ankara ümitköy civarı salon tavsiyesi

Konusu 'Ankara' forumundadır ve elix tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yaşamkentte oturuyorum, işyeri odtüde. Bu çevrede tavsiye edeceğiniz yerleri sorabilir miyim.

Omuzda hafif sakatlık var, biraz güçlendirmem gerekiyor. Squash'ı gözüme kestirmiştim biraz da zevkli olur diye ama squash'lı bir salona rastlayamadım çevrede. Olmazsa olmaz bir özellik de değil gerçi.

Bir de şey vardı aklımda, bazı yerler bazı dövüş sanatları gibi konular üzerine de dersler veriyor ya, o tarz birşeyler var mı hiç buradaki salonlarda?

2. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    size en yakını bilkent sport international..

3. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    bari ben birşeyler yazayım başkasına faydası olur belki.

sportsinternational, sportif, ennfit ve sportsa adında yaşamkent besakarina'da yeni açılan bir yere gittim. Az sonra da dorupark ve base life club'a bakmak üzere evden çıkmayı düşünüyorum.

sportsinternational tahmin edebileceğiniz gibi güzel ama pahalı. Güzel derken de öyle çok çok ekstra birşeyi de gözüme çarpmadı açıkcası. Yalnız belki dans, yoga vs. tarzı verdiği derslerde getirdiği hocalar kaliteli olabilir belkim.. bu konuda bir önbilgim yok yalnız orayı gezerken gördüğüm; step tahtasıyla dans gibi birşeyler yapıyorlardı. Bu tarz yumuşak aktivitelere çok sıcak bakmayan biri olmama rağmen hoşuma gitmişti. Bu hareketleri futbola biraz yedirdimmi acayip estetik çalım hareketleri olur diye gelmişti aklıma :evil:

Ennfitle ilgili iyi veya kötü öne çıkan birşey gözüme çarpmadı. Sadece biraz ıssız geldi içerisi pek dolu değildi ama açıkcası biraz yabani bir adam olduğum benim için iyi bile sayılabilir.

Sportif'e girdiğimde (karşımda bulduğum presentabl genç abla sayısının yüksek olmasından kaynaklandığını tahmin ettiğim) sıcak bir atmosfer hissettiğimi söyleyeyim. Ortamı gezdik, fena değildi. Squash odasını rağbet görmediği için kaldırıp alan genişletmek için kullanmışlar. Kampanyadan dolayı fiyat açısından karlı 1000 tl 10 taksit ama ev yakınındaki bir salonu tercih edebilirim gene de. Git gel benzin masrafı aynı kapıya çıkabilir.

Yaşamkent besa-karinada sportsa diye bir yer açılıyor. Profesyonel üyelik diye birşey var, mesai saatleri dışında kalan zamanlarda kullanabiliyorsun tesisi. Çalışan olduğum için benim için uygun. Açılış indirimi diye 1300tl dediler. Taksit sayısını hatırlamıyorum. Benim eve çok yakın ama fiyatı biraz daha indirselerdi iyi olurdu. plaza katında olduğu için camdan dışarıda yukarıdan bir manzarayla karşı karşıyasınız ama gece olduğu ve yerler daha yapım aşamasında olduğu için rahat gezemedim, ne kadar manzara denebilecek bir görüntüdür bilmiyorum. Burada da squash yok, basket alanı yapmışlar kondisyon salonunun yanına daha çok rağbet görüyor diye.

Şimdilik bu kadar. Basit bir yazı niyetiyle başlıyorsun baya zaman alıyor. Şu diğer yerlere bakmak için çok geç olmadan çıkayım ben en iyisi, oralarla da ilgili birşeyler yazarım belki gelince.

4. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Bakın ne güzel kendi sorduğunuza kendiniz detaylı bir çalışma sonucu cevap bulmuşsunuz işte..Sizin oraları bilen pek fazla kimse olduğunu sanmıyorum bu sitede..Bende bildiğimi ve size yakın olan salonu söyledim..Demekki sizin bizlere sorduğunuzdan daha fazlasını biliyormuşsunuz..
    Hangi salon size sıcak ve güzel geldiyse tercihinizi orası için yapabilirsiniz..

5. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Doruparkı aradım, sabah 8'de açılıyormuş. Ben sabahları işten önce gitmeyi düşündüğüm için bana uymadı, gidip bakmadım.

Base life club lüks segmentteki salonlardan, müşteri temsilcisinden randevu alarak gidiyorsunuz. Baselife beni çok kötü yerden vurdu, bir baktım kondisyon salonunda boks standı var. Ufak bir ring, üstünde 4 köşesinde farklı tarzlarda boks torbaları. Adam istediğiniz zaman burada da çalışabilirsiniz dedi, o an içim eridi çünkü kabul edemeyeceğim kadar yüksek fiyat çıkaracaklarını tahmin ediyordum gezinin sonunda.
    Geniş alan üzerine kurulu bir tesis. Duş bölümünde mağara duşu, şok duş gibi ilginç otantik zımbırtıları var. Basket alanı ve squash var. Dağcılık çalışmak için de bir alanları var. Aletler kişiye özel anahtarlar ile çalışıyor. Size özel program çıkarılıp anahtara yükleniyor, anahtarı alete taktığınızda ağırlığı felan o ayarlıyormuş. Programınızda olmayan alete taktığınızda alet çalışmıyor, alete taktığınızda kaçset yapacağınızı, bittiğinde hangi alete geçeceğinizi gösteriyor, ve ayrıca uzmanlar sizi takip edebiliyor bu sistemle.. Bu söylediklerimde yanlışlık olabilir, bazı şeyleri yanlış anlamış olabilirim belki. Bunların dışında serbest çalışma alanı da var, ağırlıkları kendiniz ayarlıyorsunuz. Fiyat konusunda dediğim gibi pahalı, klübe başlangıç için 600euroluk ücret var normal üyeliklerin dışında. Sadece hafta içi sabah ve akşam saatlerinde(gündüz yok yani) tesisi kullanabildiğin üye tipinde kampanya vs ile giriş ücreti felan dahil 2000tl dediler.

Oradan çıktım konutkent 2'de unitedclub diye bir yer var oraya gittim. Orada beni karşılayan bayan arkadaş çok iyiydi, satış elemanıyla değil de bir arkadaşla tesisi geziyormuş gibi hissettirdi sağolsun, arkadaşın düzgün ilgisinden dolayı bunu ayrıca belirtmek istedim.
    Tesis dar bir alana kurulmuş, Baselife'dan sonra kendini biraz hissettirdi bu darlık. Aletler baselife'daki gibi anahtar sistemi ile çalışıyor. Ders programına baktığımda çok çeşitli güzel dersler gördüm. Tai chi gibi şeyler bile vardı, hoşuma gitti. Başka salonlarda sadece yoga-pilates gibi standart dersler oluyor, bunlar dışında bir kurs açılsa bile ayrıca ücret istenebiliyor. Burada derslerin hepsi üyeliğe dahilmiş. Profesyonel üyeliğin fiyatını konuştuk(hiçi+hsonu gündüzler hariç) son fiyat 1600 civarı birşey çıkardılar. 25yaş altına (öğrenci olma koşulu var mı hatırlamıyorum) %40 indirim vardı burada da. 25'in altında olanlar bir yere yazılacağı zaman bunu özellikle sorsunlar, ennfit'de felan da vardı bu %40 indirim. ben 26yım... ondan faydalanamadık.

sportifin kampanya fiyatı güzel ama eve yakınlığından dolayı sportsa'ya gideceğim heralde. 1300tl profesyonel üyelik. Haftaya açarlar heralde tesisi.

6. zeynepkosan

zeynepkosan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benmde tavsiyeye ihtiyacım varr

7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    united a gittim...şu an basedeyim.
    maddi imkan varsa base life tercihiniz olmalı.
    sportsa yı gezdim ama begenmedim aletler eski jimsa serisi.

8. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Sportif Yaşam kUlübüne kesinlikle üye olmayın derim. Yaklaşık 4 senden beri orda çalışıyorum. İlk başlarda çok güzel ve elit bir kluptü, buna aldanıp 1 yıllık üyeliğime 3 yıl daha ekledim. Ancak 1. yılın sonuna doğru her açıdan bozuldu.

Ne doğru düzgün bir yönetim ne de doğru düzgün personel var. Kardiyo aletlerin tümünde olan TV üniteleri teker teker bozuldu. İnsanlar son kalan 3-5 TV li aleti kapatabilmek için yarışıyor. Cross Trainer ların hepsi 8 çizerek gacır gucur çalışıyor. Para kazanmak adına üyelik fiyatlarını çok aşağı çektiler, bu da her türlü insanın gelmesine sebep oldu ve inanın içleriinde duşu, WC yi adam gibi kullanmayı bilmeyenler var, dolayısıyla duşlarda vs hijyen sıfır.

2 ayda bir nerdeyse tüm hocalar değişiyor, size program yazan brinden 2. kez program alma ihtimaliniz çok düşük. Eskiden Ankara'nın sayılı hocaları gelirken şimdi üniversitelrin spor bölümlerini yeni kazanmış daha program yazmayı bilmeyen stajerler hoca diye çalışıyor.

Bu durumların hepsini hem şikayet kutusuna yazarak hem de tesis müdürlerine (ki onlarda neredeyse her yıl değişiyor) defalarca iletmemize rağen aldığımız yanıt hep aynı oldu " Çok yakında düzelecek". Ama maalesef ben 3 yıldır hiçbir düzelme görmedim.

Tesisin tek güzel özelliği geniş kullanım alanı, havuzu olsun, stüdyolar olasun, fitness ve kardiyo alanları olsun çok ferah. Ama bu güzelliği yukarıda saydığım unsurlar öldrüyor. İyi bir yönetim ve 1. sınıf personelle Ankara'nın en iyi kulübü olabilecek bu yer maalesef şu anda iğrenç bir yer durumunda.

9. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    odtüde oturuyosanız mostflife gidebilirsiniz kentparkın altında işinize çok yakın yeni açılan bir yer biraz tuzlu ama çok yıllık üye olduğunuzda ciddi indirim yapılıyor

10. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    ennfit güzel salondur eğer maddi imkanınız varsa.

11. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Walla 2 gündür geziyorum güzel salonlar şu şekilde

1- Base
    2- Sports A
    3- United Club

Base gerçekten süper. Aletler olsun, tesisin temizliği, personeli ilgisi olsun. Soyunma odaları inanılmaz geniş, grup dersleri yelpazesi geniş, tırmanma, tenis, basketbol, boks squash gibi imkanları var da var. Ama fiyat maalesef çok tuzlu.

Sports A Yaşamkent'de yeni açıldı. Kullanım alanı oldukça geniş bir salon. Aletleri yeni, havuzu oldukça büyük. Fiyatlar Base'e göre çok daha uygun.

United Club da oldukça güzel ve hijyenik bir salon, tek sıkıntısı alan olarak biraz küçük ve dar.

12. Tarık Sümbül

Tarık Sümbül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya dediğiniz yerleri gezdim ama bunlar daha çok life club tarzında. Bana sadece Bodybuilding lazım böyle yıllık vs. fiyat verenler değilde sessiz sakin aylık para alan küçük yerler lazım. Varmıdır bildiğiniz yerler
    bench_O

13. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    biraz zaman geçmiş olsa da bakan olur gören olur yardımım dokunur diye yazıyorum

base life club cayyolu angora karşısında buranın en güzel yeridir. kriterler mekan güzelliği değil tabiki hocalar ilgili, bilgilidir. aletler ağırlıklar bantlar kaliteli ve bakımlıdır. sauna fin hamamı jakuzi dinlenme şezlongları soyunma odalarının içinde ayrıdır. temizdir.

sportif: en küçük bütçeyle en çok iş yapmaya çalışan cimrilik üzerine yoğunlaşmış küçük bir tesis

Bilkent base life clubdan daha kalabalık daha az teknolojiktir. herşey vardır geriye kalanlar aynıdır.

tavsiye ümitköy Çayyolu için base life club

14. cartok

cartok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende çayyolu-ümitköy civarlarında bir salon bakıyorum.
    İki salon var istediğim. Base Life Club ile Neo Life Club (Arcadiumun yanında Beğendiğin üstüne açıldı)
    Neo Life Club lansman fiyatı olarak senelik 1.700 TL gibi bir fiyat istiyordu. Base Life Club da 3 yıl önce 2500 TL:)
    Şu anda son fiyatlar nasıl bilmiyorum. Buraları takip edenler fiyatları paylaşırsa güzel olur.

Sayfayı Paylaş