Ankyra Wolt Spor Merkezi

Konusu 'Ankara' forumundadır ve diez tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Bu Spor Salonu Sizce Nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 15
    31,3%
  2. İyi

oy sayısı 11
    22,9%
  3. Orta

oy sayısı 14
    29,2%
  4. Kötü

oy sayısı 2
    4,2%
  5. Çok Kötü / Şikayetçi

oy sayısı 6
    12,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Ankyra nın çetin emeç şubesine misafir olma fırsatım oldu. Mac panora üyeliğim yeni bitti salon araştırırken burayıda gördüm. İlk gözümd çarpan HOCALAR BİLGİSİZ VE İLGİSİZ , serbest squat standı yok şaka gibi :) , 2 tane life fitness makinesi koymuşlar gerisi kalitesiz makinalar. Serbest ağırlık bölümünü hiç söylemiyorum bile Ankarann en büyük salonuyuz diye geçiniyolar bi tane dumbell standı var nası olacak bu iş? . Daha fazla uzatmıcam. Fiyatı ucuz falan diğil verilen hizmete göre çok para istiyolar. Kesinlikle önermem bu salonu. 800 lira daha ver adam gibi salona git. Çift pota saha var dediler görünce şok oldum ufacık bi saha toplar dandik. Ahh ahh Mac a gelin joya ya gelin most a gelin de bi kalite görün.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Aramızda hala giden var mı Ankyraya

3. rd2a

rd2a Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    2 hafta once misafir olarak gittim senelik bedava üyelik verseler birdaha gidecegimi sanmıyorum :)

4. Old Rookie

Old Rookie Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hem ekonomik hem kaliteli bir spor salonu. Tavsiye ederim. Eskiden antrenörler daha iyiydi fakat şimdikilerde de herhangi bir sorun görmedim.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2015 ---
    Bir arkadaşım 3 aylık 250 tl ye kaydoldu. Geçenlerde de bi kampanya vardı 1 yıllık 350 tl diye ama onu kaçırdın sanırım.

5. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    4 seneyi aşkın gittiğim ve sonrasında yaptıklarıyla beni bezdiren bir spor salonudur. Gitmeyi düşünenler için herşeyi yalansız, abartısız, yaşadıklarım üzerinden objektif olarak anlatacağım.

Salon Hakkında Genel Bilgi
    Ankyra eskiden fazlasıyla küçük bir salondu, yenilendikten sonra ise inanılmaz geniş ve güzel bir tasarımla insanların kullanımına açıldı. Salondaki hocalar, giden insanlar uzun süredir orada çalışan ve spor yapan kişilerdi. Neredeyse herkes birbirini tanıyordu. Salonu bırakan çoğunluk hariç gelen insanlar hala aynı, fakat son zamanlarda salondaki 2 eski hoca (Uğur ve Metin Hoca) hariç diğer hocaları kovup BESYO mezunu yeni gençleri ise aldılar.

Personal Training ve Program
    Salona yeni gelen üye sayısı az olduğu için yönetimin ödemeleri yapmakta güçlük çektiğini düşünüyorum. Zira salona kaydolursanız yeni gelen sistem ile "Personal Training" alıp para ödemezseniz size program yazılmıyor. Ben eski üye olduğum için hocalar ücretsiz yardımcı oluyorlardı fakat öyle size özel aşırı profesyonel programlar beklemeyin. Hele ki vücut geliştirme için gidiyorsanız hiç birşey beklemeyin. Gidip kafanıza göre takılacak, kendi programınız için aletleri kullanacaksanız eyvallah...

Basketbol Sahası ve CrossFit Halatı
    Evet arkadaşlar salonun ortasında kocaman kadar bir basketbol sahası var, ne güzel... Fakat Ankyra'nın hemen altında bulunan bankalar nedeniyle basketbol sahasını saat 6'dan önce yani bankalar kapanmadan önce kullanamıyorsunuz. Bankalar gürültüden rahatsız olduğu için yukarı şikayete geliyorlarmış. Eğer gündüz vakti Crossfit halatı ile çalışırken veya basketbol oynarken yere "pat pat pat" vurmaya başlarsanız, salondaki hocalar gelip sizi uyarıyor. Sonrasında mahallede top kesen emekli amca edasıyla gelip basketbol topunu, halatı vs... gelip alıyor ardından masaların altına saklıyorlar.

Soyunma Odası, Tuvaletler ve Duşlar
    Eğer salonu gidip gezdiyseniz soyunma odasında -özellikle tuvalet ve duşların olduğu kısımda- inanılmaz kötü bir koku alırsınız. "Havalandırması yok mu ?" dediğinizi duyar gibiyim. Evet havalandırma var ama sanıyorum ki tasarruf amaçlı çalıştırmıyorlar ya da tümden bozuk olduğu için çalışmıyor. Son 2 senedir tuvaletlere midem bulandığı için zorda kalmadığım sürece girmiyordum. Duşlara ise zorunda olduğum için giriyordum. Duşlardaki iğrenç kokuya dayanabilecekseniz sizi alkışlarım. Tuvaletleri çoğunlukla pis bulursunuz. (Ne demek istediğimi anladınız) Duşlarda ise kıllarını traş edip permatiği yere atmış hayvanları, donunu duşun kapısına asıp giden kekoları ve içeride özel eşyalarını bırakıp yer tutan şezlong tatilcilerini görmeniz işten bile değildir.

Kapalı Havuz
    Havuz küçücük aynı anda 3 kişi kulaç atarak yüzde çarpışırsınız benden söylemesi... Zaten havuzu bir kez olsun kullanmadım nedenini ise duyunca anlayacaksınız. Havuza Recep ivedik'ten daha kıllı adamlar kafasına bone takıp giriyor, bilmiyor ki bütün vücuduna dev bir prezervatif geçirse yine işe yaramayacak. Aynı şekilde sporunu yapıp, afedersiniz köpek gibi terledikten sonra "Osman abey ne güzel terledik haa ! Hadi bi' havuz yapak da terimizi atak ehehehehe" diyen adamlar salonun çoğunluğunu oluşturuyor. Umarım tez zamanda o havuzun için Calcium Sandoz gibi erirsiniz.

Salondaki Müzikler
    Ses sitemi kelimenin tam anlamıyla berbat... Salonda kimi zaman kısık kimi zaman yüksek sesle -o an bilgisayarda oturan hocanın ruh haline bağlı olarak- çeşitli müzikler çalıyor. Müzikleri YouTube'dan açıyorlar bazen reklam falan dinliyorsunuz. Normalde bir salonda hep yüksek sesle gaz verecek ritimli müzikler seçilmeli ve özellikle onlar çalınmalı, değil mi ?

Hangi Saat Aralığı Gitmeli ?
    Salonu yalnızca sabah ve öğlen saatlerinde verimli olarak kullanabilirsiniz. Aksi takdirde akşam 6'dan sonra salona gitmeye kalkarsanız;
    1) Salonun yarım yamalak çalışan havalandırması yüzünden nefes alamazsınız, ter kokusunu içinize çekerken kafayı bulursunuz.
    2) İş çıkışı salona hücum eden kalabalık yüzünden koşu bandı, bisiklet ve diğer aletleri kullanamazsınız.
    3) Ağırlık çalışma gibi bir hayaliniz varsa bench'te sıra bekler, bir çift dumbell'ı 2 kişi kullanırsınız.

Çalışan Kadro
    Sizi girişte karşılayan elemanlar ve üye kaydı yapan kişiler sürekli bir devridaim içerisinde değişiyor. Değişen ilkokul mezunu arkadaşlar da sanırım "50 First Dates" filmindeki gibi her gün kafaya reset atıyor. Size bir trajikomik bir olay anlatayım. 3 yıldır gittiğim salona yine bir gün gittim ve girişteki el izi okuyucusu her deneyişimde hata veriyordu. Sonra girişte bekleyen her gün selam verip "Merhaba, hoşbulduk" dediğim kadın üyeliğiniz bitmiş dedi. "Bugün mü bitiyordu, unutmuşum neyse yarın parayı getireyim de uzatalım" dedim. Kadın aval aval suratıma bakıyor. Sonra "Yan kapıyı açar mısınız ?" dedim. Kadın ise "Üzgünüm beyfendi üyeliğiniz bitmiş sizi içeri alamam" dedi. Bahsettiğimiz kişi bendeniz 3 yıldır salonu en düzenli kullanan üyelerden birisiydim. Sonra kadına "O kadar hazırlandım geldim, dalga mı geçiyorsunuz" dedim ve içeri alınmadım. Neyse hiç değilse salona kadar yürümüştüm, oraya kadar spor yapmış olmanın hazzı ile eve tekrar geri yürüdüm, iyi de kardiyo oldu.

Bu olaydan sonra büyük bir aptallık yaptım. Orada çalışan eski bir tanıdık sayesinde 1 YIL + 6 AYLIK üyelik hediyesi ile 1200 liraya yeniden kayıt oldum. Üzülerek söylüyorum ki, Ankyra'yı sevip savunan ve onlarca arkadaşımı oraya üye yapan ben artık bu durumdan bezdim. Her geçen gün salonun kalitesi artacağına düşüyor ve ben gerçekten diyecek söz bulamıyorum. Keşke arkadaşlara Ankyra Wolt Sports Club'a gidiyorum diyip ballandıra ballandıra analatabilseydim...

Geçen gün üyeliğim bitti ve Ankara'daki diğer salonları gezecektim. Salondan çıkmadan sırf meraktan üyelik yenileme görüşeyim dedim. Her zaman ki gibi yine değişmiş kadrodan birisi önce okuduğum okulu sordu. Özel üniversite olduğunu duyunca ne kadar geçirsem iyidir edasıyla 1400 nakit fiyat dedi. "Ben 4 yıllık üyeyim ama nasıl yapsak" dedim. "Bütün üyelerimize aynı fiyat ne yazık ki fiyatı düşüremem" dedi. Oradan çıkıp VAMOS'un yolunu tuttum beni gezdiren bayan arkadaşla muhabbet ederken "Eski üye olmama rağmen Ankyra 1400 lira istedi" dedim, gezdiren arkadaş ise "Bizim bir tanıdık oraya daha yeni 1000 liraya üyelik yeniledi, siz eski üyesiniz niye böyle yapmışlar acaba ?" dedi. Ardından VAMOS gibi daha iyi bir salondan 1200 lira fiyat aldım.

Kısacası Ankyra Wolt Sports Club falan hikaye, bu gidişle yakında batacaklar umurlarında değil. Keşke para yerine biraz da müşteri memnuniyeti için çalışsalar. Zaten müşteri ederinizi talep ettiğiniz ölçüde verir. İşte yukarıda bahsettiğim avam tiplerle ve "Customer Satisfaction Sucks" sloganı ile yola çıkan Ankyra Wolt ekibiyle daha fazla muhattap olmak istemediğim için MOST Life Club'a üyelik yaptırmayı düşünüyorum.

Umarım bu mesajı okurlar ve salon kültürlerini biraz değiştirme azmi içinde olurlar. Allah işini düzgün ve layığı ile yapan tüm spor salonlarına bol kazançlar nasip etsin.

ÖNEMLİ NOT: Siz yine benim dediklerime bakmayın salona gidin, gezin, kendi gözlerinizle görün, severseniz de kayıt yaptırın. Ben sadece naçizane kendi yaşadıklarımı anlatıp, sizinle görüşlerimi paylaştım.

bthn_ylmz bunu beğendi.
  6. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Benimde bir arkadaşım belirtmii oldupunuz bir çok problemi öne sürerek üyeliğini iptal ettirdi. Vamos hakkındadq çok kalabalık olduğu yönünde söylemler var. Most güzel bir klüp bir ay kullanmıştım. Memnun kalırsınız diye düşünüyorum. İyi sporlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş