Antreman Programım Doğru mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MeyethologY tarafından 5 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sadece göğüs, sırt, arka omuz ağırlıklı çalışıyorum.Bunun nedeni hafif bir kamburluğum var ve salona gitmemin en büyük nedeni o.Boyuma etki etmesini istemediğim için de bacak çalışması, omuz press vs. hareketler yapmıyorum.Sadece 3-4 bölge çalışmama rağmen 2 hafta oldu ve vücudumun istediğim gibi fit bir görünüme doğru gittiğini fark ettim.Sizce bu gelişmeyi artırmak mümkün mü ? Birde sırt-omuz programım kamburluğuma etki eder mi daha iyi bir program mı yapmalıyım ? Program şöyle :
    PAZARTESİ
    Bench Press 4x10
    Incline Bench Press 4x10
    Decline Bench Press 3x10
    Butterfly 3x10
    Dumbell Pullover 3x10
    Cable Crossover 3x10
    Dumbell Flies 3x10

SALI
    Dinlenlenme-Evde sadece karın programı (8dk Jamie Alderton)

ÇARŞAMBA
    Lateral Raise 3x10
    Behind The Neck Press 3x10
    One Arm Dubell Rowing 3x10
    Rowing Machine 3x10
    Pulldown 3x10
    Upright Row 3x10

PERŞEMBE
    Dinlenme-Karın

Ve böyle devam ediyor.Gün aşırı antreman, antremandan bir gün sonra evde karın.Programı kendim yaptım zaten saçma durduğundan anlarsınız.Programa eklemem veya çıkarmam gereken şeyler nelerdir ? Tüm vücut antremanı yapmayacağım.Örneğin kollarım ve ön omuzum vücudumun diğer yerlerine göre çok daha kalın çünkü kick boks yaptım uzun süre.Sadece kolları kıvırdığımda herkes bakar çocuk çok kaslı diye, ancak üstümü soyunsam hiçbir şey yok bu durumdayım.Yaş 18 Boy 1.67 kilo 71. Yaklaşık 65 kiloya düşerek antremanla birlikte fit bir görünüm istiyorum ve tabii kamburluğumun (kifoz ve lordoz) düzelmesini.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
  3. İskender's Fight Club

İskender's Fight Club Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Trainer
    Yer:
    Hatay
    Meytholog Öncelikle kilo nedir Boyun kaç yaşın kaç onları bilmemiz gerekıyo ve nezamandır çalışıyorsun ???

4. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar problemimi tam olarak okumayan, yazmak için yazan lütfen yazmasın.Sorduğunuz soruların hepsinin cevabı yazımda var.Yaş 18 boy 167 kilo 71 ve 2 haftadır çalışıyorum -.-

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Neck press yerine military press yap. Programi çöpe at yeni program yap gögüse ne bulduysan yazmışsin 2 haftalik birisi için bu kadar haareket nedir. Haftada 3 gün gidip tüm vücudu calistiracak bir program uygula her bolgeye 1 hareket. Salonda hocan yokmu ?
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2014 ---
    Gögüse 7 hareket steroidli pro kişiler bile yapmıyor.

ugrkrms bunu beğendi.
  6. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hoca var ama pek anlamıyor bende güvenmedim.Şahsen şuan memnunum 2 hafta olmasına ve ağır antreman olmasına rağmen kesinlikle göğüsüm tepki verdi.Ayrıca kendimi 2 haftalık acemi gibide düşünmüyorum 1 yıldır spora ara vermiş olsamda onun öncesine dayalı uzun sürelik bir kick boks alt yapım var.Önerin için teşekkürler o hareketide yapabilirim

7. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Baslangicta oldugundam her hareket her sekilde vucudunda degisiklige sebep verecektir zaten. Bu programinin dogru olduguna isaret etmez.
    Gogus programini degistirebilirsin.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki ama ne gibi bir değişiklik yapmalıyımı ? Örneğin dumbell fliesi kaldırabilirim çünkü cable crossover ile benzer bir hareket.Onun dışındakiler ise göğüs için en gerekli şeyler.Gördüğüm kadarıyla çoğu kişide yapıyor bunları

9. İskender's Fight Club

İskender's Fight Club Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Trainer
    Yer:
    Hatay
    2 Haftalık Yolun Başlangıcı sayılır.. Şu an çalışabilecegin Her adeleye 2 hareket Haftanın 3 günü yeterli Beslenme Antrenman ve Uyku Üçgenininde olmalısın Başarılar

Sayfayı Paylaş