Antreman hakkında yorumlarınız !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve idaboys tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. idaboys

idaboys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bu portala üye olmak oldukça güzel. Sizlere farklı gelebilir ama forumunuzdan öğrendiğim bazı ürünleri köpeğimde kullanıyorum. Kısaca konudan bahsetmek istiyorum ve bu konudaki yorumlarınızı almak istiyorum.

Öncelikle apbt bir köpeğimi bir showa hazırlıyorum. Köpeğin show kg si 18.5 kg. Tasma ağırlı 22 kg civarında. Yani sağlıklı bir metabolizmaya sahip olarak ve güçlenerek zayıflıyor. Uygun keep ağırlığı bu.
    Beslenmesinde yüksek proteinli profesyonel mama kullanılıyor. Bunun yanında esmer pirinç , kabak , havuç , kuruyemişler(kuru kayısı kuru üzüm,) elma , zeyt,n yağı ve bir diş sarımsaktan oluşan bir mix takviyesi alıyor. Antreman programının geneli ise uzun yürüyüşler ve tempolu koşular . 8 haftalık bir antreman süreci var bunun ilk haftasının tamamı yürüyüşü kapsıyor. Haftada 2 ila 3 gün dinlenmesi o haftaki idman temposuna göre değişiyor. 2-3-4 haftalarda tempolu koşu ve yürüyüşler bunun yanında vücud ağırlığının % 30 u oranında 15-20 dk lık ağırlık çekmeler mevcut.

Konuyu bu şekilde kapsamlı aktarmamdaki sebep bunların yanında extra uyguladıklarımdır.

Köpeğim düzeli olarak hergün beslenmesiyle birlikte çay kaşığı ucu oranında creatin , yarım olarak ezilmiş amino asit , antreman başlangıcından 15 dk önce 300 gr içine yarım tatlı kaşığıyla hazırlanmış redkick in , 150 gr lik kısmını ve antreman sonra diğer 150 gr lik kısmını alıyor.
    Bunun yanında catosal kullanıyorum. Elde etmek istediğim performans köpeğin antreman sonrasında uygun keepte en enerjik ve güçlü şekilde olması ve bunun uzun süreye yayıcak şekilde hazır olması. Yani show da atak anlık güçler yerine , yayılı ve uzun süreli yüksek tempoda kan dolaşımına uyumlu hale gelmesi gerekiyor.
    weight pulling kg. klasmanında olduğu için + olan her kilo benim için handikap.

Değerli yorumlarınızı ve eleştirilerinizi okumaktan zevk duyacağım.
    birol.

Sayfayı Paylaş