Antreman programı hakkında yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Gürkan Kayaoglu tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Gürkan Kayaoglu

Gürkan Kayaoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu mesaj bu forumda ki ilk mesajım. 28 yaşında ve 18.11.2013 itibari ile 118,3 kiloyum. Spor salonuna yazıldım ama orada ki hocalar pek ilgilenmiyor. Bir program yazmadılar. Sizden isteğim. Bana kilo vermemde yardımcı olacak bir program önermeniz. Mesela kaç dakika yürüyüş, kaç dakika koşma, kaç dakika bisiklet, hangi aletlerde hangi hareketleri yapayım. Şimdiden teşekkürler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Boyunuz uzun sanırım, fotoğrafta pek 118 kilo gibi gözükmüyorsunuz. Yeni başlayanlar bölümü, Flexor'un yazdığı başlangıç programı uygun olur. Kardiyo için belli dakika vermek yanlış olur, en iyi kardiyo sıkılmadan devam ettiğiniz kardiyodur. Sıkılmadığınız herhangi bir kardiyo aletinde, koşu bandı olur, bisiklet olur vs. başlayın, her antrenmanda yavaş yavaş dakika ve hızları arttırın. Kondisyonunuz yeterince yükselince HIIT tarzı kardiyoya geçersiniz, o zamana kadar her antrenmanda öncekinin üstüne koymaya gayret edin. Kilolar gittikçe zaten herşey kolaylaşacaktır. Antrenmandan daha çok yiyeceğinize kafa yorun. Yağlar düşük kalorili beslenerek erir, antrenman sadece sürece yardımcı olur ve kas kütlesini korumanızı sağlar, öncelik beslenmede olsun her zaman.

Gürkan Kayaoglu bunu beğendi.
  3. Gürkan Kayaoglu

Gürkan Kayaoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim yorum için. Resim 2 sene önce ki resim orda da yaklaşık 110 kilo civarındaydım. Yemek konusunda sıkıntılarım var. Dayanamıyorum. Ama 2 gündür dikkat ediyorum aldığım kaloriye. Bakalım devamı gelicek mi ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kalorileri karbonhidratlardan azaltın, proteininiz bol olsun. Protein ve yağlar, lifli gıdalarla birlikte daha uzun süre tokluk sağlarlar. Bu kiloda insülin direncinizin de olması muhtemel, insülin direnci olan insanlar da düşük karbonhidratlı diyetlere daha iyi cevap verirler. İlk haftaları atlattıktan sonra hayat tarzınız değişir zaten, gerisi daha kolay gelir. Kolay gelsin.

5. Gürkan Kayaoglu

Gürkan Kayaoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim. Çalıştığım iş dolayısı ile masabaşındayım akşama kadar.. o yüzden pek bi harekette edemiyorum. Diyet yapmakta zor oluyor ama bu sefer dayanıcam.

Sayfayı Paylaş