Antreman Proğramım Nasıl ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Dövüşçü tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dövüşçü

Dövüşçü Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar , 15 yaşındayım . Boyum 1.73 Kilom : 60.

Mahallemizde ücretsiz eğitim veren bir body salonu var hocalar pek profosyonel değil gibime geliyor ama yinede gidiyorum birazda çekinerek.

İlk 3 hafta düz koşu , şınav , mekik ve squad yaptım ağırlık kaldırmadım. Pek bi bilgim yok ama tahminimce yaptığım hareketleri şu şekilde yazıyorum ;

Göğüs İdmanı : 20 dakika koşu , Bench Press 10 Kg - 10 tekrar , 15 kilo - 10 tekrar , 20 kilo - 10 tekrar , 26 kilo - 10 tekrar.

Dambıllarla atarak arkadan çekip göğüs hizasına getirmek : 2,3,4,5 kiloların hepsiyle 10 tekrar.

Kol açma kapama sanırım butterfly : 2-2-2 arttırarak 10 kere.

Koşu bandının tutma yerlerine tutunup kendimi aşağıya yukarıya kaldırıp indirmek ; 4 tekrar , 4 kere.

Sırt İdmanı dedi ama nedir bilmiyorum :

Enseye Pres (Barbell Rear Military Press) - boş 15 kere . 2 -2-2-1 artırıp 10 kere.
    Yukarıdan göğüse çekme boş 15 kere . 2-2-2-1 artırıp 10 kere .

Dambıllarla yatıp çapraz belime çekme ( Single Dumbbell Rowing) 2-3-4-5 kg ile 10 ar kere.

Yere yatıp çubuğa asılıp kendini yukarı çekme 3 tekrar 4 kere.
    barfiks 4*2 kere.

Birde Bacak yaptık bugüne kadar : ayak hareketlerinin isimlerini bilmiyorum. açma kapama 3-3-3-3 artırarak 10 kere. ve tersi. 2-2-2-2 artırarak 10 kere. ağırlığı ayaklardan yukarı kaldırma 3-3-3-3 artırarak 10 kere. yatıp arkadan ayakla ağırlık kaldırma 2-2-2-2 10 kere .

Biraz karışık oldu ama böyle bir proğram uygunmudur ? Nedir ne değildir ? Hiçbir bilgim yok . Çevremdekiler su topu oynamamı söylüyorlar , bir zamanlar 2 ay kadar gitmiştim göğüs kaslarım çıkmıştı . AMACIM ÜÇGEN VÜCÜT , Hiç yoktan yaza kadar fit bir vücüdüm olsun .

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş