Anabolizanlarin YAN ETKiLERi Nelerdir...!

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Coleman tarafından 5 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    Bütün Anabolizan / Androjenlerin kullanıcılarına pozitif etkilerin yanında, birde genellikle istenilmeyen yan etkileri de yanlarında getirmektedirler. Bunlardan en önemlileri aşağıda açıklanmıştır.

Hipotalamus - Hipofız - Testis denge sorunu :
    Bütün Anabolizan / Androjenler Hipotalamus - Hipofiz - Testis (Testosteron üretimi) dengesine bastına etkisi vardır. Bu olay vücudun kendi Testosteron üretimini, sperm üretimini bastırır ve testisatropisi ile sonuçlanır. Bu olay genellikle kür sonunda kullanılan HCG (Pregnyl) ile düzeltilebilir, ama yinede çok uzun süre ve aralıksız kullananlar bu sorunu kolayca gideremiyor.

Su ve Tuz tutumu sorunu:
    Çoğu steroidler vücudun su ve tuz dengesini bozuyor. Bu genellikle vücutta tutulan su ve tuzun artmasından dolayı Ödemle son buluyor. Bu olay genellikle istenilen bir durum (ödem hariç), çünkü fazla su kasların çapım büyütüyor ve kıkırdakları yağlıyor buda dirsek, diz problemleri olan atletlerde daha ağrısız ve sert bir antrenman demektir. Tabi ki bunun ters yüzü de suyun derinin içine işlemesidir, buda genellikle kozmetik açıdan problem doğruyor, çünkü su yüzde şişkinlik (Göz altı ve yanaklarda özellikle) yapıyor, bu tabi ki işin konuk yanı. Gerçekte fazla su ve tuz kanın çoğalması demektir, yani kalp daha fazla kan pompalaması gerekiyor buda kalbi yoruyor.

Dişileşme sorunu:
    Dişileşme sorunları erkek Atletlerde genellikle Jinekomasti, Yağlanmaya meyillilik ve yumuşamış kaslar olarak karşılarına çıkar. Bunu Psikolojik sorunlar izler. Buna sebep hormon ise Östrojen'dır.

Deri sorunu:
    Bu öncelikle vücutta ve yüzde çoğalmış Akneler ile karşımıza çıkar. Bu konudan Erkekler Bayanlara nazaran daha az etkileniyor. Erkeklerde genellikle sırt, omuz ve göğüste çıkar yani yüzde daha az çıkar. Bayanlarda ise tam tersi yani öncelikle yüzde, sonra sut ve omuzda çıkıyor. Bunlar ise genellikle delik ve yara izleri bırakıyor ve doğasıyla çoğu Atlet için Akne psikolojik bir sorun oluyor. Bunu yok etmek için Eczanelerde lokal kremler, Benzoylperojcid, yada Antibiyotik içeren kremler veya Roaccutan (Roche) bulunuyor. Bazıları ise Solarium'u tecih ediyorlar (UV-ışınlanmn etkisi yüzünden).

Psikoloji sorunu:
    Erkek ve Bayan Atletlerin yüksek dozda Androjen ilaçlar kullanmaları, onları gün boyu daha sinirli ve saldırgan olmalarını sağlıyor. Bu olay genellikle istenilen bir olay, çünkü antrenmanda daha sert ve yoğun çalışmalarını sağlıyor. Ama istenilmeyen yanı ise bu siniri dışarıdaki nisanlara aktarmaktır. Atletler daha az sabırlı oluyorlar, hatta suç işlemeye meyilleşiyorlar, ani sinir krizleri ve evliliklerde boşanmalara kadar gidiyor.
    Diğer bir konusu ise STEROİDLERİN BAĞIMLILIK DERECESİ YOKTUR.

Mide-Bağırsak sorunu:
    İlaçların alış şekli çok önemlidir. Çünkü hemen hemen bütün steroidler 17 alfa alkalize olduğu için mide ve bağırsak üzerine toxit etki yapıyor, bu ise yemeklerle alındığında sorun azalıyor.

Kellik sorunu:
    Steroidlerin kafa saçı üzerine olumsuz yan etkileri vardır. Hatta genetik saç dökülme sorunu olan atletlerde bu olay daha vahimdir. Hem Erkek hem de Bayan atletlerin saçları dökülebilir. Bu olayı DHT denen dönüşümlü Testosteron hormonu yapıyor diyebiliriz. Bazı atletlerin DHT'ye hassas oldukları gözlenmiştir, yani Primobolan yada Masteron bile saçlarını dökmüştür.

Kardio vasküler sorunu:
    Anabolizan / Androjen'lerin Kardio çalışma sistemi üzerine olumsuz etki yaptığı Steroidlerin Kolestrol ve Trigliserid'leri yükselttiği babında kanıtlanmıştır. Aynı şekilde HDL'nin düştüğü ve LDL'nin yükseldiği ve kardio sistemi üzerine olumsuz etki yaptığı onaylanmıştır.

Erkekleşme sorunu:
    Bu konuyu kısaca aşın kıllanma, ses derinleşmesi, yükselmiş sinir ve saldırganlık, korkusuzluk, olarak noktalayabiliriz. Hem Erkek nemde Bayan atletler için geçerlidir. Bayanlarda ayn yeten klitorishipertropisini yapıyor,

Boy uzaması sorunu:
    Steroidlerin Ergenlik dönemini (Büyüme dönemi) atlatmamış çocuklarda kemiklerin Epifiz uçlarının erken kapanmasına, yani kemiklerin boy olarak uzamamasına sebep olur. Bunu sonra kemiklerin sadece en olarak büyümesi izler.

Kan basıncı sorunu:
    Steroid kullanan Atletlerde genellikle yüksek kan basıncı gözlenmiştir. Buna sebep yüksek su ve tuz seviyesidir. Atletlerin hacimli vücutları ve yaptıkları ağır antrenmanlarda tuttukları nefesleri de buna sebep olabilir. Kan basıncının düzenli ölçülmesi tavsiye edilir (130/90 'nın üstünde olmaması gerekiyor).

Kalp büyümesi sorunu:
    Kalp büyümesi problemi Steroid kullanımı ile alakalı olup olmadığı tartışılıyor. Atletlerin kalpleri Antrenman yapmayanlara nazaran daha büyük ve güçlü olduğu doğru, ama ilaçların kalbi büyüttüğü (Kalphipertropisi) Hala tartışma konusu.

İmmun sistemi sorunu:
    Steroidlerin İmmun sistemini zayıflattığı kanıtlanmıştır. Fakat tartışılan konu ilaçların hastalık süresinde mi zayıflattığı, yoksa kullanılan süre içerisinde yükselttiği ve sonra zayıflattığıdır. Ama bu durumu neden AİDS ve Kanser hastalarında Steroid verildiği açıklıyor.

Böbrek sorunu:
    Böbrekler Karaciğerden sonra en çok zorlanan organ oluyor. Çünkü Böbrekler Filitre vazifesi görüyor, ve ne kadar toxit ilaç kullanılıyorsa o kadar zorlanıyor.

selim4141 ve builtman bunu beğendi.
  2. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    Varikosel , testis venlerinin varisleriVarikosel testislerdeki kanı boşaltan venlerin(toplardamar) genişleyip varisleşmesidir.Toplardamarların iç yüzeyinde kan dolaşımını düzenleyen kapakçıklar işlevlerini yitirmiştir ve kanı boşaltamamaktadır.
    Puberte sonrası erkeklerin yaklaşık % 10-20 sinde görülür. Kısırlık (infertilite) şikayeti olan erkeklerin ise yaklaşık %40 ında varikosel mevcuttur. Sekonder infertilite şikayeti olan erkeklerde ( önceden en az bir çocuğu olan ancak şimdi kısırlık şikayeti çeken) ise bu oran % 80 lerin üzerine çıkmaktadır.
    Varikosel her iki testiste de görülebilir. Ancak anatomik komşulukları dolayısı ile sol testiste görülme oranı % 85, sağ testiste görülme oranı ise % 15 civarındadır. Bir taraftaki varikosel genellikle diğer testisi de etkilemektedir.
    Belirtiler: Varikosel çoğu zaman hiçbir belirti vermez. Ancak bazen aşağıdaki belirtiler görülebilir:
    Testislerde ağrı
    Testislerde küçülme
    Testislerde dolgunluk hissi
    İnfertilite (kısırlık)
    Gözle görülebilen genişlemiş damarlar
    Ele gelen genişlemiş damarlar
    Varikoselin neden kısırlığa sebep olduğu konusunda henüz kesin bir bilgi yoktur. Ancak genişleyen damarların testislerde sebep olduğu ısı artışının sperm üretimini olumsuz etkilediği, genişleyen damarlarda biriken kanda anormal konsantrasyonlara ulaşan böbreküstü bezi ve renal ürünlerin sperm oluşumunu olumsuz etkilediği, yine bazı metabolik ürünlerin artması ve oksijenlenmenin azalmasının sperm üretimini olumsuz etkilediği gibi birtakım teoriler mevcuttur.
    Tanı: Bazen hastalar testislerinde gördükleri veya ayakta iken ellerine gelen genişlemiş damarlar sebebi ile doktora gelirler.Doktor tarafından yapılacak elle muayene ile genellikle tanı konur. Bazen ultrasonografi gerekebilir.
    Bütün varikoselli hastalara 4 günlük cinsel perhizden sonra sperm tahlili (spermiogram) yapılıp sperm sayısı, hareketliliği ve şekilleri araştırılmalıdır. Hastaların yaklaşık %70 inde sperm yoğunluğu ve hareketliliği azalmış, şekilleri bozulmuştur. Bu hastalarda yüksek oranda kısırlık görülür.
    Tedavi: Kısırlık şikayeti olan varikoselli erkeklerde, çok yoğun ağrı şikayeti olanlarda ve testislerinden biri diğerine göre anlamlı küçülme göstermiş varikoselli erkeklerde cerrahi tedavi önerilir.Cerrahi tedavi de varisli venler bağlanır. Basit bir ameliyattır ve genellikle hastane de yatmayı gerektirmez. Ameliyattan 3 ay sonra sperm üretiminde düzelme görülmeye başlar.Sperm tetkiki ameliyattan sonraki 3-6. ayda yaoılmalıdır. Sperm üretimindeki düzelme ameliyat olan hastaların %70 inde görülür.
    Ameliyat geçiren hastaların ancak yarısı ilk bir-iki yıl içinde baba olabilmektedirler.

selim4141 bunu beğendi.
  3. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    Varikosel tedavisi için şunları verecekler muhtemelen 8-9 ay kullanacaksınız. işte ağır kürün bedeli bu :oops:

1 . Clomen
    2 . Tindol 25 mg. kapsül
    3 . Arimidex
    4 . Trental 400 mg.

selim4141 bunu beğendi.
  4. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    Varikoseltabi eğer ilerlemişse Tedavi cerrahi şarttır. Kasıktan yapılan bir ameliyatla genişlemiş damarlar bağlanır. :cry:

selim4141 bunu beğendi.
  5. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    Varikosel Belirtileri

Varikosel çoğu zaman hiçbir belirti vermez. Ancak bazen aşağıdaki belirtiler görülebilir:

Testislerde ağrı
    Testislerde küçülme
    Testislerde dolgunluk hissi
    İnfertilite (kısırlık)
    Gözle görülebilen genişlemiş damarlar
    Ele gelen genişlemiş damarlar
    Varikoselin neden kısırlığa sebep olduğu konusunda henüz kesin bir bilgi yoktur. Ancak genişleyen damarların testislerde sebep olduğu ısı artışının sperm üretimini olumsuz etkilediği, genişleyen damarlarda biriken kanda anormal konsantrasyonlara ulaşan böbreküstü bezi ve renal ürünlerin sperm oluşumunu olumsuz etkilediği, yine bazı metabolik ürünlerin artması ve oksijenlenmenin azalmasının sperm üretimini olumsuz etkilediği gibi birtakım teoriler mevcuttur.

Tanı: Bazen hastalar testislerinde gördükleri veya ayakta iken ellerine gelen genişlemiş damarlar sebebi ile doktora gelirler.Doktor tarafından yapılacak elle muayene ile genellikle tanı konur. Bazen ultrasonografi gerekebilir.

Bütün varikoselli hastalara 4 günlük cinsel perhizden sonra sperm tahlili (spermiogram) yapılıp sperm sayısı, hareketliliği ve şekilleri araştırılmalıdır. Hastaların yaklaşık %70 inde sperm yoğunluğu ve hareketliliği azalmış, şekilleri bozulmuştur. Bu hastalarda yüksek oranda kısırlık görülür.

selim4141 bunu beğendi.
  6. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    0
    trundirs anabolizan kullanmadım ama benım testislerimde ağrılar olabiliyor bazen. bunun sebebi nedir? sol tarafımda daha çok olabılıyor.

7. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    1.yüke çok binip nefesini tutarak çalışıyorsan testislerde ağrı olur. bunun sonu fıtıktır testislerde baslayan ağrı kasıklara da vurmaya baslarsa durum ciddi. nefes tutulmamalıdır. aslinda tüm squat çalismaları dikkatli dengeli yapilmali.
    2.leg press de aşırı yüklenmeli çalışırken de testisler ağrıyabilir. bu genelde giyimle ilgili olsada dikkat edilmesi gereken bir husus.
    3.statik gerilim gerektiren karnin alt kısmını çalıştırırken de hafif ağrı olabilir ama bu kasikta az az yanmadır sakıncası yoktur ağrı testiste de varsa kontrol şarttır.
    4.çok sıkı don giyilmemelidir. bol don giyin yada donsuz çalış.

makinelerden çok ağırlıkları kullanarakçalışıyorsan kasık ve testis ağrıları biraz daha fazla oluyor ayni bölgeyi çalistirmak için bir kaç alet kullanılabiliyor seçimini makinelerden yana kullan bak bakalım bir farklılık görebilecekmisin.
    steroid kullananlar genelde penis diklenmesin diye slip giyerler ben de slip giymenin doğru olduğunu sanıyordum meğer değilmiş meğer aslolan tıpmış donsuz spor yapmak daha sağlıklı.

her ihtimale karşı sen yinede git bir kontrol ettir doktorun da eline vermis olursun :lol: ben her 2 ayda bir kontrol ettiriyorum.

testitlerinin ağrıması mutlaka Varikosel olacağın anlamına gelmez. daha çok yeni başlayanların yüke fazla vurması sonucu çikan ağrılardır. (1sene 8 ay düzenli çalışmış bir bb ci artık yeni değildir bunun altını yeni olarak nitelerim)

ayrica illede anabolizan kullanman gerekmez varikosel olman için kanin seyrek olması, damarların doğal olarak geniş olması, aspirin-keten tohumu birlikte yanlış kullanımı gibi daha onlarca etken tetikleyicidir. aslina bakarsan anabolizanların 6-haftalık kuru aşan ve dozajı oldukça yüksek olan miktarları varikoseli tetikliyor. benim dayimin oğlu hiçbirşey kullanmadığı halde sporda yapmadığı halde varikosel oldu. bu adam hap hastasıydı captagon extasy ne bulursa yutardı vururdu hatunların gozune gozune sonunda testisleri sarktı savaş ayin yuzune benzedi.

dostum sen git bir kontrol ettir. sağlik çok önemli hem cephanen biterse ates de edemezsin.

selim4141 ve ernesto33 bunu beğendi.
  8. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    0
    trundirs genelde senın dedıgın gıbı zorlamadan oluyor. birde 1-2 hafta hiçbir şekilde mastırbasyon fılan yapmayınca oluyor.

9. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    nasi ki yemeyi icmeyi calismayi dinlenmeyi programliyosan mala vurmayı da programliycan deli. ben zor alistim ama 15 günde 1 e yaydim her 15 günde 1 idman gibi sektirmeden gidip eduvardoyu rahatlastiriyorum. 1 hafta kısa kendini alistirip 15 günde1 yap 3 postayi da gecme. bitap hale dusuruyor. 8-9 gun mastır yada doktora yapmadin mala vurmadın diyelim eduvardodan su kıvamında sperm akintisi gelebilir penisin arka noktası kendini gerip bırakabilir bunlar normal. alisinca guzel oluyo. mastırı doktorayi yi bırakıp malla mulkle urasırasan daha iyi oluyo. arayı 15 gün cok rahat acabiliyosun. testolar sana kaliyo.

10. dream

dream Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    İstanbul
    Metahapoctehonoh

Selam, hocamın tavsiyesiyle (Tanınmış Türkiye şampiyonlarından) Metahapoctehonoh 0.005 isimli haptan 5 gün 4 adet olmak üzere kullandım. (en son bugün kullandım) artık kullanmayı düşünmüyorum, 5 günde zararı olur mu?

11. serkan_salih

serkan_salih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HEPATİT!!!

Merhaba. 25 yaşındayım 180 boy 76 kiloyum. Ben yaklaşık 5 yıldır Hapatit hastasıyım. Ama şuan durumum çok iyi ve kurtulmak üzereyim. Zeffix adında immün sistem odaklı bi ajan kullanıyorum. Kullandığım tek bir hap var.......... ne olursa olsun bu spordan vazgeçemedim. Şimdi ben amatör olarak ilgilenmeye çalışıyorum. Spor sağlık demektir dimi:)
    Perfect 3000 weithgainer+Ultimat NutrisyonCrea Pure+Balık yağı tablet günlük bitane atıyorum düzenli besleniyorum. Acaba ben bu ilaçlardan kullanmaya kalksam mı kalkmasammı? Çünkü hacim istiyorum birazdaha. Bi akıl verirmisiniz* Yani vücutta su tutulmasıyla ilgili bir dolgunluk olması bile bana moral veriyor. Bende MORAL kazanmak istiyoprum:) Cevap için şimdiden teşekkür.

