Antreman Programım sizce nasıl

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boragokcan tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    Kilo 87 (2 ay önce 94 dü ) Boy 1.70 yağ oranım % 20 (%24 dü )

1 ay evde hafif dumbellarla çalışıp diyetle beraber 7 kilo verdim sonra BB salona başladım ve 1.ayım bitti 1 ay cardio+tüm vücud çalıştırma haftada 4 gün gittim çok fazla kilo vermedim L carnitine kullandım diet yapıyorum ama çok zorlamadan antreman sonrası whey protein ama az 20 gr kadar 1 ay bittiginde kilom aynıydı ama belim 107 cm den 98 cm indi pantalonlarım bol gelmeye başladı üstüme dar gelen gömlek ve tişörtlerim rahat olmaya başladı herhalde kas hacmim artdı sıkılaştım şimdi 2.ayıma başladım salonda hocam çok deneyimli 15 yıllık hoca ve herkesle çok ilgili yetiştirdiği gençler uzun zaman çalıştırdıgı arkadaşları var tipleri çok sağlam bana 2.ay için yeni bir program yazdı haftada 4 gün gidiyorum hocam kasların altını dolduralım dedi ne demekse sormadım amacım zayıflamak ve kaslanmak oldugunu biliyor 2 değişik anteraman yazdı
    haftada 4 gün çalışma 3 gün off bazen program kayıyor haftada 3 gün çalışıyorum öbür haftaya 1 gün çalışma sarkıyor eğer 1 gün çalışma 2 gün off yaparsam

Pazartesi-Cumartesi
    35 dakika cardio (bisiklet,eliptik bisiklet,yürüyüş) ardından 40*4 crunch 40-4 çakı 40*4 decline benchde mekik side band yanlara 40*4

Bench Press 12-10-8-6 tekrar 4 set
    Dumbel Fly 12-10-8
    İnciline Bench Press 12-10-8-8
    Butter Fly 12-10-8

Lat Pull Down (öne) 12-10-8
    Laybel Rowing 12-10-8
    Good Morning 12-12-12-12

Barbel Curl 12-10-8
    çİFT kol Dumbell Curl 12-10-8
    Cable curl Alna yatarak 12-10-8-6
    Consantre Dumbell 12-12-12

en sonunda mekikler tekrar

Perşembe-Pazar
    35 dakika cardio
    Mekik çakı crunc aynı

Ön Omuz press 12-10-8-6
    Dumbell press 12-10-8
    Tek kol lateral side 12-10-8
    Arnold Press 12-10-8-6
    Cable front raise 12-10-8

Triceps

Ters Pushdown 12-10-8-6
    Ters Alna triseps Z bar 12-10-8
    Dumbell fransız 12-10-8
    Tek kol Dumbell (yatarak )
    Bacak
    leg Exations 12-10-8-6
    Squat dumbell a 12-12-12-12
    Önkol bilek (ismini bilimiyorum 3 set *8

En sonda Mekikler tekrar

Lütfen bilgi ve deneyim sahiblerinden yorumlarını bekliyorum bu sporu en az 1-2 senedir salona giderek yapanların değerli görüş ve yorumlarınız bekliyorum

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Konun uzun bence biraz daha kısa yazarsan daha fazla cevap alırsın eminim ki arkadaşların gözüne uzun gözüküyor ve okuma isteği olmuyor :)

dumbbell fly varsa butterfly ı koyma bence fazla olur hemde neredeyse aynı hareket :)

Good Morning sırt hareketi olarak koydun sanırım ama asıl vurdugu yer bel.Sırtı hiç etkilemiyo demiyorum ama asıl etki noktası bel.Onun yerine Dumbbell row koyabilirsin.

Arnold press dumbell press ön omuz press belki isimleri hatalıdır ama bu hareketlerde aynı sayılır arnold press te sadece ceviriyorsun dumbbelları.

3. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    butter fly hoca programdan çıkartdı decline bench press koydu.Ön omuz press smith makinesinde bar çeneye kadar iniyor ön omuzları daha vurmak için ,dumbel press daha düz yapılıyor kollar yanlarda baş üstünde birleşiyor
    Arnol press sadece çevirme değil tüm omuzu ön yan arka çalıştırır
    Good morning hareketini ben koymadım hoca yazdı :) 1 ay önce barbell row vardı bu ay bu hareketler her ay program değiştiriyoruz

Sayfayı Paylaş