Anneler Günü

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rambo16 tarafından 13 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz

Anneler Gününün Tarhihçesi

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.
    Kaynak:vikipedi

Evet gördüğünüz üzere anneler gününün kökeninin bizim inançlarımız ve bizim kökenimizle uzaktan yakından alakası yok.. Ama sırf değerli annelerimizi hatırlamamıza vesile olması bile yeterli diye düşünüyor ve kesinlikle gereksiz bulmuyorum..

Senede Sadece Bir gün Mü?
    Annelerimiz bizleri en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan bizim için her türlü fedakarlığı yapan ve yapacak olan insanlar -insan sıfatından daha üstün bir sıfatla adlandırılması gereken kişiler- annelerimize senede sadece bir gün mü hediye alıp onların ehemmiyetinin farkına varacağız?Artık klişeleşmiş olan bu sorunun cevabı tabikide HAYIR..

Anneler Gününe Piyasadaki Firmaların Yaklaşımları
    Kim ne derse desin hiçbir şekilde duygusu, insanlığı ve maneviyatı olmayan firmalar, şirketler, holdingler vs. dünya piyasasına hakim.. Bu yapıların yine herşeyde olduğu gibi Anneler Gününe de yaklaşımlarının çıkar sağlama, kazanç elde etme amaçlıdır. Tv deki tüm reklamların son zamanlarda anneler gününe yönelik muhteşem indirimlerden bahsettiğini hepiniz fark etmişsinizdir.. Bu firmaların o muhteşem kampanyalı ürünlerini alırken de pek pazarlık şansınız olmaz çünkü yine muhteşem bir dayanakları vardır..
    "Yoksa pek kıymetli anneniz için 199.90 tl çok mu?" ve anneler gününün üstünden 1 hafta geçmesine rağmen anneler günü reklamlarının bitmeye pek niyeti yoktur.. İşin garip yanı o "kampanyalı" ürünlerin büyük çoğunluğu ev aletlerinden yani annelere sürekli bir hizmetçi gibi hissetmesini sağlayacak aslında evdeki her bireyin yaşamını kolaylaştıracak aletler olmasıdır..

Anneler İçin En kıymetli Hediye
    Anneler için en kıymetli hediye tartışmasız evlatlarıdır, ve annelerin en büyük arzuları yine evlatlarının; ahlaklı, dürüst, vatana millete hayırlı ve işinde başarılı, kendi kendine yetebilen bireyler olmalarıdır.. Anneler gününde verilen o hediyeler aslında sadece anneye olan sevgiyi ifade etmeye yarayan objelerdir..

Tüm annelerin, anneler gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

RAMBO16

NacHo, Azi, Ocensers ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0

O kadar emin olma...

Bütün Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun ;)

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bütün annelerin anneler gününü kutlarım bence çok gerekli bir gün kimin ortaya çıkardığı benim umrumda olmaz zaten ben insan sever bir insanım şu ülkeden şu inançtan çıkmış onun için kutlamam diye bir şey bende yok insan insandır benim için konuya dönersek hayatımızda herkes bize kötülük yapabilir ancak annelerimiz yeri geldiğinde canını bile verir tabi kötü annelerde var yok değil ama çoğu annenin iyi olduğu bir gerçek

Azi ve deathlifter bunu beğendi.
  4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Şampiyonluk ayağına anneler gününü unuttuk ,

Hediye önemli değil denir hani hatırlmak önemlidir denir hep , bizde bu durum malesef olmuyor

Bu gun gs kutlamalarından sonra nihayet aklıma geldı tabı ancak meteliksiz bir anneler günü kutlması sonucu terliği yedim kafaya :) Yani sadece hatırlamak yetmıyor tabi bu bzmde ayıbımız yanı

Direk soktugu laf şudur ki cok koymustur supplementlere(ilaçlara onun tabiri ile) o kadar para bırıktırırsın , anana senede bi gün hedıye alacan paran yok dedi :)

Azi, ZeusS_ ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ahhahahaha valide haklı ;)

Azi, rockybalboa7 ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  6. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ama Zeuss bende haklıyım yanı , benım işime gelen felsefeme göre bana hergun anneler günü .Annemızı senede bi gün hatırlayacak değiliz yani estfrlh :) :)

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    O mantık ne yazık ki olmuyor işte, sonuçta insanlar bir gün bile olsa kendilerinin özel hissettirilmelerini istiyorlar bu çok normal.

Ama her kim olursa olsun 365 gün özel hissettirmeyi başaramaz ;)
    O yüzden bir günün diğer 364 günden biraz daha elit yaşatılması çok da kötü bir fikir değil bence ;)

Azi, rockybalboa7 ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  8. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Anneme, anneler günü hediyemi her zaman maddi değil, manevi olarak vermişimdir.

Bir örnek;

Bakalım siz beğenecek misiniz? :)

ZeusS_, rockybalboa7, Swager ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Senin doğuracağıma taş doğursaydım Ayberk :D Yolda bulduğun pankartla beni kekliceğini mi sandım :D:D

Sayfayı Paylaş