ANTREMAN hakkında birkaç sorum!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deniz68ruhu tarafından 15 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bu forumda en güzel şey hemen sorulara cevap verilmesidir. Bu yüzden bu başlığı açıyorum. Öncelikli sorum şudur:

1-Şınav çekerek vücudumu sertleştirdim çok güçlü oldum 4 haftada arkadaşlarım bile artık farkında bunun. Formumu korumak için tekrar sayılarını falan nasıl düşürmeliyim çünkü daha büyümek istemiyorum.

2-Yumrruk atarken kum torbası uçtu, hiçbir yere asamıyorum. Kondüsyon ve yumruk gücü arttırmak için başka ne önerirsiniz.

3- Dar tutuş barfiks çektim dün 4 tekrar 3 set. Şuanda karnımın yan tarafları yani bel kaslarım ve sırtımın üst bölgesi çok kasılıyor. Normaldir. Ama bicep kaslarım nedense kasılmıyor. Yetersiz geliyor olabilir mi? 14 yaşındayım bu arada.

5-Dar tutuş barfiks nereleri etkiliyor? Ben üçgen vücut yapmak istemiyorum çünkü. Nadal'ın vücudu gibi atletik, kaslı ama fazla abartı olmasın istiyorum. Dar tutuş kanat geliştirir mi?

6- 6 pack çıktı nerdeyse ama ortadaki (en üstten alta kadarki)çizgi belirginleşmiyor bir tülü. Neden?

2. Savaş23

Savaş23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Garson
    Yer:
    Kocaeli
    Bence bu yaşta ağırlık çalışma 18 yaşına gel git bi salona yazıl sonra.

3. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    1- 5x15 ideal..
    2- şınav
    3- yetersiz gelse çekemezsin zaten.. nedeni bicep kaslarına yaptığın hareket kolay geliyor hareketi yavaş yap.. çek yukarda bekle öyle in..
    4- yok :D
    5- omuz kanat sırt bicep 6pack -- ama kanat bölgesine cok etkili vurmaz
    6- abdominal lerin cok büyümemiş hala küçük bu yüzden..

7- buda benden olsun.. bu yaşta kendini zorlama kemiklerin gelişim aşamasında gelişmeni yavaşlatırsın sana tavsiyem bu mekik şınav barfix işlerini bırakıp koşu yapman sürat koşuları yap 100 mt koş dinlen 100 mt koş dinlen.. zorlama kemiklerini sonra kafanı çok duvarlara vurursun...

4. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Omuz yavaş yavaş parçalanmaya başladı sık tekrarlı yay hareketleri yapıyorum, yani artık parçaladığım için kasları sıkmasam da gözükecek değil mi mesela kolları açık t-shirt giydiğimde?

Kanat bölgesine yüzde kaç etki vurur? Ben cidden hiç kanat çalıştırmak istemiyorum. Sırt olsun ama kanat olmasın. Üçgen olmak kızları iğrendiriyor, annem falan da sakın bozma vücudunu diyor.

NOT: Benim sırtımda sağda ve soldaki kol çıkıntısı gözüküyor sırt çalışarak geçer mi, kemiklerim gözüküyor bunun nedeni ne?

Basketbolcu olan bir sürü arkadaşım var hocaları başlamadan önce şınav, mekik, barfiks çektiriyor, bunun gelişime olumlu katkısı olur bence ama dumbell kullanırsam kemiklerim erken yaşta sertleşirdi bu konuda haklısın.

Bu arada cevap yazdığın için teşekkürler umarım tekrar yazarsın :)

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    genıs tutarak dar sırtın altını gelıstır o zamanda kabur gıbı olursun orantısız olur

sınav la bı sure gelısırsın zaten asla şişmessin

6. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ben zaten şişmek istemiyorum :) Vücudu hantallaştırı şişmek ben atletik olmak ve güçlü olmak istiyorum: fit vücut.

Ayrıca ilk cümlen çok karışık hiçbir şey anlayamadım kusura bakma kardeşim bir daha yazar mısın?

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kızlar üçgen vucudu sevmiyor mu?
    daha gelişmek istemiyorum diyorsun gelişmek zaten öyle çok kolay değil kardeşim.hantallaşmadan bahsetmişsin. ben boks yapıyorum boks yapanlarında asla hantal olmaması lazım boksun yanında ağırlıklı barfix şınav dips yapıyorum. agırlıkta kaldırıyorum fazla tekrarlı bazen az tekrarlı çalışmalarda yapıyorum ve hantallaşma gibi birşey söz konusu olmadı bu zamana kadar.
    ben tam anlamıyla body yapmıyorum belki ama body sporunu yapan arkadaşlarda sadece şişip hantallaşmıyor body de kendi içinde sınıflara ayrılan bir spor çok farklı yollarla çalışılması mümkün. her gelişme hantallaşma anlamına gelmez.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    c.ronaldo hantalmı? adam bodycı :)şişmek kolay degıl şişmek ıcın cogum kısı ek besın alıyor ev yemegıyle şişmezsın korkma body le ıstedıgın vucuta sahıp olursun sen o resımdekı bodycılerle karıstırma onlarınkı ayrı senınkı ayrı onalr yarısmalar ıcın hazırlanıyor oyle olmak o kadar zorkı ıstesende olman zor

9. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Kızlar üçgen vücut seviyormuş tamam bu gün bir kıza gösterdim vücudumu bana bakıp kaldı akşam seni seviyorum diye mesaj attı :) Demekki seviyorlarmış ama abartıyı sevmiyorlar ve dediğinize göre de şişmek çok zor. Ben bir de vücut yapım bozulur diye korkuyorum çünkü bu sporun tek kötü yanı bir yeri yanlışlıkla geliştirdin mi eski haline getiremiyorsun.

Boksör abime bir sorum var günde 5 set 20 yumruk falan boks alışıyorum kum torbası bizim ev 50 yıllık olduğundan duvara sabitlenmiyor bu yüzden duvara vuruyorum. Bana kondüsyon ve güç kazandırır mı 5 haftada falan?

Sayfayı Paylaş