Antreman programı -hacim-parçalama konusu hakkında yorumlarınızı almak istiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve walrus tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. walrus

walrus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar bu sporu yapmaya geçen sene 18 kasım günü başladım ve hala devam ediyorum sorum şudur cok konuya baktım parcalanma mı hacim mi diye bir türlü karar veremiyorum nedeni boyum 1.85 dedigim gibi basladıgımda 73 kiloydum suan 87 kiloyum asagı yukarı 70 kg ile bench press basabiliyorum en fazla artık siz karar verin ne kadar güc kazandım veya boşa mı yaptım orasını bilemedim :) bu boy ve fiziktesin parcalan daha estetik durur diyenede rastladım hayır daha bişey degilsinki parcalanasın biraz daha hacim yap diyenede eski halimi gördükçe sanki parcalanmaya gidersem gene zayıf incecik biri gibi olurum düşüncesi hacimlenmeye belimin kalınlıgını gördükçede diyet ve parcalanma konusuna aklım beni itiyor aslında gerçekçi olmam gerekirse birazda diyete burun kıvırmam daha dogrusu bogazı tutamamak beni caydırıyor biraz uzun oldu kusura bakmayın lütfen fikir ve önerilerinizi yazar mısınız

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Duzgun bir hacime sahip oldugunda zaten kendin karar versin define olmaya.
    Benim tahminim 70kg bench press biraz az gibi senelik calisma icin.REsim koymadan kimse tam olarak yorum yapamaz, ama bana gore 1 senelik hacim yeterli degildir. Bolum bolum yapabilirsin.

Kendini yagli hissediyorsan, bel olcun kalin ise, onceligi biraz yag yakimina verip sonra tekrar hacim almaya yonelebilirsin. Ama su anda kis mevsimindeyiz, en azindan marta kadar bence hacimlenmeye calis.Hacimlenmeden kastim,disiplinli calismave iyi beslenmedir.Cips yiyip haftada bi kere salona gitmek degildir.

Sayfayı Paylaş