Antreman Öncesi Beslenme yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve an_q_ tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. an_q_

an_q_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar arkadaşlar bugün devlet hastanesinde diyetisyene gittim ancak sonuç hüsran. klasik akşam geç saatte yeme yağlı yeme diyip gönderdi beni. spora başlayacağım daha öncede denedim ancak spor sonrasında ellerim ayaklarım titriyor çok yorgun kalıyorum. bu yüzdende bi diyetisyene gitmemi söylediler ne sorduysam cevap alamadım lütfen siz yardımcı olun :( kan değerlerim gayet normal çıktı. ancak gittikçe şişmanlıyorum geçen seneki pantolonlarım vs. olmuyor.

boy:1,90
    kilo:94

akşamları 18.00-20.00 arası spor yapıcam. ne kadar araştırsamda tam olarak kafamda oturtamadığım taşlar var beslenme programıyla ilgili amacım kilo vermek

kahvaltı: domates,peynir, zeytin bir iki dilim ekmek yiyebilirim

öğle : iş yerinde ne çıkarsa genelde ama tavuk ağırlıklı yönlendirebilirim yemek yapan elemanımı

akşam:18.00-20.00 spor yapcağıma göre sanırım 17.00 gibi yemem gerekiyor.
    işte sorun burda ne yemeliyim nasıl yemeliyimki spor esnasında enerjisiz yorgun kalmamalıyım

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bodyyci bunu beğendi.
  2. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Sabah kahvaltısında kesinlikle yumurta yemelisin öncelikle...

Amacın kilo vermek ise ekmeği tamamen kes bence..

Sabah 3-4 yumurta beyaz 1 tane tam yiyebilirsin.. Yanında domates salatalık lor peynir

Öğlen tavuklu salata olur bazı zamanlar light ton balığı tuket imkanın varsa

akşamları da yağsız kırmızı et yada gine aynı şekilde tavuklu salata.. light ton balıklı salata tüketebilirsin.. Acıktıgın zamanlarda ara öğünlerde badem-fındık tuzsuz fıstık 5 er tane öneririm..

Spordan sonra akşam yemeğini yersen daha iyi olur benim düşüncem

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış hatırlamıyorsam ben şöyle yapıyordum.

5.30'da Karbonhidrat-protein dengeli bir öğün yiyordum. İçerik olarak ciddi sağlam bir öğün oluyordu. 7-9 arası idman yapıyordum. İdmanlar tam performans oluyordu. İdman çıkışı whey. Saat 10 gibi eve gidincede protein ağırlıklı bir öğün yiyordum. Gayet güzel bir şekilde kütle kazanıp yağ yakmıştım.

Bence doğru zamanda ihtiyaç dahilinde beslenmeden korkmamak lazım. Her geç yenilen yemeğin insana kilo aldırdığını düşünmüyorum. Ama çok dikkatli olmak lazım o öğünle ilgili. Sizi üst seviyeye çıkarabileceği gibi çok fazla geriyede götürebilir.

4. an_q_

an_q_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    çocukluğumdan beri yumurta beyazı yiyemiyorum yediğim gibi kusuyorum onun yerinde çırparak az yağda kızartsam olurmu hatta lor peyniriyle karıştırıp çırparak yiyrebilirim tavada zeytin yağı ile
    yani şu şekilde

kahvaltı 8.30 : lor peyniri ile çırpılmış yumurta

öğlen 12.00-13.00 arası: tavuklu yada ton balıklı salata

antreman olduğu akşamlar 16.30-17.00 arası on balıklı salata tavuklu salaka yine
    antreman olmadığı akşamlar 18.30-19.00 arası: somon balığı. haşlanmış yada fırında but.

mesala bu şekilde uygunmudur başka eklemek istediğiniz bişeyler varmı bilgilerinize ihtiyacım var yönlendirirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler ilgilenen herkese

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:22 ----------

iyi hatırlattın antremandan sonrada bişeyler yemem gerek protein tozu falan kullanmak istemiyorum ama öncelikli amacım sadece düzgün bi şekilde kilo vermek.
    kreatinini duymuştum bunu kullanabilirim bununla ilgilide önerilerinizi alabilirsem çok sevinirim ilgilendiğiniz için teşekkürler

Bodyyci bunu beğendi.
  5. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yazdığın menüyü harfiyen uygularsan... 1-2 ay çok iyi kilo vereceğine inanıyorum tabi düzgün sporunuda yaparsan.. kaçamak yapma yok ama :)

6. an_q_

an_q_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kesinlikle uygularım bi ara 115 kiloydum 89 a kadar düştüm 7 ayda sonra bıraktım sporu ve diyeti şimdi tekrar 94 oldum bu sefer bırakmıcağım çünkü artık yaşam standartım olsun düzenim olsun herşeyim tam yerine oturdu kreatin ve antreman sonrasında beslenme konusunda da yardımcı olursanız istediğimi almış olucam ve duacınızım gelişmeleride fotoğraflarla siteye ekleyeceğim diğer arkadaşlarımda yararlansın.

Bodyyci bunu beğendi.
  7. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ben antreman sonrası protein tozu kullanıyorum yarım saat sonrada klasik akşam yemeği ( et + bulgur pilavı gibi + salata ). kreatin falan kullanmıorum

8. an_q_

an_q_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Peki kullanan arkadaşlar varmı yağ yakımımda ne kadar etkili olur eczaneden sakız şeklindemi almalıyım ne zamanları almalıyım yardımcı olabilicek varmı ?

Sayfayı Paylaş