Antrönörüm konusunda endişeliyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve exadion tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. exadion

exadion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba.Arkadaşlar ben daha önce kısa süreli olarak vücut çalıştım(2 ay kadar) iş yoğunluğumdan bıraktım ve dün tekrar başladım.Burda yalnız tek body salonu var ve ben hocamdan hiç memnun değilim.Düzenli bir programım yok.Bana şuan tüm kas guruplarını çalıştırıyor.Ne kadar süreceğini ise bilmiyorum dünkü konuşmadan anladığım kadarı ile bu 1 ay kadar sürecek.Yani sizce bu doğru olan mı??Ayrıca hareketlerin nasıl doğru yapıldığı konusundada yardımcı olmuyor.Mesela dün dedimki hocam bu hareketi çalıştım fakat daha çok bağ(eklem) kısımları ağrıdı bu hareketi yalnışmı yapıyorum.Bana verdiği cvp yapacak bişe yok.Halbu ki bana geçip doğru hareketi göstermeli veya ağırlığı azaltmam gerektiğini söylemeliydi.Neyse kısacası bana bir fikir verir misiniz?Yani kasları ne zaman guruplara ayırıp çalışmalıyım.Hocalarımdan bu konuda yardım bekliyorum

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. exadion

exadion Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler forumda aradım ama bulamadım.Bir sorumda şu olacak ben setler arası geçiş yaparken bir sonraki sete bir üst ağırlığa geçerek çalışıyorum.Bazen tekrarı tamamlayabiliyorum bazende zorlandığım için 12 değil 8 de bırakıyorum.Bide sizin yolladığınız başlıkta birgün çalış 1 gün dinlen diyor bu hoca ise beni hergün çalıştırıyor.Ayrıca linkteki aletlerden daha fazla alet mevcut ve sanırım bu ara dumbellarla ve halterle çalışma yok.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Yani bir bakima piramit sistem uyguluyorsunuz, guzel bir sistem. Tekrar araliklarini 8-12 arasi tuttugunuz surece ve hareketleri dogru izole yaptiginiz surece sikinti yok. Unutmayiniz ki kaslarimiz dinlendigimiz zamanlarda gelisirler (beslenme sartlari yerine getirilirse). Bu yuzden surantre olmadan yeri geldiginde dinlenme gunleri birakmakta fayda var. Kisacasi vucudunuzu dinleyin. Vucudunuzu yipratin, besleyin dinlenin ve bunu tekrar edin.

5. gregory house

gregory house Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    @exadion

salon hangi salon şehir olarak ?

Sayfayı Paylaş