Antreman dan sonra süt içimi zararlı mıdır ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve caglar_928 tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. caglar_928

caglar_928 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar şuan sıkı bir rejim yapıyorum spor salonu yüzme vs yemeklerde de düzeni yakaladım yağ ve şekeri belirli ölçüde alıyorum sabah kahvaltıda bır bardak sut ıcıyorum (ac karnına yuzdukten sonra) bırde antremandan gelınce saat 9-10 gıbı 1 bardak sut ıcıyorum,bazı yerlerde sut kas gelişimini yavaşlatır diyor bazı yerler de de çok faydalıdır diyor kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Suttekı kaseın yavas sındırılır. Idman sonrası vucut hızlı sındırılen proteınlere ıhtıyac duyuyor. Yumurta beyazı tuketebılırsın..

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. caglar_928

caglar_928 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    peki antrenman sonrası protein tozu almalımıyım kılo verıyorum suan spordan da baya gec cıkıyorum saat 10 gibi kalorisi düşük şeyler almam lazım

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Sıkı bir diyet yapıyorsun ve şekeri belirli ölçülerde tüketiyorsun ? O zaman ona sıkı diyet demiyelim biz :)

Antrenmandan sonra mutlaka karbonhidratta almalısın, antrenmanını daha erken yapma şansın varsa güzel olur.

Azi ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    American Journal of Clinical Nutrition veritabanında daha önce bulduğum bir makaleye göre :

Yani idmandan sonra süt içmek, yeni başlayan ağırlık sporcularında kas artışını dikkate değer şekilde arttırmaktadır.

Makale bağlantısı :
    http://www.ajcn.org/content/86/2/373.abstract?sid=6cc4e749-2ddd-44a8-a762-e13c42bc70e1

zrb20 bunu beğendi.
  6. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    diyetisyenim bana spordan hemen sonra bi light süt ile 3-4 yulaflı light bisküvi almamı önermişti. yanlış mı ki? sanmıyorum.

7. caglar_928

caglar_928 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende hala anlayamadım bazıları süt çok zararlı kesınlıkle içmeyin diyor bazıları için diyor sıkı diyet dedım şekeri sadece meyveden alıyorum o da cok az 15 kılo kadar verdım kastan yagdan bılemıycem ama vucudum baya duzeldı :) tabıkıde 8 ay gıbı bır dıyet yapmak zamana yaymak önemli ama düğün falan var acelem var çok :)

8. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    İç arkadaşım bir şey olmaz, günde içeceğin en fazla 500ml süt. Ben sürekli olarak süt tüketiyorum ve gayette etkisini görüyorum.

9. caglar_928

caglar_928 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynen katılıyorum sana sütte içmezsek kemikler vucut nabsın nasıl dayansın :) yanlız bayadır spor yapıyorum özellikle düzenli hızlı tempoda yüzüyorum kas agrılarım olmuyodu yorgunluk vs bu son 2 gundur kılo verdıgımden mıdır acaba kaslarda agrı basladı ne yemem gerekıyor acaba yumurtayı eti hiç eksik etmiyorum ama yine de yeterli gelmiyor mu acaba.

10. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Antremandan sonra süt içimi kişisel bir düşüncedir ama kas gelişimi için içiliyorsa en sağlıklı vakit yatmadan hemen önce içilecek süttür. Bu arada migroslarda light organik sütler var tavsiye ederim. :)

11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    ineedpower, caglar_928 ve Azi bunu beğendi.
  12. caglar_928

caglar_928 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplar için çok teşekkürler bir soru daha sorayım izniniz olursa ben spordan saat 10 gibi geliyorum bu yuzden rejım yaptıgımdan dolayı yemek yıyemıyorum ancak sut ya da ufak tefek bır seyler atıstırıyorum bu gunlerde kaslarda yorgunluk hıssetmeye basladım acaba protein tozu kullanmalımıyım yoksa yumurta beyazı süt gibi gıdalarla bu açığı kapatabilirmiyim.

13. caglar_928

caglar_928 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yumurtanın beyazını nasıl yemeliyim günde kaç tane tüketmeliyim çok yüksek tempoda çalışıyorum ne zaman almalıyım antremandan önce sonra kaçtane yemeliyim sölerseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş