Antremanın 1. ayı ve steroid

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Genisa tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Genisa

Genisa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Bu spora başlayalı 1 ay oldu pazartesi 2. ayın ilk antremanını yaptım.

Boyum 1.79 Kilom 55 ti başladığımda salona. Şuanda 56 kiloyum.

Hiç iştahım yok. Kilo alamıyorum hiçbir şekilde kuvvet açısından sıkıntım yok

Arka kol 10kg (3 x 10 ) bench press 55kg ( 3 x 10 ) triceps ve biceps 50 kg ( 3 x 10 ) Dambıl yana açış ve yatarak göğüs için açıl 10 kg'lık barlar ile 3 x 10 çok rahat çalışıyorum şuanda. Ağırlıklarla aram iyi ama kilo sorunum var.

İştahım hiç yok millet antremandan sonra deli gibi yemek yiyor ben antremandan 3 saat sonra anca acıkıyom ondada 1 tabak pilav yiyorum doyuyorum :(

Uzun süre gezdim forumu steroidlere baktım. primobolan kullansammı diye düşünüyorum. İstanbulda bir arkadaşım kullanıyormuş şuanda 6 kilo almış 40 günde. Ben nasıl kullanabilirim bunu korkuda var içimde ama psikolojim bozuldu yani beraber başladığım herkes kilo aldı ben yerimde sayıyorum.

Biliyorum steroid için çok erken kimse önermiyor ama doktor kontrolünde falan 2 3 kez vurunsam birşey olurmu.

Sabır sporu olduğunuda biliyorumda alay konusu oldum iyice salon değiştiricem bu yüzden

Lütfen birisi yardımcı olsun anlamıştır demek istediklerimi.

Ayrıca Gain fast + amino 3001 kullan dedi salondan bir abi bana 4 yıldır yapıyormuş oda. Siz ne diyorsunuz. Yazın kilo alamamamda normalmiş havalar sıcak iştah olmuyor diyolar. Ama alanlar nasıl alıyor

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Kilo almak,iştah açmak için steroid mi kullanmaya niyetlendin.Düşünmen bile yanlış.

rey619 ve Despo bunu beğendi.
  3. Genisa

Genisa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanan kilo alanları okuyorum hep son çarem bu kaldı yok işte alamıyorum bugüne kadar denemediğim şey kalmadı bu spora başladım ilk ay millet en az 3kilo aldı bende 700 gr artma oldu oda nekadar doğru bilemiyorum 1 kg artmış yazdım bende. Moralim bozuluyo çalışma hevesi kalmıyo içimde

4. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Gainer da alsan bu iş beslenmeden olmaz...

5. Genisa

Genisa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    biliyorumda arkadaşım iştah yok işte öldürsen yiyemiyom almıyo vücut ne yapayım :(

6. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Kilo almak için cidden steroid mi düşünüyosun ? Çok yanlş bi karar.. Zamanla açılır heralde yiyemesende ye derim :D

Despo bunu beğendi.
  7. Genisa

Genisa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    varya çatlıyor midem şuanda 3 dilim ekmek yedim krizlere girdim dört dönüyom evde şişti midem :(

8. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Zaten sporun ilk aylarında kilo almak çokda mümkün değildir , kişiden kişiyede değişir tabiki. hatta 1 kilo almış olman bence iyi rakam. Çünkü ilk 1 ay civarı vücuttaki su atılır. sonrasında vücut yavaş yavaş şekillenmeye yedikleri yaramaya başlar. sen iştahım yok diyerek yemek yememezlik eder yediğindede ne bulursan tüketirsen hiçbir yol katedemezsin. bu iş biraz sabır ve disiplin işi yemek zamanlarını listeleyip zamanı geldiğinde listende ne varsa yemelisin. ayrıca öle 3 dilim ekmek yedim miğdem çatlıyor ilede olmaz bu iş zaten kimse sana 3-5 dilim ekmek önermez önemli olan kaliteli karbonhidrat tüketip yağsız kilo alman

9. Genisa

Genisa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Gain fast + amino 3001

bu ikisini kullansam şuanda işime yararmı peki

10. Apower

Apower Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence bir doktora git diyetisyene sana düzenli bir program olustursunlar kontrol etsinler

büyük ihtimal faydasını göreceksin

11. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sabır...Bu işin yarısından fazlası beslenmektir.

12. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Bu şekilde diyorsan ve kilo almaya niyetliysen antrenman yapmayı bırakacaksın ki kilo alabilesin.Yok ben yağsız kilo alayım dersen o çok zor senin için.Hem çalışma hemde 3 dilim yesem midem çatlıyor tarzı bir bünya ile kilo alman mümkün değil.

Az kalori yakıp,bol kalorili besinleri tüketeceksin.

13. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy
    benden daha çok bilen arkadaşlarımız var tabiki.hatam varsa onlar düzeltirler.ama ben bildiklerimden/okuduklarımdan yola çıkarak konuşuyorum bende daha yolun başındayım ama kendimi senin yerine koysam,
    gün içinde 3 öğün yemektense 6 tane küçük küçük öğün yemeye alışırdım.
    sonra antrenmanların şiddeti arttıkça yemek miktarıda kendiliğinden artacaktır emin ol.
    zaten ilerdede 3 büyük öğün yerine 6 tane öğün yiyeceksin.
    kendini buna alıştır.
    ilave olarak bir zaman sonra (örneğin 5-6 ay) beslenmeni düzene soktuktan sonra gainer ile takviye yapabilirsin öğün aralarında. böylece 6 öğününde üstüne çıkarsın.
    tabi öğün aralarında min. 2-2.5 saat ara bırakmalısın sindirim açısından.
    gainerı da araya bi yere alıp ek öğün yaparsın.
    unutma beslenmen olmazsa gainerdan yeterli verimi alamazsın.
    önce beslenme. beslenmenin yetmediği yerde destek ürünler.

işe başlamadan önce moralini düzeltmeye bak , olmayacak iş yoktur hele ki konu VG ise .
    ve tabi sabır , bu sporun temeltaşı.
    son olarak doğal sınırlara ulaşmadan(ben ulaşsamda düşünmüyorum o ayrı) steroid ismini bile ağzına almamanı öneririm.
    başarılar

Son düzenleme: 21 Temmuz 2010
  14. paradox35

paradox35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Valla hocam karşılaştırma yapmak istemem ama sorununa bi fikir getirmek adına, kendimle karşılaştırırsam benimde kilom gereğinden biraz az hareket etmediğim zamanlar iştahsızlık hissederim ama belli bir egzersiz ve fiziksel zorlamadan sonra o iştah kendi açılır yavaş yesemde sürekli bişeyler yiyebilirim ve tanıdığım çoğu insanda böyle gözlemledim...
    bunun aksi durumunda ise şu akla geliyor ya kendini aşırı fazla yoruyorsun (ki böyle olsa da yorgunluk bitince iştah açılması lazımdı) yada sağlığınla ilgili anormal bir durum söz konusu bence de bir doktora diyetisyene görünmende fayda var en azından kafanda soru işareti kalmaz...

Bu arada kaldırdığın ağırlar iyimiş benim iştah ve gelişim yönünden sorunum yok ama ağırlıklar konusunda okadar ilerleyemiyorum, yanlara açmada 5 kilo bile bazen ağrı yapıyor...

15. Genisa

Genisa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım söyledikeleriniz için teşekkür ederim. Bench press 3 x 10 55kg çalışıyordum şuanda 3 x 8 62.5 kg çalışıyorum daha iyi oldu 70 e çıkarmaya çalıştım 70 kg ı 2 defa kaldırabildim.

Omuzlarım çııkmaya başladı ama göğüsler okadar ağır çalışmama düzenli çalışmama rağmen çıkmadı daha nasıl çıkarabilirim göğüsleri

16. mrt0212

mrt0212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İştahın yoksa steroidte fayda etmez .

17. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle iyi beslenmen lazım. Yoksa onu mu vurdursam, o marka gainer'i mi kullansam demen boş.

Bende ilk bu spora başladığımda kilo almak için 2 ekmek yerdim,her türlü yemeği yerdim ama alamazdım.Daha sonra beslenmeyi düzene koyup, kaliteli beslenince ilk 2 ayda 5 kg almıştım.

Önemli olan kendine iyi bir beslenme programı çıkartman yada bir diyetisyene gidip yardım alman...

İyi günler...

Sayfayı Paylaş