorum daha hiç kullanmadığım bir sürü hareket var. Bir sürü de kullanıp yerine barbell ve dumbell'lara geçtiğim alet de var. Dolayısıyla senin yeni başlama programını öğrenmen ve uygulaman lazım en azından bir süre. Sonra da kendine bi program yapman lazım. Kendin için oluşturacağın program için yeni başlayanlar bölümünde bilgiler mevcut. Yeni başlayan programı ise kabaca şöyle(aletleri bilmediğimden genel olarak yazıyorum bu benim yaptığım amacım sadece yardımcı olmak):

20dk. bisiklet 2. kademede hız olarak 30'un altına düşmemeye dikkat et
    15dk. koşu bandı(ben 10dk yürüyüp 5dk koşarak bitiriyodum)
    10dk. twist
    10dk. sopa çevirme (300 defa)
    4x25 romalı mekik(aşağı eğik sehpa)
    4x15 alt karın için ayak kaldırma
    4x15 askıda alt karın
    4x15 sıkıştırma(__I sehpada)
    4x10 alette göğüs press
    4x10 alette üst göğüs press
    4x10 enseden kaldırma(omuz)
    4x10 dumbell yana açış(omuz)
    4x10 enseye çekiş(kanat)
    4x10 göğsü dayayarak karna çekiş(kanat)(bu aleti tarif etmek zor:))
    4x10 ön kol için barbell kaldırma
    4x10 kolları kırarak öne itiş(arka kol için)
    4x10 leg extension düz oturup ayak kaldırma
    4x10 uzanarak ayakları popoya çekiş

Farkettiğin üzere ön kol ve arka kol 1 hareket diğer bölgeler 2 hareket. Ön kol ve arka kol diğer aletleri yaparken de çalıştığı için 1 hareket. Hareketlerin isimlerini bilmediğimden ve anlaması kolay olsun diye yapılış şekliyle yazdım. Bu program benim ilk 2 ay uyguladığım programdır ve savunmuyorum. Ama bende güzel işe yaradı 4 kilo verdim ve bu programın ardından haftada 3 gün body için vücudu günde 2 bölgeye bölen bi programa geçiş yaptım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

11. Kamaist

Kamaist Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekkür ederim isimlerini bende bilmiyorum pek ve bu şekilde acayip yardımcı oldu.. tekrar teşekkür ederim :)

12. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim. Bu program biraz zordur ve kasabilir ama aksatmadan uyguladım ben. 1 ay uyguladıktan sonra haftadaki gün sayına göre böler daha severek yapabileceğin bi program oluşturabilirsin sana uygun. En güzel program en çok severek yapacağın programdır bana göre. Ben hala üzerinde çalışıyorum:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:06 ----------

Bu arada salondaki ortamın nasıl bilmiyorum ama eğer müzik yoksa bir müzik playerla çalışmaya çalış ve bence en sıkıcı olan şeylerden biri olan 20dk. bisiklet için benim çözümüm salondaki dergilerden faydalanmak. Bir şeyler okuyunca inanılmaz çabuk ve keyifli geçiyor. Ben bi dergi alıyorum(sporla alakalı). Okurken bitti uyarısı gelince çok seviniyorum. Bi kalkıyorum bisikletten terleme başlamış. Sadece bir fikir tabi..

Sayfayı Paylaş