Anne 8 aylık bebeğini camdan attı(insanlar cildirdi)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 19 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, cinnet getiren bir annenin 8 aylık bebeğini camdan aşağı yere atarak öldürdüğü bildirildi.

İstanbul'da yaşayan iki çocuk annesi 26 yaşındaki Nurhan K., 5 yıllık eşi Suat K. ile bir süre önce tartışarak annesi ve babasının yaşadığı Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Perşembe beldesi Yazı köyüne geldi. Gece yarısı cinnet getiren genç anne, uyumakta olan 8 aylık kızı Buse'yi evlerinin ikinci katından aşağıya attı. Çocuk olay yerinde hayatını kaybetti. Jandarma ekibi, anne Nurhan K.'yı gözaltına aldı. Nurhan K. tutuklanarak Beycuma M Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

www.mynet.com

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Baktığı bebeğe uyuşturucu verdi!

Baktığı bebeğe uyuşturucu verdi! [​IMG]
    İSTANBUL (İHA) - Pelit Pastaneleri'nin ortaklarından Ozan Ayan'ın oğlu Ali'ye uyuması için 3 aylıkken uyuşturucu içeren ilaç verdiği iddiasıyla yargılanan Gürcü dadı Rubaba Özdoğan, suçsuz olduğunu söyledi.

İlk kez hakim karşısına çıkan Rubaba Özdoğan, "Bebeğe gelen 8. dadıyım. Anne işe başladığım gün benden önce çalışan dadının bebeğe uyku ilacı verdiğini söylemişti. Benim ilaç vermem için deli olmam gerekir" dedi.

İstanbul 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya kötü muamele suçundan 1 yıla kadar hapsi istenen Rubaba Özdoğan katılırken, şikayetçi Ozan Ayan ise duruşmaya gelmedi. Suçlamaları kabul etmeyen Rubaba Özdoğan, "Şikayetçi ailenin yanına girdiğimden beri çok güzel bir çalışma ortamımız vardı. 17 Temmuz 2006 tarihinde arkadaşımın doğum günü olmasına rağmen, doğum gününe geç kalarak bebeği doktor kontrolüne götürdük. Doktor çocuğun çok iyi bakıldığını, çok iyi olduğunu söyledi. Çocuğun rengi ve durumu gayet iyiydi. Annenin çocuğun devamlı uyuduğu konusundaki beyanını kabul etmiyorum. Çocuk devamlı uyumuyordu. Ben devamlı sallıyordum" diye konuştu.

2 aylık bebeğe gelen 8. dadı olduğunu söyleyen Rubaba Özdoğan, bebeğin annesinin kendisinden önceki dadının bebeğe ilaç verdiğini söylediğini öne sürdü. Avukatı Sabri Turhan ise bebeğin her ay götürüldüğü doktorun tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkeme, bildirilmesine rağmen duruşmaya gelmeyen şikayetçinin zorla getirilmesine karar verdi. Duruşma sanık ve şikayetçi avukatlarına delillerini sunmaları için süre verilmesine karar verilerek ertelendi.

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    İnsanlar ne yapacaklarını şaşırmış...Millet kafayı yemiş...
    Son söz olarak sadece bunların kıyamet alameti olduğunu söylemek gelio içimden...:confused:

4. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    artık önüne gelenin çocuk yapması engellenmeli..
    aile çocuk planlaması yapılmalı....

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Bu haberi okuyunca aklıma gelen ilk soru şu oldu ;
    8 aylık bebeğini camdan aşağıyı atan anne bundan sonra artık nasıl yaşar yada yaşayacak ?

6. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    inanç ve eğitim meselesi

ben senin aile planlaması görüşüne hiç katılmıyorum.eskiden 6 çocuğu olana bile aile denmiyomus.aile planlaması bence üzerimizde oynanan bi oyun bence her karı-kocanın BAKABİLECEĞİ kadar çocuk olmalı.aile planlamasını iyice arastır dunyada nufusu 70 milyon olupta aile planlaması yapan bir ülke varmı..

7. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bu olgu, senin bahsettiğin gibi üzerinde oyun oynanacak kadar çocuk oyuncağı değil...
    Eskiden mi ?!?!...Artık eski bitti; değer yargıları değişti; paranın değeri değer yargılarından daha da fazla değişti...
    Doğru söylediğin en önemli şey; her ailenin bakacağı kadar çocuğa analık-babalık etmesidir...Aksi hali ise hem çocuğa haksızlık; hem de ailenin toprağında düzgün yaşaması için uğraşan devlete haksızlıktır...

Ayrıca "ANA" bu ya...Bunu nasıl yapar, gerçekten aklım almıyor...
    Bu son olur zaten...Fazla da yorum yapmamak gerekduh:confused:

8. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    evet beatboxer bütün değer yargılarımız değiş ama iyi yöndemi kötü yöndemi değişti bak görüyoruz.eski bitti diyosun demekki o zaman geleceği bugunden alacağız ve bu halimizin çok yaman olacağının bi göstergesi değilmi.evet önümüz ileriye baksın herzaman ama iyi olanları arkamızda bırakırsan önümüze bakmanın ne anlamı var.bence geçmişteki iyi olan değer yargılarını kucaklayıp önümüzü ileriye dönmeliyiz.

9. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir

Ah be güzel kardeşim...20 yıl öncesinin paradan nispeten uzak saf duygularına kim özlem duymaz ki...:eek:

Ama dedim ya...İnsannlar artık ne yapacaklarını şaşırdılar...Çok doyuma ulaştılar...20 yıl öncesinin özlemini çekip, hala o zamanki saf duygularla yaşamaya inat edenler de ezilirler...2 sene öncesinde ben de çok ezilmiştim bu saf duygular yüzünden; yani hayata duygusal değil de profesyonel gözle bakmaya başlamadan önce...

Saygılarımla...

10. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bu sadece bi olay bu sebepten...
    istanbul tinercilerle dolu,yurdsum işsizlerle dolu sebep..
    cahil halkım bakamayıcağı kadar çocuklu...
    bakamıyor kontrol edemiyor ve sonuç..
    geçim sıkntısı cinnet şiddet olaylar vs..

11. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    haklısın kardeşim insanlar artık ne yapacaklarını şaşırdılar.ama bizi bu hale getiren sebep ne.cevap çok basit seninde dediğin gibi PARA.peki ne oldu ya ne olduda birden açgözlü bir toplum olduk oturup bi kendimizi sorgulayalım.eskiden sokak köşelerinde sadaka taşları olurmus sadaka vermek isteyen parasını buraya koyar ihtiyacı olanda "ihtiyacı kadar" alırmıs.şimdi öyle bişey olduğunu düşünsene adamlar taşı alır götürür.konuyu çok geniş bi alana çekmek istemiyorum ama söylemeden edemiycem.çanakkale savaşından sonra
    churcill ingiltere meclisinde eline Kuran-ı Kerim alıp Türklerin elinden bu kitabı alamadığımız sürece onları yenemeyiz demiş.sencede suan tamamen inançsız,yobaz ve açgözlü bir tüketim toplumu olma yolunda çok hızlı bir şekilde ilerlemiyomuyuz.

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    lutfen konun gidisati bozulmasin arkadaslar,kurallara dikkat edelim.

13. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Doğru söylüyosun...

Örnek gerçekten çarpıcıydı dostum; ancak konu gerçekten Saydam'ın dediği gibi sapmaya başlıcak...

O zaman konuyu şöyle toparlayalım...Doyum noktasına ulaşmış insanların mutluluğu başka yerlerde arayıp bulamamaları ve daha birçok sosyal ve ekonomik nedenin; bu insanları psikolojik olarak çöküntüye uğratmaları ve bu insanların sonucu kötü ağır bedeller ödemeleridir...

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    son zamanlarda bizleri bu kadar zorlayan uyeler varken forumda,sizin gibi anlayisli uyeleri aramizda gormek inanin motivasyonumuzu arttiriyor,bu baslik ve diger basliklarda bize bu sekilde yaklasan bize yardimci olmaya calisan uyelere cok cok tesekkur ederim.

Sayfayı Paylaş