Antreman programım ile ilgili

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve CalisCalis tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba,

Benim 10 aylık bi tecrübem var BB ile(7 ay gittim 6 ay kadar ara vermek zorunda kaldım okul yüzünden 2 ay önce yeniden başladım) ve kilo almak için gidiyorum ancak hocamın yazdığı programın benim kilo almama yardımcı olabileceğini düşünmüyorum boyum 1.87 kilom 62 3 gün önce optimum nutrition serious 5.5 kiloluğundan aldım onu kullanıyorum beslenmemide elimden geldiğince arttırdım 3 günde 2 kilo kadar kazandım.Buda hocamın yazdığı program.

Cardio 7 Dk
    Yarım Mekik 2 x 25
    Ters Mekik 2 X 25
    Inc. chest pres 12-10-8-6
    Butterfly 2 X 15
    Pull Down 12-10-8-6
    Dum Rowing 2 X 15
    Shoulder pres 12-10-8-6
    Omuz dum. Lateral 2 X 15 isim yanlış olabilir.
    leg curl 16-14-12-10
    Triceps dumb. down 2 X 15
    Biceps dum. Curl 12-10-8
    Wirst Curl 3 X 15
    Crunch 2 X 25 isim yanlış olabilir
    it.legraises 2 X 15

adını okuyamadığım bir karın hareketi daha yapıyorum makinede ve açma germe hareketleri yapıp bitiyorum.haftada 3 gün gidiyorum.

2. asslann88

asslann88 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    bence izolasyon hareketleri deil de sadece temel hareketlerin olduğu bir program seini kilo almana daha fazla yardımcı olacaktr genelde izole hareketlerin kilo ve kas artışına etkisi yok denecek kadar azdır,daha çok şekil vermeye yöneliktir ki senin şu anki amacın şekil değil hacim anladığım kadarıyla..

3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    izole hareketlerin ne manaya geldiğini biliyormusun? kas artışına yol açmaz ne demek akla mantığa sığmayacak şeyler söylüyosun

4. asslann88

asslann88 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    izolasyon hareketleri var olan hacmi şekillendirme amaçlı kullanılır hacim için kullanılan yöntemler bellidir ki bunlar da temel hareketlerdir izole hareketler iyi hacim yapsaydı kimse zor olan ve ciddi konsantrasyon gereken temel hareketlerle uğraşmaz direk izolasyon hareketleriyle işi bitirirlerdi..

5. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    benim kaslanmak veya şekil kazanmak konusunda bi acelem yok sadece kilomu dengelemek istiyorum.Ama uyguladığım bu programla 1.15 dk veya 1.30 dk dan önce bitiremiyorum kalbim çok hızlı atıyordu biraz uzun dinleniyordum belkide bu yüzden bu kadar uzun sürüyordu.kafama göre bi ayarlama yaptım tam olarak uymadım programa şöyle yarım mekik,crunch ve it.legraises yapmıyorum bacak hareketinde tekrarı azalttım sanırım karbonhidrat tozununda verdiği enerjiyle son gün eskiye oranla baya rahat çalıştım 50-55 dk gibi bir sürede bitirdim.Sizden öğrenmek istediğim bu programı tam olarak uygularsam kilo alma konusunda bana engel olur mu forumda araştırdığım kadarıyla 45 dk yı geçmemesi gerekiyormuş antremanın.Hocamda benim kilo almak için gittiğimi çok iyi biliyor karbonhidrat tozu falan önermişti ama böyle bir program yazdı.asslann88 izole hareketlerin hangileri olduğunu belirtebilirmisin biceps ile triceps hareketlerimi?

6. asslann88

asslann88 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    her kas grubu için izole hareketler wardır örneğin göğüs için dumbell fly,cable crossover,decline dumbell fyl vs... bunlar göğüs bölgesinin izole hareketlerindendir..göğüs için bir kaç temel hareket örneği de vermek gerekirse barbell bench press,incline bench press,decline bench press vs..

CalisCalis bunu beğendi.
  7. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama ben hala bu programı uyguliyim mi uygulamiyim mi anlamadım.

8. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Hacim istiyorsan haftada her kas grubunu 1 kere çalışman daha iyi olacaktır.İdmandan önce kardiyo mekik vs. yapıyorsun bu senın hacim kazanmana negati etki eder.Bence
    1.gün gogus-biceps
    2.gün omuz-trıceps
    3.gün dinlenme
    4.gün sırt
    5.gün bacak
    6.gün-7.gün dinlenme

Şeklinde yaparsan daha iyi olur.Ayrıca hacim istiyorsan kola 4.6 max agırlık girmen yararına olacaktır.Her zaman icın kaldırabilecegın max. hareketlerle çalış(omuzdaki açıs hareketleri vs. haric)
    Dinlenme günlerinde karın çalışabilirsin.
    Sırt günü ve bacak günü bir tek kas grubu çalıştırıcaksın idmanın kısa sürcek sakın süreyi uzatayım verim alayım vs. diye gidip bacaga sırta 6-7 hareket girme.biceps 3,triceps 3,omuz 4,bacak 4,sırt 4, gogus 4 hareket yeterli olacaktır hacim icin ama şunu unutma kaldırabilecegin max. agırlıklarla kaslarını max. seviyede zorlamalısın.
    Kolay gelsin...

CalisCalis bunu beğendi.
  9. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler darknesssword söylediklerine dikkat edicem.programı tam olarak uygulamıyordum zaten en kısa sürede yapıp bitirmeye çalışıyordum.yinede 50-55 dkdan kısa sürmüyordu.ağırlığa gelince dediğin gibi max seviyede zorluyorum kendimi sonuncu tekrarı yaptığımda ardından bir tane daha kaldırıcak durumum olmuyor.ben yinede bi hocayla konuşim yeni program yazsın günlere bölüp. (kola 4.6 max agırlık girmen yararına olacaktır)buradaki 4.6 max ağırlık ne oluyor acaba?

10. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    temel hareketler dediğin birden fazla kas grunun çalıştığı hareketlerdir örn: bench press
    izole hareketler ise sadece o bölgeyi çalıştırır örn: lateral raise
    kasların zaten belli bir şekli vardır şekillendirmek ne demekse artık :D

11. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    4 set 6 tekrar maksimum agırlık

12. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    @darknesssword

Bende 1 ay programsız çalıştım yapabildiğim kadar hareket yapıyordum.

Örneğin: 20 dakika koşu 100 mekik sonra salonda ne kadar alet varsa 2 saatte yapabildiğim kadar çalışıyordum. Ne bileyim hoca ilgilenmiyor ki. Bende zannediyorum ki ne kadar çalışırsam o kadar iyi.

Şimdi forumda verilen 2 . ay programını uygulayacağım. Antrenman 45 dakikayı geçmeyecek?

Peki mekik çekmek kas gelişimini engelliyor mu?

45 dakika neden?

Teşekkürler / Murat

Sayfayı Paylaş