Antreman programım hakkında bir sorum var ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve undisputed01 tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Normal bölgesel antreman programı uyguluyorum pazartesi göğüs - biceps carsamba omuz - arka kol , cuma günü önkol-kanat-göğüs , cumartesi bacak , sırt + diğer bölgelerden az da olsa antreman yapıyorum. Bunun dışındada gitmediğim günlerde günlük 150 200 şınav çekiyorum , gittiğim 3 gün 6 dakikalık mekik uyguluyorum gitmediğim günlerdede 150 tane günlük çekmeye çalışıyorum.

Sorum şu vücudumda az da olsa göbeğim var yağlı hala biraz her bölgem gelişti ama yağlardan dolayı karın kaslarım belli olmuyor yağ da olsa göğüs bicepsi kapatmıyor ama karın kasını kapatıyor diyorum ki ağırlık alıp karın çalışsam yaz gelmeden 2hafta boyunca sürekli tekrarlasam karın kaslarım yağlar olsa da gözükür mü . Cardio yapacak vaktim yok açıkcası cumartesi günleri 20 dk yapıyorum onun dışındaki günledede 10 dk geçmiyor.

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Karın çalışma ile karındaki yağlar gitmez.Bırak karın çalışmayı,2 hafta yapabileceğin en iyi kardiyoyu yapsan yine de bu sürede istediğini elde edemezsin :) Gitmediğin günlerde şınav çekmenin de faydası olmaz vücuda dinlenmesi gereken sürede iş yüklemekten başka.Şınavı programına sokup yaparsan faydasını görürsün.

3. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası ben yeterince dinlendiğimi düşünüyorum sabahın köründe okula gidip 6 ders yani 5-6 saat okulda oturuyorum 6.5 7 saatte uyuyorken geri kalan zamanda da antremanı eksik etmiyorum da , ben yeni başlamadım karın kası çıkarma işine uzun zamandır yapıyorum ve sadece gölge olduğunda biraz belli :) Nasıl desem bir bölgeye çok yüklenince yani orası illaki oluyor ya göğüs veya kol örnek olarak , ben de karna ağırlık vermek istiyorum bi şekilde diğerlerini aksatmadan. Ağırlıkla mekik çekmenin ne faydası olur , 8. ayımdayım bu arada ?

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Yağ oranını düşürdükten sonra belirgin bir şekilde görünmesini sağlar ama görünmesi icin malesef sadece çalışmak yetmiyor,yağ oranı da önemli :)

5. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Ya kardiyo yapacak zamanım yokta şey diyeceğim , kum torbasında yapsam kardiyomu ? işe yarar mı ?

6. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Profesyonel olarak bilgili değilsen kardiyo yerine geçmez bence,sakatlık olur üstüne. Çok kişi tanıdım ben kum torbasını filmlerdeki gibi önüne geçip dümdüz yumruk atılan kolay bir şey zanneden,sonu hüsran oluyor.

7. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Kum torbasında geniş bir alana koydum , gerekli önlemleri alıyorum eldivenim bandajım falan da var ayaklarımı kullanıyorum ha bu arada kum torbasına tekme atmaktan 3 aylık zamandan sonra adonis kaslarım belli olduğu halde baklavalarım belli olmuyor bence yağ oranından çok çalışmaylada ilgili bunlar , şu ağırlıkla mekik çekmeyi deniyeceğim ama bazıları da göbeğin büyür diyor :)

8. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum malesef kardiyosuz ne kadar çalışırsan çalış bişey değişeceğini zannetmiyorum..Zatenkarın kaslarımız çok küçük kaslar ne kadar büyütebilirsinki zaten..

9. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    1.76 boy 70 kilodayım açıkcası çok kilo kaybetmek istemiyorum yağ vereyim derken uzun süreden sonra cardiosuz çıkar çalışmayla da eve koşu bandı almayı düşünüyorum cardio için. Sıkıntım yaza kadar karnımı en azından daha iyi hale getirmek mide dinlendirilmeli demişler de her gün 8 dakikalık bi mekik egzersizinin zararsız olmayacağını söyledi hocam başladım ben de 6. gün bi sıkıntı yaratır mı ?

Sayfayı Paylaş