Antreman Öncesi

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve kujum tarafından 2 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Antreman öncesi kendimi çok yorgun hissediyorum,(fıtness yapıyorum)
    enerji verecek+kilo aldırmayacak antreman öncesi neler yiyebilirim,veya neler yapmam gerekiyor..

bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevineceğim..

PS: konuyu arattım ama buna benzer bi şey bulamadım..

2. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmandan kaç saat önce yemek yiyorsun? Antrenmadan önceki öğün ile antrenman arasında en fazla 4 saat olmalı. Antrenmandan önceki öğünlerde yeterli karbonhidrat alınmalı. Bunlara dikkat edilmezse yorgunluk ve açlık hissi oluşabilir. Bunların yanı sıra antrenmandan önce kendinizi uyuşuk hissettiğiniz durumlarda kahve içebilirsiniz.

kujum bunu beğendi.
  3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle yorgunluk derken, bunu ikiye ayırmak lazım..bunlar; fiziksel ve zihinsel yorgunluk...şimdi, antrenman öncesi yeteri kadar karbonhidrat almamışsanız, karbonhidrat metabolizmanız yavaş işler..başka bir neden de, glikoz yetersizliği olabilir bu da kan şekerinizin aniden düşüp yorgunluk vermesine ede olabilir..

yine başka bir sebep, uykusuzluk çekmeniz olabilir..yeteri kadar uyumamak sizi gün içinde yorgun kalmanıza sebep olur..

su alımınıza dikkat ediyor musunuz?..az su içmek dehidrasyona sebep olur, bu da vücuttan fazl su emilmesi demektir..su alımınıza da dikkat etmelisiniz..

zihinsel olarak, günlük yaşamın yogulugundan kendinizi yormuş olabilirsiniz..iş temposu vs gibi aktiviteler sizi olumsuz etkilyebilir..bunun için MT nin dedigi gibi kafein iyi gelebilir..ama aşırıya kaçmayınız, bu sefer dehidrasyon olur ve yine yorgun düşersiniz..

potasyum, kalsiyum, c vitamini, b complex vitamini alımınza dikkat etmeliisniz..

gelelim benim önerime;

fazla birşey yazmayacagım, sadece ufak birkaç ekleme yaptım..

sabah; 300-350 ml süt..zeytinyaglı bir salata..ve rutin kahvaltınız..

antrenmandan önce (15-20 dk) 1 muz..

sabah, yemekten sonra, 1 multivitamin..

antrenmanda her set arası 20-30 ml su içmeye özen gösteriniz..

antrenman saatine kadar su içmeyi ihmal etmeyiniz..

antrenmandan 2-3 saat önce kepekli makarna veya esmer pirinç tüketiniz..

kujum bunu beğendi.
  4. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler önerileriniz için,suyu fazla tüketiyorum ortalama günde 3 lt su içerim,antreman gününde yarım lt süt içiyorum,akşam yemeğimi ofiste atıştırıp,salona gidiyorum,buda spora başlamadan 2 saat önce falan oluyor,genellikle açlık hissetmem,bacaklarımda yorgunluk,ağrı hissediyorum,kışın da yaklaşmasıyla,biraz tembellik oluyor tabikide..

önerilerinizi dikkate alacağım..

5. kafkasay

kafkasay Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    eğer antrenmandan yarım saat önce bir muz yersen kendini canlı hissedersin

kujum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş