Ant.Önceki öğündemi daha çok karb. Alınmalı,Yoksa ant. sonrası öğündemi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 007EMRE tarafından 31 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben antrenmandan önce ve sonrası için karbonhidrat ihtiyacı için hep haşlanmış makarna tercih ederim.Antrenmandan önceki ve sonraki öğün için makarnanın miktarları aynımı olmalı yoksa öncesindemi daha cok olup sonrasında daha az ? Nasıl yapmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim :)

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Kendimden örnek vereyim öncelikli amacım definasyon sağlamak olduğu için antremana ( genelde ) 3.5 saat önce yediğim okuldaki yemekle gidiyorum. Okul yemeklerini bilirsin doyurucu değiller yemekhane yemekleri. Antreman sonrası da karbonhidratı sadece sebzelerden alıyorum.

Demek istediğim amacın kilo almak ise ant. sonrası da öncesi de bol bol tüketmen. Yani kilo almak isteyen ve vg ile uğraşan birisinin kompleks karbo'da sınırları olmamalı bence. Hele antreman öncesi ve sonrası öğünlerde.

3. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben 2 ögündede aynı yerim ama komplex karbo kolay kolay yaglandırmaz günde 600 gr prinç yediğmi bilrm banamısın dememşti ama makarna 1 tabak yesem direk göbüş çıkıo

4. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Makarna kompleks karbonun kralıdır kralı :D

Yağsız tuzsuz yapmadıysan bilemem.

5. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ah ah tuz eskiden hıyarı soyup batırıp keyifle yerdm eskiden bol yaglı makarnalar :S mazide kaldı kullandıgım yaglar zaytin yag omega complex fındık yag oda makarna nın neden bende neden yaglanma yaptıgını anlamıorum salondan yarşmaya hazrlanan bi abi anatomin bozk olum senin demşti :) haklı galiba

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    ben antremandan 45 dakika önce 1 su bardağının 3te 1ine pekmez koyup üzerine su ekleyip içiyorum,antreman biter bitmezde aynı karışımı hemen içiyorum,1 saat sonrada yemek yiyorum, tavuk veya yumurta ile beraber patates veya prinç olmasına dikkat ediyorum.

7. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    patates birinç tavuk olmazsa olmaz ama sebzeyede özen göstermen gerekio brokoli ıspanak

8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    doğru söylüyorsun angel9 sebze zaten yiyorum tencere yemeklerinden orda eksiğim olduğunu sanmıyorum,meyvede aynı şekilde.zaten vucüt bir denge her vitaminden yeterli ölçüde alınmalı...ama bu sporu yaptığımız için protein ve karbonhidrata özellikle önem vermeliyiz.

Sayfayı Paylaş