Anterior deltoid ve pectoralis major kaslarını geliştiren hareket?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thekinger tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba, sanırım çalışmalarımda hareketleri doğru yapmadığım, kaçırdığım için veya eksik yaptığım için bu bölgedeki kaslarım daha az gelişmiş durumda.
    Sırt, triseps ve trapezler ideal duruma olunca bu bölgeler sırıtmaya başladı.

Anterior deltoid ve pectoralis major kaslarını vuran hareketler hangileridir ve omuz çalıştığım gün kaç set yapmalıyım?
    Omuz çalışmadığım günlerdede çalıştırayımmı?

Yüklediğim resimdeki soldan ilk gösterilen kaslardan söz ediyorum.

Ekli Dosyalar:

• omuz.jpg
      omuz.jpg
      Dosya Boyutu:
      32,9 KB
      Görüntüleme:
      534
  2. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Kimse bu kasları çalıştırmıyormu?

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Pectoralis Major için pectoral fly yapılabilir. Anterior deltoid için arnold press , front arm raises , military press dumbell veya barbell ile ve upright rows yapılabilir.

Genel olarak bu kaslar klasik omuz hareketlerinin çoğunda primer olarak , göğüs vs. günlerde ise seconder olarak çalışmaktadır. Extra olarak omuz günlerinin haricinde çalışılmasının gerekli olmadığını düşünüyorum.

Azi, thekinger, Pappy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Üstad çalıştığım yerde pectoral fly yapacak makina yok onun yerine nasıl bir önerin olabilir?
    front arm raises hareketinin dumbelle birde barla yapılanı var. dumbella çalışıyorum şuamda barla daha etkili olabilirmi?
    military press dumbell hareketini yapıyorum zaten ama bazılarının dumbelları indirirken bileklerini döndürüp avuç içleri kendilerine bakacak şekilde indirdiklerini sonra pres yaparken yine ters istikamete çevirerek kaldırdıklarını görüyorum. bu şekilde çalışmak farklı bir etki yaratırmı yoksa ben normal press yapmaya devammı edeyim?
    upright rows programımda yok, bunu Z barlamı düz barlamı yapmalıyım? hangi hareketin arkasından yapmalıyım? 4x8 uygunmu bunun için?

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Pectoral fly hareketini dumbell ile de yapabilirsin.

Front raise hareketi dumbell , barbell veya cable ile yapılabilir. Barbell ile de yapılabilir fakat ben dumbell veya cable ile yapmayı tercih ediyorum.

Sizin söylediğiniz twisting dumbell military press veya arnold press dediğimiz harekettir. Bu harekette ön ve orta omuz bölgesini çalıştırır.

Benim yazdığım hareketler program değildir. Sadece yazdığınız bölgeleri çalıştıran hareketleri yazdım.

Omuz bölgesi hareketlerinin 10 - 12 tekrarlı yapılmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

thekinger ve Azi bunu beğendi.
  6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    fly hareketini dumbell ile oturarakmı yapıcam anlamadım nasıl yapacağımı?
    front raise (triceps için puschdown) yaptığımız alette iki elle aynı anda iki ellemi yoksa tek kollamı yapmak doğru olur?
    Yazdıklarınızın program olmadığını biliyorum normal programıma ek yapmak istiyorum bu nedenle sordum o hareketi hangisinden sonra yapmalıyım diye.

7. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    konuyu güncel tutmak herkese fayda sağlar.

Sayfayı Paylaş