antreman çelişkilerim: ağırlık+koşu???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve entel1907 tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. entel1907

entel1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    forumdan öğrendiğim başlangıç programını iki ay uyguladım, yaklaşık bir aydır da
    Pazartesi-Perşembe
    Göğüs-Omuz-Pazu

-Bench Press
    -Dumbbell Fly
    -Incline Bench Press
    -Pullower (4*12)

-Military Press
    -Dumbbell Side Lateral
    -Uprigt Rowing

-Dumbbell Curl
    -Barbell Curl
    -Concantration (4*12)

Salı - Cuma
    Bacak-Sırt-Arkakol

-Leg Press
    -Leg Extension
    -Leg Curl
    -Calf Raise

-Lat-Pull Down (4*12)
    -Rowing Machine(cable rows)
    -T-bar

-Lying Barbell Press To Chin
    -Tek Dumbbell Triceps
    -Push-down

programını uyguluyorum... yaşım 25, boyum 182 ve 80 kiloyum... yağ oranımı en son ölçtürdüğümde %14 civarındaydı ama üç aydır ölçtürmediğim için tekrar ölçtürüp sonucu burada paylaşacağım... (fotoğraf paylaşmamın yardım etmeyi düşünenler için etkisi olursa onu da paylaşayım)

benim hocalarımıza sormak istediğim bir iki konuyu yukarıda verdiğim bilgiler ışığında cevaplandırırsanız sevinirim;
    1. antreman öncesi 15 dakika koşu (koşu bandında 8ile) yeterli büyüme hormonu salgısı için yeterli olur mu?
    2. vücut kilo oranım iyi gibi görünüyo olsa da hâlâ bir göbeğim var ve eritme konusunda diyet sonrası anca bu kiloya gelebildiğim için bundan sonrasını sporla halledebileceğimi farkettim, antreman sonrası bir saat cardio yaparak yağ yakmaya çalışıyorum fakat forumdan öğrendiğim kadarıyla antreman sonrası bu tarz enerji harcamalarında kas gelişimi olumsuz olarak etkileniyormuş :S ben her antreman sonrası bir saat olarak yaptığım cardio egzersizini bırakıp antreman sonrası protein alıp dinlenmeli miyim?
    3. amacım vg sporcusu olmaktan ziyade fit ve sağlıklı bir vücut olduğu için protein takviyesinin fazla hacim gibi bir etkisi olabilir mi?

uzunca bir süredir forumda araştırma yapıyorum ama kendi derdime tam olarak bir çare bulabilmiş değilim...
    yardımcı olursanız mutlu olurum...
    şimdiden teşekkürler...

2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle bence programınızı 3 güne bölüp göğüs&biceps sırt&arka kol mide&omuz şeklinde yaparsanız daha iyi verim alırsınız bence

3. entel1907

entel1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    programın ağırlık kısmını söylediğiniz gibi 3e bölüp uygulayabilirim ama koşu ve protein için bir öneriniz var mı?

4. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    benim burdan öğrendığıme göre

ağırlık çalışmasından once yapılan cardio ıle vucuttakı karbonhıdratlar oncelıkle yakılmaya başlanıyor ve AGırlık antremanı boyuncada bu devam edıyor.

antremandan sonra devam edersen cardıoya vucut gereklı enerjıyı proteınlerden elde etmek ıcın kaslarını yakmaya başlayacaktır.Yanı kaş yapayım derken goz çıkaracaksın kanımca.

10-15 dakıkalık bır son cardıo sanırım yeterlı olur.weightlifter

Sayfayı Paylaş