ANAPOL VE ANAPOLON AYNI SEYMI?

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Desperado tarafından 7 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

1. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ANAPOL VE ANAPOLON AYNI ŞEYMİ? Forumda okuyorum, bazen anapol diye yazılmış, bazen anapolon. Bu yazım hatasımı, yoksa bu ikisi farklı mı? :?

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.085
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  3. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol despo. Anapolon en zararlısı anladığım kadarıyla. Anabol, anapolon kadar zararlı değil ve rengi pembe. Çok dikkatli okumadım yazıları, çok fazlaydı, yanlış anlamışda olabilirim.

4. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Despo bu arada bende EDIT çalışmıyor gözükmüyor. Yani yolladığım bir yazıya yeni birşeyler eklemek istiyorum ve ekleyemediğim için ard arda yollamam gerekiyor.

Bu arada, bu ikisinin ismi birbirine çok yakın. Karıştıranlar olabilir. Yani anabol diye anapolon kullananlar yani.

5. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bak bu forumda bahsi edilen ilaç Anapol değil Anabol.
    Anabol içinde methandienone ithiva eder.
    Anapolon da Oksimetolon ihtiva eder.

Bunların arasında ki temel fark maddelerin benzer yapıda olmasına rağmen aslında kimyasal olarak farklı olmasıdır.

Maddelerin birbirine benzediği nokta ikisininde oral steroid olmasından kaynaklanıyor. Ve 17 alfa yapısındadır bu ikisi.

İkiside genelde anemi de kullanılır. İkiside tablet şeklindedir.
    Birisi 50 mg dır diğeri 5 mg. Anapolon diğer ilaçtan daha kuvvetli androjen ve anaboliktir. Anapolon denen ilacın adı türkiye de anapolondur. Diğer ülkelerde genelde Anadrol adıyla bilinir.

Anabol de dianabol dür. Fakat burada anabol denmesinin sebebi o firmanın çıkardıgı dianabole anabol ismini vermesinden kaynaklanıyor. Bunun tam adı Anabol Tablets dir. Ve benim bildigim kadarıyla üretimi artık durdu.
    Bunun yerine biritsh dragon Anabol Tablets yerine bu ürününe Methanabol ismini veriyor. Yani budur:

Eskiside budur:

Bunların ikiside Methandienone içerir. Bunun bulgar version olanının adı Bioanabol dür.

Romen versionu da Naposim

Rus versionuda bu:

6. Flea

Flea Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Eklemeden geçemedim:
    Son eklediğim resimde rus methandienon var. Üzerinde AKPUXUN yazıyor.
    Bu firmanın ismi. Akrihin diye okunuyor. Fakat kiril alfabesine göre AKPUXUN yazıyor. Bunun sahte olup da içinde metiltestosteron ihtiva eden versiyonun da AKRIHIN yazıyor. Ve ayrıca kutu üzerinde Made In RUSSIA yazıyor.

Normalde rusya da satılan bir ilacın üzerinde Akrihin yazmaz.
    Ve made in russia hiç yazmaz. Demek ki, Akpuxun yazması gerekiyor.
    Bunun ayrıca Rusya üzerinden Ukrayna ya export şekilde gönderilen
    100 lük versiyonu var. Onun üzerinde de AKPUXUN yazmalı.

Bu rus olandan kullanmadım. Ama yinede bu rus olanlardan bir parti fake de içinde metil testosteron barındıran bir ilaç var. Bu ilaca denk gelinirse, dianabol alıyorum diye Afro kullanılır :)

O yüzden dikkat etmek lazım.

7. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşkler flea.

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.085
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Flea güzel anlatim bravo!

9. Guest

Guest Guest

Despo kardes anabol ile anapolon durumlarini anlatmis. Fazla söze gerek yok.
    Ben ekleme olarak sunlari aktarabilirim.

Metandienon(dianabol) ve Oksimetolon(anapolon) maddeleri arasinda sadece kimyasal bir farklilik yoktur. Bazilari yarim tablet anapolon maddesini(25mg) ayni 25mg dianabol gibi etki göstedigi görüsündedir. Oysa dianabol tabletleri anapolondan daha aktif calisir ve düzenlidir.

Anapolon vücuda %80 den fazla su depolarken bu oran dianabol tabletlerinde %60 civarlarindadir. Kisacasi dianabol tabletlerin anabol deger gücü anapolon maddesinden daha aktif calisir.

Anapolondan kazanacaginiz 10 kilo hacimden ancak 1-2 kilosu kas ve dianabollerden alacaginiz 10 kilo hacimden ancak 3-4 kilosu kas olma durumunu bize göstermektedir.
    Mc Mennan(irlanda spor dergisi yazari) dianabol tabletlerin anapolon tabletlerden daha fazla kuvvet sagladigini 5 sene önce irlanda haltercilerinde test edildigini söylemektedir. ( The Anabolic Drugs 2001 management Sf/5)

10. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anapolon'u tehlikeli yapan 17-alpha içermesi mi? Afro 25 de 17-alpha içeriyor. Her ikiside aynı düzeyde tehlike o zaman. Sadece kas olarak anapolon , afroya göre daha etkili. Sizin düşünceleriniz neler?

NOT: Bunları bu ilaçları kullanıcam için yazmadım. Sadece ilaçları daha yakından tanımak için bilgi topluyorum. 17 alpha nedir? ne işe yarar? Steroidlerde 17 alpha olmuyanlara neden iyi diyorlar?

11. Guest

Guest Guest

17 alfa alkül bir molekül türüdür. Bu steroidlerin o moleküler devre3den gecerek vücut icerisinde etkisini gösterir. Mesela o devreden gecmeyen nandrolon+metolon ve testosteron gibi bir cok steroid vardir.

metiltestosteron(afro) icerdigi 17 alfa alkül ile dianabol tabletinden daha fazla karacigerde toksit etki meydana getirir. Bilimsel olarak laboratorlarda tam incelenmemistir ama deneyim olarak toksit etkisini anapolon ile esdegerde tutulmaktadir. Ayni durum Halotestin tabletlerinde de gecerlidir.
    Afro 25 metiltestosteron dedigimiz bir tür Testosteron icermektedir. Fakat bunun testosteron maddesini bozan metil formudur. Genellikle metil formlar testosteron icin uygun görülmemektedir. Su an piyasada iki cesit agiz yoluyla alinan testosteron maddesi vardir. Bunlar: Testosteron Undekanoat(virigen) ve Metiltestosterondur. Metil olani en etkili olanidir ve yan etkisi kat kat fazladir. Bugün dünya gündemi bu maddenin kullanimi yok denecek kadardir. Amerikada bu maddeyi kas yapmaktan ziyade sadece Trainingsbooster dedigimiz antreman öncesi kuvvet ve kondusyon artirici etkisi ile kullanilmaktadir. Ayni durum avrupa icinde gecerlidir. genellikle vücutculardan ziyade kuvvet sporu yapanlar antremanlarina ilavetene türkiyeden gelen afroyu yada romanyadan gelen tabletleri kullanmaktadirlar. Fakat dedigim gibi kullanimi cok azdir. Tüm avrupa ve amerika stüdyolarini gezseniz bu maddenin kullanimina cok zor rastlarsin. Hal böyle iken TR de hala bu madde ile kur yapmayi düsünenler vardir ve yapanlarda vardir.

Sayfayı Paylaş