Antreman günlerim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berkthagar tarafından 26 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.Ben antreman günleri konusunda birşey danışmak istiyorum.Pazar,pazartesi ve salı günleri antremana gidemiyorum.Bu şekilde verimli bir antreman programı yapabilirmiyim?Yani 3 gün ara çok fazla mı, o sürede kaslarım biraz kendini salar mı?İki gün üst üste gitmemin bir yararı olur mu?
    Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün üstüste gitmek yararlıda olabilir zararlıda, bu senin yaptığın sisteme ve amacına bağlı. Ancak verilen 3 günlük ara her zaman negatif bir durumdur bu spor adına...

3. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün üst üste gitmek zararlı olur mu?

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    dinlenme, beslenme ve çalışmanızı olması gerektiği gibi yapıyorsanız vücudunuz için bir zararı olmaz..ama zaten kötü beslenme dinlenme ve bilinçsiz çalışma izliyorsanız ara verilerek yapılan çalışmalara göre daha fazla kas kaybı riski taşır..

ideal şartlar sağlandığında yada buna yaklaşıldığın sonuçta önemli olan bir kas grubunun
    haftada bir kez çalıştırılması ve büyük kas gruplarını 72 saat, küçük kas gruplarını 48 saat dinlendirmektir..buna dikkat ederseniz sorun olmaz..
    ideal beslenme çalışma ve dinlenme için forumu inceleyiniz..

Sayfayı Paylaş