AnkTıp92 Beslenme Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AnkTıp92 tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle merhaba, bu sporda 1.5 yılım diyebiliriz. Ama aralıksız değil geçen sene 4 ay aralıksızdı ama aramıza YGS-LYS girdi. Şimdi Allah'a şükür istediğim bölümü kazandım tekrar siz değerli kardeşlerimin arasındayım.

Şimdi ki beslenme programım:

Kalkış(8.00): -1 tam yumurta+2yumurta beyazı ( 12 gr protein, 5 gr yağ)
    -1 bardak taze sıkılmış meyve suyu.
    -1 ince dilim ligth beyaz peynir. ( 10 gr protein 3 gr yağ)

Fakültede(12:30): Günlük diyetsiyenler tarafından hazırlanan ortalama 700 kalorilik tabldot yemek. ( Ortalama: 25 gr protein, 5 gr yağ, 25 gr karbo )

Eve geliş(15:45): -3 yumurta beyazı ( 10 gr protein )
    -200 ml light süt ( 7 gr protein 0,2 gr yağ 10 gr karbo )

Antreman(16:15)

Antreman Sonrası(17:15): -200 ml meyve suyu
    -240 gr light ton balığı (40 gr protein)

Yatmadan önce: -200 ml light süt ( 7 gr protein 0,2 gr yağ 10 gr karbo )

Eleştirileri bekliyorum. Saygılar.

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Programın fena değil ancak antrenmandan 1-1.5 saat öncesine makarna,pilav gibi komplex karb. tarzı besinler eklersen daha iyi olur.Antrenmanda enerji açısından ve bu programın yanında Whey protein falan kullanırsan dahada güzel olur.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Karbonhidrat sıkıntısı olduğunun farkındayım güzel tespit ama okulda yediğim yemekle dayanmak zorundayım çünkü bi yandan geçen sene sınaa hazırlanırken kazandığım yağları eritmem lazım. Bu arada haftanın 3 günü cardio yapıyorum ağırlıkla farklı günlerde.

Protein tozu konusuna gelince evet biliyorum çok faydalı olucak benim için ama anneme sözüm var dışarıdan sentetik madde girmicek vücuduna dedi :)

4. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle bölüm hayırlı olsun.Bir meslektaşı daha forumda görmek sevindirici.Dersler abartılan kadar ağır hiç bir zaman olmıycak(4.sınıftaki dahiliyeyi saymıyorum o ayrı birşey :D ),o yüzden sporu bırakmak için bir bahanen olmasın bu devamlılığını koru yani :) protein tozu aminoasit sağda solda duyulan kadar zararlı şeyler değil.Forumu biraz araştır istersen bir çok faydalı bilgi var.Benim babamda doktor o bile içme diyor.Doktorlar her konuda bilgili değil bunu belirtmek istedim.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  5. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Aslında tek sorunum o değil, annem engelini aşarım bi şekilde ama birkaç tereddütüm daha var.

1) Şu an 1.77 boy 96 kg'yim. Yağsız vücut kütlesi 70.5 kg. BMI 26 çıkmıştı. Malum sınav döneminde bakamadık kendimize :) Demem o ki protein tozu kullanırsam ki zaten sadee antreman sonrası için kullanırım. Yağ yakmama bi etkisi olur mu ? Çünkü haftada 3 gün 290 kalori yaktıran cardio yapıyorum.

2) Daha önce hiç kullanmadım araştırıp nasıl kullanılacağını ( günlük dozaj, günün hangi zamanında ) öğrenmem lazım.

Sevgili meslektaşım ya da her hangi bir arkadaşım cevaplarsa memnun olurum :)

6. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    1 protein tozu adaleyi koruma ve geliştirme asamasında fayda saglar yağ yaktırmaz bir zararıoda yoktur yağ yakmak sitiyosan seker yağ kes cardio yap zamana bırak

2. antremandan önce 2 ölcek sonra 2 ölcek olarak alabilirisn

AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. ynss

ynss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    anlayamadığım bu kadar yumurtayı nasıl yiyosunuz ya :) 3 tane arka arkaya az değil :S

8. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Kahvaltıda yumurta şart :)

9. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    antreman öncesi kesinlikle protein alınmaz

Çalışmaya başlamadan hemen önce kesinlikle protein desteği içmeyin!

Bazı insanlar kendilerine bir enerji artışı ve çalışmadan sonra da kendilerine gelmeleri için bir yarar sağlayacağını düşünerek çalışmaya başlamadan hemen önce içerler. Aslında, bu sadece midelerine oturur ve onları şişirir. Çalışan kaslarına gitmesi gereken değerli kan tekrar sindirim sistemine döner ve sindirim sistemi de bunu sindirmeye çalışır. Aynı uyarı antrenman sırasında protein almak konusunda da geçerlidir. Bunu kesinlikle yapmayın!

Protein tozu almak zayıf bir diyeti ya da kötü bir programı telafi etmeyecektir. Ancak kuşkusuz antrenman çalışmalarınızda sizi desteklemeye yardımcı olur. Doğru zamanda alın ve emeğinizin karşılığını gelsin.

Saygılarımla,

Ayhan Ökten

Neksus Gıda Ticaret

www.supplementler.com

Fitness Eğitmeni

frodo190584 bunu beğendi.
  10. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Bu listenin içinde akşam yemeği yok.Yani sabah kahvaltısı hariç sağlam şeyler yediğini söyleyemem.Birde fakultede verilen yemek yazmıssın ama fakultede neler veriliyor hangi yiyecekler onları yazmamışsın.Yediklerine , sebze , meyva , et , tavuk , balık gibi proteini , vitamini zengin yiyeceklerde eklemelisin dostum. :)

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç doyum sağladığını hissetinmi yeter artık çok yedim dediğin bir an oldumu açlık çekmeden durduğun bir an. Gün içinde abur cubur çay kahve atakları falan yaşıyormusun. Yemeklerden sonra kendini tuaf hissediyormusun. dolayısıyla bazen uykun geliyormu. Çarpıntı baş ağrısı baş dönmesi yaşıyormusun. Zaman zaman ne yapıyorum ya ben diye dusunuyormusun. özellikle yemeklerde. ve yemekten sonra uyku basması ateş basması kendını kötü hissetme gibi durumlar oluyormu.

idmanlarında yeterince enerjikmisin. Şöyle çıksan bi 20-25 km yol yürüyebilirmisin.

Sabah yataktan yorgun argın enerjisiz yüzün gülmeden kalkıyormusun. bütün hesap kitaplardan önce önemli olan bu.

Şöyle gerinerek ne güzel bir dunya diyebiliyormusun. Yoksa kendini kötü ve öfkeli nasıl olacak nasıl yapacağım diye hissediyormusun.

Her an aklında yağ yakarmıyım gibi bir sorumu var? Diyetim bozulacak diye gece hayatını erteliyormusun neşen kaçıyor ve kendını evhamlımı hissediyorsun.

yağlardan sürekli korkuyormusun. yağ lafı seni huzursuzmu ediyor.

bunlar önemli sorular.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:21 ----------

bu güzel açıklamalardan sonra size teşekkür ediyorum. Öncelikle whey ihtiyacı en iyi karşılamanın yolu besinlerledir. bunuda belirtseniz iyi olurdu.

sadece antreman sonunda toz whey proteinlerin işe yaradığını normal zamanlarda beslenmenin daha önemli olduğunu bilsin herkez.

Ayrıca ilk 1 ila 6 gelişime göre 12 ay arasında antreman sonrası Kefir tüketimi yeterli olur buda çok önemli bir bilgi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:31 ----------

Enerji metabolizmasını düzeltmenin yolu bu tarz diyetler değil ayrıca bunuda ekleyelim.

Son düzenleme: 25 Kasım 2010
  12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    cevap gelmemiş ama bilmiyorum neden.

13. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Çok özür dilerim henüz görme fırsatım oldu konuyu.

Öncelikle hayatla ilgili bi sıkıntım yok. Ama bazen dediğiniz gibi okulda öğle yemeklerinden sonra kahve içme isteğim oluyor. Çok atakladığı zaman 1 tatlandırıcıyla içiyorum. Onun dışında antreman sonlarında fazla enerjim kalmıyor açıkçası yani eve bile zor gidiyorum diyebilirim. Yemeklerden sonra her insan gibi insülin arttığı için bi miktar uyku bastırıyor ama baş ağrısı ve fenalaşma olmuyor.

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yaşınız 18 tıp okuyorsunuz sanırım? Ben insanların yemeklerden sonra uyku atakları ve kahve gibi uyarıcılara bağımlı olmasının sebebini biliyorum.

idmandan sonra enerjizin bitmesinin sebebi belli aslında.

bu sorunlar çözülebilir ve kendınızı mutlu hıssedebilirsiniz.

idman sonrası oluşan baş ağrıları yorgunluk çökme kahve içme isteği reaktif hipoglisemi ile ilgili.

yani 2 hafta içinde sorunlarınız çözülebilir.

uyku bastırmalarının insulinle ilgisi yok..! Zira doğru kaynaklar kullanılırsa bu saçma etki ortadan kalkıyor.

18 yaşında jet motoru takmış gibi olmak istiyormusunuz.

yoksa tutupda kendınızı yorgun argın kötü hissetmekmi istiyorsunuz.

Son düzenleme: 27 Kasım 2010
    AnkTıp92 bunu beğendi.
  15. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Peki beslenmeyle alakalı olarak, antreman sonrası pilav ya da makarna önerir misiniz, bi yandan da yağ yakmaya çalıştığımı göz önüne alarak.

16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Önermiyorum..!

ilk 2 hafta idman bile yapmayacaksınız. acele etmeyin cunku yuzunuz gülmeye başlayacak sonunda.

ve kendinizi mutlu hissedeksiniz.

Ayrıca salona girer girmez size ne yaptırdılar. direk idman programımı verdiler.

ilk 2 hafta ağır egzersizler yok, boş barla çalışmalar vücut ağırlığı ile çalışmalar ve Taş devri beslenmesi ile beraber boş zamanlarınızda

ibadet, gezmek dolaşmak, eğlence, gibi aktiviteleri arttiracaksınız. kızlarla arkadaşlık bağlarınızı güçlendirecek ve yeni yeni arkadaşlar edineceksiniz.

içinize kapanmayacaksınız ve neşeli olacaksınız ve bunu 2 hafta sonunda yapmaya baslayacaksınız.

özellikle ilk zamanlar sıkıntı çekeceksınız mecbursunuz çekmeye.

Antreman bağımlığına kapılmayacaksınız. Bu yanlış birşey.

Yani haftada 3 gün idman yapmanız yetecek diğer zamanları ders çalışmakla ve sosyal aktivitelerle uykuyla geçireceksınız.

hazırsanız özelden yada burdan anlatırım sorun değil.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  17. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle ilginize teşekkür ediyorum tekrar.

Bu sporda yeni sayılabilirim ama acemi olmadığımı düşünüyorum. Yani ara verdiğim zamanlarda araştırarak bilgimi arttırdım bi miktar daha. 3 ay salon çalışmam vardı 2009 yazında. Sonra araya sınav girince bırakmak zorunda kaldım ve tekrar salona yazıldım. 1. ay dolacak salonda önümüzdeki hafta. Salona başladığımda ölçümler yapılmıştı. Yağsız vücut kütlesi 71 kg çıkmıştı belki işinize yarayabilir bilgi verirken. Teşekkürler tekrar.

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Benim için kas içindeki glikojen ve su önemli değil, bunu defalarca anlatmıştım. Kaslar içinde su ve glikojen tutuyor yer yer bu ölçüler 4-5 cmlere kadar varıyor.

dolayısıyla yüksek karbohidrat alımı yapan kişiler kas kütlelerine bolca glikojen depoluyorlar.

Ayrıca bence yanlış düşünüyorsunuz, imam-ı azam şunu diyor bilmediklerimi ayağımın altına koysam başım göğe ererdi.

yani hiç birşeyi aslında tam olarak bilmiyoruz. Hekimlerin karbohidratla ilgili dusuncelerini tamamen çürütecek teze sahibiz. yani bir insan günde 40-50 gram glikoz ile yaşayabilen ve herşeyini mükemmel derecede yapabilen bir varlık.

Dolayısıyla bu gune kadar anlatılanlar ve öğrendiklerinizi iyice düşünme fırsatınız var. henüz yaşınızda genç biliyorum neden buna su an bile anlam vermekte zorlanıyorsunuz.

Hatta hiç birşey hissetmiyor gibisiniz sanki eski 14-15 yaslarındaki mutluluğunuz daha az bir an önce kaslanmak gibi bir amacınız var.

benim 18 yasında yapamadıgımı siz yapabilirsiniz.

o yüzden Mutlak surette kendınızı her zaman için hiç birşey bilmeyen biri olarak görmelisiniz.

Bilim ve ilim sürekli yeni yeni şeyler keşfediyor artık tıp ilerliyor ve insanlar her gun yenibirşeyler buluyorlar.

Bunlara ayak uydurmamız lazım ve statükodan kaçınmamız lazım.

salihaayşen, ArOyLi ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  19. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu beslenme cok yetersiz. arttırmanızı tavsiye ederim iyi çalışmlalar saygılarımla ..

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bu beslenme insanı daha fazla yağlandırır.

Sayfayı Paylaş