antreman haricinde kasları çalıştırmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve uykusaati tarafından 5 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. uykusaati

uykusaati Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba,
    İnternette aradım bulamadım. Antrenman dışında da kasları hafif çalıştırmak faydalı mıdır zararlı mıdır?

Örneğin 70-80 kg ile bench press yapabilen birisi diğer günlerde arada 3-5 şınav çekse(muhtelen zorlasa bi seferde 50den fazla şınav çeker) faydalı olmaz mı?

Kasları yıpratmadan hafif çalıştırarak oraya kan pompalamak ve gelişim sürecine destek vermek.

Bunu bacaklarda ister istemez yapıyoruz hepimiz. Hele benim gibi hergün 2-3 defa 4 kat merdiven çıkan biriyseniz bundan kaçamazsınız ama göğüs-omuz ve sırt öyle değil.

bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.

eğer bu konuyla ilgili açılmış bir başlık varsa link gönderin. uçarak giderim oraya

2. cenqelkoylu

cenqelkoylu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, bence gereksiz, zaten body yaptığın gün yeterince zorlamışsındır ve ardından gelişmesi için yeterli besini alıp dinlenme durumuna geçmişsindir. Kaslar kendini yenilerken bir kez daha onları çok olmasa da zorlamak ne kadar faydalı olur ? Bacak kaslarına gelirsek spor yapan veya yapmayan biri için yürümek ve merdiven çıkmak belli bir yaşa kadar zorlanmadan yapılabilecek bir şey, o yüzden bacak çalıştığın günün ardından yürümen yada merdiven çıkman bacağını zorlamayacaktır. Dahamı faydalı olur kısmına gelirsek bir süre deneyip kendin görebilirisin.

3. uykusaati

uykusaati Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    cevap için teşekkürler ama tatmin olmadım. Forumdaki tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

Sayfayı Paylaş