Anormal bir durumummu var?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve saeros tarafından 9 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. saeros

saeros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Security
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar vücut geliştirmede 7.ayım .Benim sorunum bazılarının göbek bazılarının mide dediği olayı çözmüş değilim.Buda moralimi bozuyor.Beslenmemdeki yanlışlarmı beni böyle şişiriyor yoksa genetikmi olabiliyor yardımlarınızı bekliyorum .Ve kollarım soğuk 44 cm iken gören arkadşlar mide ve göğüsü görünce hemen laf sokuyorlar çünki kol ve omuzda aldıgım verimi göğüste alamıyorum.Ama elimden gelen birşey değil nedenin genetikmi yoksa beslenmedenmi olduğunu çözemedim.
    [​IMG] tavsiyelerinizi bekliyorum .

2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Kardiyo yapmıyor musunuz ? Beslenmede sorun olup olmadığını beslenme programınızı görmeden anlayamayız.Göbeğin genetik olabileceğini sanmıyorum.Çocukluğundan beri kilolu insanlar bile 120-130 kilolardan düşüp o göbeği eritiyorlar biliyorsunuz.Yüksek karbonhidrat alıyolarsanız onu biraz azaltabilirsiniz.Kardiyoyla birlikte diyete giriceksiniz yani sorun ortadan kalkar bence.

TolgaTunçel ve saeros bunu beğendi.
  3. saeros

saeros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Security
    Yer:
    Eskişehir
    Yorumunuz için teşekkürler,cardio girmiyorum.Daha doğrusu spor sonrası cardio yaptığım zaman zaman büyümenin duracağını söylediler buda beni korkutuyor,sabahları idmandan őncesi koşmam gerekiyor sanırım oda vardiyalı çalıştığım için imkansız.Haftada 2 3 gün off günümde kardio yapsam olurmu acaba çelişkisine düştüm .Düşüncem yanlış mı yorumunuzu bekliyorum.

4. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bence yeterince ölçüye sahipsiniz.Kardiyo yaparak fazlalardan kurtulur sonra tekrar hacim çalışabilirsiniz karnınız düz bir şekilde hacimli olursunuz OFF günlerde kardiyo iyi olur antrenman performansınızada en az şekilde yansır.

saeros bunu beğendi.
  5. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    dostum karb i azalt azaltabildgin kadar,sekeri kes abur cuburu kes kaliteli protein al,antreman arasi set araliklarini 45 saniyeye indir bi ay sonra sonucu izle

Sent from my iPhone using Tapatalk

saeros bunu beğendi.
  6. TolgaTunçel

TolgaTunçel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Katılıyorum.

saeros bunu beğendi.
  7. romeofek91

romeofek91 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    O göbek yağ oranı sadece genetik v.b bişey değil cardio yapmalısınız ve iyi bir diyete girmeniz lazım size low carb diet öneririm kilonuzun 1-1,5 katı aralığında karbonhidrat 2-2,5 katı protein ve kaloriyide günlük ihtiyacınızın -300 -500 civarında tutarsanız istediğiniz görünüme ulaşacağınızdan emin olun karbonhidratlarınızı komplex karbonhidrat alın daha çok antrenmandan 1,5- 2 saat önce almaya çalışın yağları sağlıklı yağlar tüketin (zeytinyağı,tavuk,yumurta,kuruyemişteki yağlar sağlıklıdır) tavuktan vazgeçmeyin yağsız tuzsuz esmer pirinç esmer makarna veya bulgur yiyin kaslarınız iyi ölçüde kaybetmek istemiyosanız protein tozunuz yoksa antrenmandan sorna ilave edebilirsiniz veya maddi durum sıkıntılıysa evde mixerde bi bardak süt 1 muz 50-100 gr lor 2 yumurta beyazı 1 tam yumurta 2 çay kaşığı şekerli nescafe mixerde karıştırıp antrenmandan sonra dikerseniz hem insülin ihtiyacınızı hem karbonhidrat hemde hızlı olmasada 20 gr whey 5-8 gr kadarda casein protein almış olursunuz
    yatmadan önce 50-100 gram kadar lor yiyin önerim yörsan lorudur 100 gramında 19 gr protein 2 gr yağ 2 gr karbo böyle bişeydi hatırladığım kadarıyla yanınada 10-15 tane badem eklerseniz mükemmel olur sabaha kadar kas yenilenmesi ve akşam cardio yaptıysanız yağ yakmaya devam eder vücut
    Cardio olarakta hiit kardiyo yapabilirsiniz antrenmandan sonra 20 dk 3 dk ısınma sonra 1 dk depar 1 dk yürüme şeklinde 20 dk tamamlayıp 2 dkda soğuma yürüyüşü yapabilirsiniz
    Genel olucak ama su antrenmanda önemli ve günlük yaşamdada proteini fazla alıcaksınız ve bunların emilimini kolaylaştırır ve tabi uyku düzeni 8 saat şart belki biliyorsunuzdur emin değilim ama genel bilgiler verdim umarım sadece size değil okuyanların işine yarar kolay gelsin :)

Eresbos, 5inun ve saeros bunu beğendi.
  8. saeros

saeros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Security
    Yer:
    Eskişehir
    Engin bilgileriniz için teşekkürler ederim.Söylediklerinize uyacağım bakalım 4 haftalık bir sürećte ne gibi bir değişim ile karşılaşacağım.Ah birde şu vardiyalı çalışma işi olmasa çok güzel olacak.

9. muhterem

muhterem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Vücut yağ oranı %10 un altına inmeden six pack gözükmez diye biliyorum.

K00F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. mustafa.mendes

mustafa.mendes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    [​IMG]benim karında aynı şekilde... İftarda 4-5 dilim ekmek sahurda 2 yumurta beyazı+salatalık kiraz şeftali veya varsa kelogs mudur nedir o lifli karın ağrısından yiyorum. Bir gün 6 bir gün 4 km olmak üzere orta tempoda koşup her gün evde dambıl yapıp 2 günde bir salona gidiyorum. Bu yeterli midir?

Sayfayı Paylaş