Ant. sonrası tekrar biceps

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emregrlk tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    --merhaba önce programım hakkımda kısaca bilgi veriyim belki sorum daha anlaşılır olur. ben 18 yaşındayım 2.ayım bitti body building de öss ye hazırladdığım için 3 günlük program yaptı hoca. bi gün içinde tüm bölgeleri 2 ila 3 farklı hareket olmak üzere 3x10 şeklinde çalışıyorum.tabi program yoğun olunca biceps çalışırken çok yorgun oluyor kas.(bicepslerim zaten zayıf kollarım uzun olduğu için) bu yüzden ekstradan ant bitimi karın çalıştıktan sonra 3x8 şeklinde tekrar biceps yapıyorum.bazen 4 5 set oluyo bu ve normal antremanda 7.5-10-10 kg ile çalışabilirken 12.5-12.5-15 ile bitimdede daha ağır çıkarabiliyorum.acaba bu yaptığımın kaslara zararı olur mu??(önce dinlendirip tekrar zorladığım için soruyorum)
    --anteraman sonrası biceps çalışmam mı bu şekilde daha faydalı olur bu şekilde hoca kasların sertleşir fln dedi yada hocanın tavsiyesi sırttan sonra bicepsse geçmeden karın çalışıp bicepste max girip 3x10 mu çalışayım.sanki bunu yaparsam tricepse hiç gücüm kalmıcak gibi geliyo.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antreman sırasında bıceps çalışıp tekrar çalışman gerkemıyor fazla çalışmayla kas büyümez dahada yoyarsın

2 ayın bitmiş bence hocan artık bölgelere ayırsın vücudu boyle verim alamazsın

3. kajaga

kajaga Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cidade de Deus haklı bölgesel program iste hocandan

4. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bu spora geçmişin sadece 2 aysa ne bölgeseli arkadaşlar temek daha oturmamışki hemen bölgesel olur mu kasın alt yapısını hazırlmaak o kadar kolay mı lütfen yapmayın bence antrenman sonu biceps girme zaten biseps ler gündelik hayatındada kullandığın kasların olduğundan dolayı çok yıpranırlar ve dinlenmeleri çok önemlidir onun için antrenmanındakini yap sonra yapma böyle devam et

Azi ve demircan256 bunu beğendi.
  5. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya zten sınava hazırlandığım için bu sene bölgesel çalışmam zor o kadar vaktim yok. peki bi hareketi yaparken fln aralarda karın bölgesini çalıştırıp ant sonrası karın çalışmasam olur mu yani karın kasları sık çalıştırmamı ister??

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    idman sonrası yeniden biceps idmanı yapacak kadar halin ve dermanın kalıyor ise ,sen idmanlarda ya çok fazla dinleniyorsun yada sıkı idman yapmıyor yani hakkını vermiyorsun hareketlerin...

Azi bunu beğendi.
  7. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında programın biraz ağır gibi her bölgeden 2-3 farklı hareket çalışıyorum set araları 40 sn falan dinleniyorumda artık bicepse falan geldiğimde birazda dermanım kalmıyo gibi sonra karın fln çalışırken biraz daha dinlenmiş oluyorum hemde bi sonrak hareketi düşünmeden zorluyorum daha cok basıyorum dahada faydalı oluyo gibi sanki bide hani 5 tane çıkacak gibi olsa bile zorluyorum sonuna kadar tükenene kadar basıyorum

Son düzenleme: 8 Ocak 2012
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    program sonrası yapacaksan sırt ve mide yap yeterli ...

emregrlk bunu beğendi.
  9. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam neden program sonrası sırt önerdiniz?

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sırttan kastım ters mekik...yanlış ise bilemem ama ben her idman sonu( kol idmanı hariç) ters mekik ve normak mekik artı alt karın hareketini yaparım...

Azi bunu beğendi.
  11. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hmm doğrudur bende yapıyorum arada....

Sırt deyince biten bir antrenmanın sonunda deathliftler,puldownlar,barfixler,rowingler gelmişti birden aklıma :)

Saygılar Hocam :)

demircan256 bunu beğendi.
  12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    iyide 3. ayına gırmıs 2 ay her bolgeyı çalışmıs neden alt yapısı hala olmasın ben 1 ayda yaptım alt yapıyı 3 ay alt yapı yapılmazki

13. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında programın biraz ağır gibi her bölgeden 2-3 farklı hareket çalışıyorum set araları 40 sn falan dinleniyorumda artık bicepse falan geldiğimde birazda dermanım kalmıyo gibi sonra karın fln çalışırken biraz daha dinlenmiş oluyorum hemde bi sonrak hareketi düşünmeden zorluyorum daha cok basıyorum dahada faydalı oluyo gibi sanki bide hani 5 tane çıkacak gibi olsa bile zorluyorum sonuna kadar tükenene kadar basıyorum

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    her bolge 2-3 farklı ahreket calısıyorsanız zaten bu alt yapıya yonelık program degıl

benım bıldıgım alt yapı olusturması ıcın yapılan programda her bolge 1 hareket yapılır ve genelde makınelerde yapılır.

siz bolgelere ayırın boyle kendınızı boşuna yormayın

15. zipzip_kurba

zipzip_kurba Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Felxor 'un 1.ay 2.ay programlarına göz atmalısın. Forumda antrenörünün vereceğinden fazlasını bulacğını düşünüyorum. Önce vücudunu tanıman gerekir. Kendini kafa olarak hazırlaman gerekir. Arkadaşların söylediği gibi her bölge 3 hareket çok fazla. 1 hareket temel hareketleri yapman başlangıçta yeterli olacaktır. Benim düşüncem artık 3 hareket yaparak her antemanda max. 3 bölge çalıştırmandır. İlk gün göğüs, biceps ve triceps hereketleri programına 1 press harfeketi koy, ikinci gün omuz, kanat, bel ve bacak çalışabilirsin. Her antreman sonrası mide çalışmanı öneririm.

emregrlk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş