Antreman ili ilgili yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OssEgm tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OssEgm

OssEgm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Değerli büyüklerim forumda okuduğum kadarayıla yeni başlayanlar kol ölçüsü olarak 3-4 ayda 5 cm alıyor civarı ben ise 3 ay bitti daha 1 cm kol ölçüsü aldım neyi yanlış yapıyorum ? ön kol ölçüm bile 2 cm arttı kolum ile orantısız duruyo

ön kol ölçüm:28
    kol ölçüm:31

Her antrenman kol çalıştığım için mi gelişmiyor acaba ? nasıl bir antrenman önerirsiniz ? gündüz normal antrenman yapıp akşamları sadece kol çalışmak için salona gitsem nasıl olur ? en sevdiğim kol kasıydı oda olmuyor yardım edin kafayı yicem vücuduma göre geride kaldı kollarım kafa_

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Her antrenman kol mu çalışıyorsun? Programını yazsan yardımcı olunabilir sanki.

3. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    öncelikle olculeri bu kadar kafana takma ,dusuk olcu ile de estetik bir goruntu elde edebilirsin, yeni baslayan cok olcu alacak diye birsey yok. temel hareketler yaptığında zaten kol calısmıs oluyorsun bu yuzden hergun kol calısmaman gerekiyor.ornegin sırt calıstıgında bicepsin (ozellikle barfikste super calısıyor), gogus calıstıgında da tricepsin de calısmış oluyor zaten. kolu haftada en fazla 2 kez calısırsan yeter.bu arada kolu guzel gosteren triceps. yeni basladıysan beslenmene dikkat etmen ve hareketleri nizami yapman gerekiyor.on kolun daha cok olcu alıyorsa curl hareketlerini nizami yapmıyorsun buyuk ihtimal ya da fazla agırlık kullnıyorsun.

OssEgm bunu beğendi.
  4. OssEgm

OssEgm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    PZTSİ: GÖĞÜS+KOL
    ÇARŞAMBA: OMUZ+BACAK+KOL
    CUMA:SIRT+KANAT+MİDE+ARKA KOL
    CUMARTESİ:GÖĞÜS+KOL BU SON 1 AYDIR YAPTIĞIM ANTREMAN ÖNCEDEN 2 GÜN OMUZ BACAK YAPIYODUM

KOL HAREKETLERİ(göğüs günleri)
    barberll curl
    EĞİK SEHPADA EZ BAR İLE kol
    Standing Cable Curls bu 3 hareketi yapıyorum

OMUZ GÜNLERİ KOL ÇALIŞIRKENDE
    HUMMER CURL
    DUMBELL BİCEPS CURL

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Haftada 3 gün, 3'er hareket çok fazla, gelişim olmaması normal. Eğer 3 hareket yapacaksan bicepsi haftada 1e düşür derim. Söylenmiş zaten, sırt hareketleri zaten bicepsi de çalıştırır. Kasın büyümesi için dinlenmesi gerekli. Pazartesi hariç kalanı çıkart bence programdan. Haftada 2 gün göğüs de fazla gibi ama gelişimden memnunsan devam et tabi, sen bilirsin.

Şöyle bir durum var, bench press,squat,deadlift,barbell row,omuz press,bunlar temel hareketler,vücut asıl kütleyi bunlardan kazanıyor. Bunlarda güçlü olup da bicepsin veya tricepsin zayıf kalması gibi bir ihtimal zaten yok. Amaç kütleyse asıl ağırlık bunlara verilmeli. Bicepse gereğinden fazla yüklenmek çok yaygın bir hata.

Ve evet, ölçülere takılmamak gerek. İnsanların genetik yapıları farklı. Bazılarının bicepsi önde gider, bazılarında hayvan gibi calf çıkar. Vücut yağ oranı düşük olduktan sonra yeterince kütlesi olan her insan zaten iyi görünür. 30'a 40'a çok takmamak lazım.

OssEgm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş