Antreman günlüğüm-program ve vg hakkında sorular/cevaplar.

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve lucky3 tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. lucky3

lucky3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konumu nereye açmam gerektiğine tam karar veremedim bir çok bölümle ilgili sorular sorucağım için ayrı ayrı konu açmak yerine buraya açma kararı verdim. Biraz daha kişiye özel bir bölüm olduğunu düşünüyorum.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/do-ru-zamanda-do-ru-t57653.html?p=580622

bundan 1 ay kadar önce bu linkte supplement kullanımı ile ilgili bişeyler sormuştum sonrasında antreman ve düzenimle ilgili bazı haklı eleştiriler almıştım. Şuan şartlar daha farklı olduğu için spora alışkanlığımda oluştuğu için yeni şeyler sormak ve yardımlarınızla kafamda olan programı bana uygun şekilde en iyi haline getirmeye çalışıyorum.

Öncelikle definasyon ve bulk dönemleriyle ilgili bilgim olmasına rağmen herkesin gönlündeki şu kasları şişirirken bazı günler sağlam kardiyo antremanlarıyla kas yapımınıda devam ettirmek istiyorum.Temelde böyle birşey sizce mümkün mü ? daha doğrusu verimli bir şekilde uygulaması olurmu ? Örneğin

prtesi; yoğun kardiyo antremanı
    salı;göğüs-triceps //10-15 dakikalık hafif kardiyo ile
    çarşamba; biceps-bel-kanat-sırt //10-15 dakikalık hafif kardiyo ile
    perşembe;omuz-bacak //10-15 dakikalık hafif kardiyo idmanı ile
    cuma; yogun kardiyo antremanı
    cts; biceps-triceps ( bu idmanı kollarımın biraz daha hızlı gelişmesini istediğim için böyle diğer antremanlara uzak sayılabilcek bir güne koyup yapmak istedim)
    pzr; boş gün

Diğer kısımların yani omuz,göğüs,sırt,kanat,bacak ve kardiyo antremanlarının yeterli düzeyde çalışmış olup olmadığını ve bu şekilde bir programla kas kilosu almak bir yandan da yağ yakmak mümkün mü ? yani kaslardaki gelişim yavaşlar mı kardiyo idmanları yüzünden ?

not: değerlendirirken antreman performansının yeterli olup olmadıgına etkisi göz ardı edin. Yeterince verimli idman yaptığımı düşünerek prgramı yorumlayın lütfen.

not: antreman günlüğümü oluşturduğum için sorularıma cevap bulup kafamda netleştirince bu başlığımdan devam etmeyi düşünüyorum şuan tam bir günlük değil farkındayım. Ama merak ettiğim cevaplardan sonra günlüğüm oluşmuş olucak. Bu nedenle başlığımı silme/taşıma yapmazsanız sevinirim.

Son olarakta elimdeki supplementler ; protein tozu, Mass, bsn noxplode var. ek olarak l-carnitine almayı düşünüyorum.

Bu uzun yazıyı okuduğunuz için bile teşekkür ederim :)

2. lucky3

lucky3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilerini paylaşabilcek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş