Antreman Programı Hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rakkibeni tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rakkibeni

rakkibeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar salı gününden itibaren(4.ay oluyor) program değişikliği yapıyorum ve her antreman 2 farklı bölge çalışmaya başlayacağım. Hocamla beraber hazırladığımız programda :Göğüs/Sırt-Omuz/Bacak-Biceps/Triceps şeklinde çalıştırılmayı düşünüyorum fakat aklıma takılan sorular şunlar:

1-Salon haftada 3 gün çalışıyor(salı-perşembe-cumartesi)bu şekilde bu programdan verim alabilir miyim ?

2-iki farklı kas grubu çalışacağım için antreman şiddetini arttırmalı mıyım,yoksa 4 setlik antremanlarla devam mı etmeliyim?

3- Protein tozu kullanmaya başladım 3 hafta oldu off günlerde kullanmalı mıyım? Ya da bunun için erken mi ?
    dipnot:Beslenmem gayet düzenli,hacime yönelik çalışma yapıyorum.

4-Biceps/Triceps aynı günde mi çalışmalı ? (Edit :bu başka topiclerde dile getirilmiş ama 4 aylık bir sporcu için yapılabilir mi ?)

aklıma takılan sorular bunlar açıklayıcı olduğunu düşünüyorum yarım eden olursa sevinirim.

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    1-Haftada 3 günden verim alabilirsin...
    2-Antreman şiddeti artmalı , set sayıları tekrar sayıları hareketler iki ayda bir değişmeli...
    3-Maddi duurumun elveriyorsa sabah kalkınca alabilrsin , alamazsan da sorun değil..
    4-4 aylık bir vg ci için bence en uygun program

Omuz - triceps
    Göğüs- biceps
    Sırt - Bacak olmalı , eğer 4 gün gidebilirsen sırt ve bacağı ayırabilirsin...

demircan256 ve rakkibeni bunu beğendi.
  3. rakkibeni

rakkibeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    eyv. üstad yalnız bir sorum daha olacak :) öncelikle bacak ve sırtı aynı gün yapma durumunda olacağım 3 gün dışında açık olmadığından :|
    sorum şu : salondaki hoca kas grubu başına 6 hareket olduğunu söyledi(bkz:eek:muz: 2 yan,2 ön,2 trapez olmak üzre. ) bu benim için fazla mı olur yani gelişim yerine eksi yöne düşmek istemiyorum açıkçası da.

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bölge başına 6 hareket 4 aylık vg ci için çok olabilir...

Omuz için press + yana açış + upright + eğilip yana açış yeterli olacaktır...
    Şu konuyu okuyabilirsin
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ri-omuz-ba-lar-p-t9119.html

Diğer bölgeler için de durum aynı , küçük bölge için maks.3 , büyük bölge için ise 4 hareket olmalı...

rakkibeni ve demircan256 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş