Antreman Günleri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bodyfreak tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar çok kısa bir şey sorucam;
    SCHWARZXXL Omuz gelişimi ile ilgili bir açıklamasında omuz antremanindan sonraki gün göğüs girilmemesi gerektiğini yazmış.(Ön omuz iki günde de çalıştığı için)Ben çok düşündüm fakat bunu uygun bir program yapamadım.Şuanda böyle çalışıyorum sizce uygun mudur ?

Pazartesi : Omuz,Biceps,Triceps
    Salı : Göğüs , Sırt , Önkol
    Çarşamba: Dinlenme
    Perşembe : Omuz,Biceps,Triceps
    Cuma:Dinlenme
    Cumartesi : Göğüs , Sırt , Önkol
    Pazar : Dinlenme

Dinlenme günlerinde kardiyo ve karin calisiyorum.

Sizce düzgün bir program mi ? Çok merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    pazartesi: göğüs - biceps
    çarşamba: omuz - arka kol
    cuma:sırt-bacak

istersen boyle dene? bu arada on kolv earka kol aynı gun gırme o kola cok zarar verırsın yotararsın hemde nasıl calısıyorsun yorulması gerek ben bıcepsten sonra dus alamıyorum yorgunluktan el kalkmıyor :)

özgürlük bunu beğendi.
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ne alakası var şu söylediklerinin bilmiyorsan kimseyi yanlış yönlendirme ayrıca elleri kaldırmak bicepsin değil omuzun görevi

konuya dönücek olursak ön omuzu göğüs ile çalışırsın olur biter ama programını beğenmedim onu söyleyeyim

4. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ben 1 yıldır omuzdan sonraki gün göğüs girerim sonra omuz ve sonra tekrar göğüs. bunların arkasındada omuzdan sonra arka kol göğüsten sonrada ön kol girerim. 5. günde sırt, bacak, bilek vs. omuzlarım çok iyi gelişti hiçbir yan etkisini görmedim. gelişmemezlik durumu olmadı yani. katılmıyorum omuzdan sonra göğüs girmeme konusuna. herkesin vücudu farklı sonuçta. onda öyle oldu diye sende olcak diye bir şey yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:13 ----------

ayrıca Cabarovada katılmıyorum. extralarda arka kol ve ön kolu beraberde yapıyorum araya dinlenme koyarak. zarar verme gibi bir durum olsaydı banada verirdi heralde :) yok öyle bişey.

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    benim vucudumda en problemli olduğum yer kollarım malesef genetik olarak oldukça ince bileklerim, ön kollarım var.Ne zaman biceps,triceps birlikte girmeye başladım,o zaman kollar patlama yaşadı...

kolu tek gün girmek , max enerjiyle kollar yüklenmek ben de çok iyi sonuç verdi...

cadocx'e katılmakla beraber şunları da eklemek isterim;
    omzun arkasına ğöğüs yazılmış ilk dikkatimi çeken nokta bu oldu...
    göğüs çalışırken, net şekilde ön omuz deyreye girer, aktif olarak çalışır, henüz recoverysini tamamlamamış bir omuza, tabiri cayiz ise tecavüz olur bu...

ayrıca sırt çalıştığın günün hemen gerisinde biceps çalışıyorsun, sırt idmanlarına yenilenmesi tamamlanmış bicepslerle gitmez isen, bu durum hem sırt gelişimini etkiler, hem de bicepslerinin gelişimini, malum ki sırt idmanlarında bicepsin rolü çok büyüktür...

programda çok ciddi yanlışlıklar var,belli bir seviyeye gelene kadar kendin program hazırlamak yerine bir hocadan program istesen senin açından daha hayırlı olur.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    anlamadım neyı bılmıyorum dogrusunu yazarsanız öğrenmış oluruz. lütfen

Sayfayı Paylaş