antreman programı.. (3 e bölmek 1 gün free)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve big-dog tarafından 30 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. big-dog

big-dog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim programım 2 parça 1-omuz kanat triceps 2-göğüs biceps bacak
    bayadır 2 parçayla yapıorum 3 e bölmek daha faydalı olur mu çünkü yüklendiğim için ağır gelmeye başladı 3 bölge
    şöyle yapmayı planlıyorum haftada 4 gün antreman 1-göğüs biceps 2-omuz triceps 3 kanat-bacak 4.gün free istediğin iki bölge (zayıf hissettiğim ve geliştirmek istediğim) ne dersiniz daha çok randıman alabilir miyim?

2. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    bence bölmelisin arkadasım göğüs bacak kolun tek antremanda nasıl olacagını ve antreman sonradakı halını düşünemiyorum bana kalırsa
    1-göğüs-kol
    2-omuz-arkakol
    3-bacak-sırt
    yapabilirsin.calısmlarında basarılar...

3. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    selam,
    buna benzer program parcalama tartismalarini zamaninda bi parca yapmistik, umarim asagidaki linkler bi parca faydali olur:

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=4190

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?p=27543#27543

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=4116

4. big-dog

big-dog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saolun bölmek lazım heralde forumda araştırdım soruya direk yanıt bulamadım.. bide ben eksrta olarak 4 gün free diye söyledim mesela bi haftada 4 gün çalışıyoruz diyelim 4. gün istenilen 2 bölge zayıf olan bu mantık nasıl olur sizce

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    senin dediğin olay iyi olur.Bacak anterenmanını bence tek başına çalış.%100 verim alırsın.Bacak çalışmanın önüne eklediğin bölge zayıf kalacaktır.Bacak vücudun en büyük kilolar kullanan bölgesi.Doğal olarak idmanı da ağır olmalı bence ne kadar hafif çalışmakda istesen bence tek gün çalış yada 4.güne koy önünede zayıf dediğin bölgeyi koy.Göğüsve omuz idmanında triceps lerin çok yorulur.Göğüs çalıştığı günden sonraki günde omuz ve tricepsi ağır girersen sakatlanma riskin çok yüksek olur.
    GÖĞÜS+BİCEPS+ÖNKOL
    BACAK ÇALIŞMASI
    OMUZ +TRİCEPS
    KANAT+MİDE+ZAYIF BÖLGEN(eğer zayıf bölgen göğüs ise kanatla süpersetleyebilirsin.Bende ona uygun program var)

bence iyi...

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    su mevsimde yapilacak en iyi sey ya biraz ara vermek yada yazlik programa gecmek. yani tek bolge. kucuk adeleler ayni gunde yapilabilir.

7. dazlak0001

dazlak0001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan Şahin
    Yer:
    Malatya
    omuz antremanını ayrı bi günde girmelisin omuz bölgesi önemlidir onu tek girebilirsin
    sana söle bi program verebilirim sahsen kullandıgım bi program

1. göğüs
    2.biceps triceps
    3.kanat bacak

4.omuz
    5.göğüs

haftda 2 gün dinlenmeyle çalışırsın bi bölgeye en az 3 gün ara vermelisin unutma . . .

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Ben de baslarda senin gibi calısıyordum; ilk gun omuz-triceps, ikinci gun gogus-sırt-biceps. 7 sene bisiklet ustunde okula gittigim icin bacak kaslarımı yeterli gordum ve calısmadım. Bir sure sonra fark ettim ki, antremanın sonunu zor getiriyorum cunku ya konsantrasyonum kalmıyordu yada gucum bitiyordu. O nedenle bu programı 4 gune boldum. 50 dakikadan haftada 4 gun calısıyorum. Her gun tek bolge. hem kaslaı gerektıgı gibi zorluyorum hem de 50 dakıkada motivasyonumu koruyorum...

9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    zayıf bölgeyi 2 kere girmenin overtrain riski var. o bölge niye zayıf? önce onu tespit etmek lazım. göğüs de ağır giremiyorsanız bunun çözümü göğüsü iki kere girmek olabilir ama belki de triceps lerin zayıflığıdır sorun? belki de iyi dinlenemediği için siz daha da çok zorluyorsunuz bir de orayı 2 kere girince iyice sonuçtan uzaklaşabilirsiniz.

10. dts_1994

dts_1994 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bende senin gibi 2 ye böldüm ama son bölgelerden verim alamıyorum o yüzden bunu denicem sende bu şekilde yapabilirsin
    göğüs-biceps
    omuz-triceps
    bacak-kanat
    biceps-triceps

Sayfayı Paylaş