12. ybeykoz

ybeykoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pro. Basketbol Player
    Yer:
    istanbul
    selamlar, ben primabolan yaptırdım ayın 26sında 26 martta daha 4 5 gün oldu. kür yapıcam ama açıkçası vazgeçmeyi düşünüyorum. bir miğde bulantısı var hafif 2 gündür. bu primabolan'ın bir yan etkisi olabilirmi nedendir bana bir yardım etseniz çok sevinirim. saygılar.

13. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    239
    Ödül Puanları:
    53
    Evet iğne olduktan sonra midede ekşime olabilir.Bazende olmayabilir.Büyütelecek bir durum değil yani.

14. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Kürlerin en çok karşılaşılan yan etkilerinden biri de uykusuzlukmuş,sabaha kadar uyutmazmış adamı.Özellikle de testo kürlerinde..

15. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    239
    Ödül Puanları:
    53
    Allah Allah bende hiç öyle olmadı.Testodan dolayı seksual artış oluyor.Ondan olabilir :D

16. ybeykoz

ybeykoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pro. Basketbol Player
    Yer:
    istanbul
    bende şuan tek sorun mide bulantısı oda azalır gibi oldu. primabolan yaptırdım tam içeriği ne bilmiyorum ama sanırım buda testo yani testesteron hormonu... yanlışım varsa düzeltiniz...

tekrar teşekkürler uyku sorunu olmadı bende ayrıca...

17. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    karaciğer böbrek kalp hormon dengesi psikolojik damar sağlığı na zarar verirler bunlarda yanında başka sorunlarda getirir kellik cinsel sorunlar jinekomasti akne vb....önlemi alındığında doğru kullanıldığında az dozlarda ki 1-2 kürün zararı olmıycktır...ölümden korkamyan canını sevmeyen varsa riske girip devam edebilir...prof sporcuysanız bu işe girdiysenız çıkış yok allaha emanet olun....gözü kara adam işi her gece kalbin elinde uyumak zombi gibi gezmek karakter deiştirip yaşamak zor...

18. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul

uyku sorunu uyarıcı ilaçlarda olur genelde efedrin clenbuterol kafein vb. bunlar adamı uyutmaz ama her kür insanda başka bi psikolojik etki yaratıo kiminde sinirli kiminde hırçın kiminde benzgin vs. vs. steroidlerin hepsi testesteron hormonu kökenlidr...uyku problemı de aynen bu şekıl her kure gore farklı...

19. DragonReborn

DragonReborn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayak bileklerimde inanılmaz fazla ödem oldu

Selam arkadaşlar,

Ben 4 senedir body building yapıyorum. bu güne kadar hiçbir sağlık sorunum olmadı. supplementlerimi düzenli kullanıyorum. amino, protein ve zaman zaman creatin kullanıyorum. bu seneye kadar hiç steroid kullanmamıştım.

Bundan bir süre önce yanlış hatırlamıyorsam kasım falandı, 6 hafta süren bir küre girdim (primo - susta) normal zamanında, 8 kilo artışla, gayet sorunsuz bi şekilde kürümü tamamladım. belli belirsiz bir ödem olmuştu ayak bileklerimde ama çok azdı. hiç sorun olmadı hemen geçti zaten.

Ne olduysa ikinci kürümün sonuna doğru oldu. (primo-susta-estandron) son haftasında çok hızlı bi şekilde ödem oluşmaya başladı, ayak bileklerimde, iki üç gün sonra ayaklarım ayakkabıya girmeyecek kadar şişmişti. kürü kestim. proteni aminoyu ve diğer tüm ilaçları kestim. aspirin bile içmedim.

Kan ve idrar tahlili yaptırdım. sonucu gören doktor zaten dehşete düştü :) beni nefrolojiye sevk ettiler. ordaki doktor da 24 saat süresince idrar toplamamı istedi ve ultrasona yolladı. tahlil sonuçlarına bakıyolar ama hiç bir elle tutulur teşhis koyamıyorlar. böbreklerimde sorun olduğunu söyledi doktor ama ne derece bir sorun olduğu konusunda düzelip düzelmeyecek bir şey mi değil mi hiç bir yorumu olmadı. böbreklerimin porteini süzmediğini bu sebeple hiç protein almamam gerektiğini, spor yaparken vücudumun protein salgıladığını bu sebeple spor da yapmamam gerektiğini söyleyip kesip attı. benim kolum 42 cm. ne spor yapmadan durabilirim ne de protein almadan. ama ileride dialize falan bağlı yaşama korkusuna tavuğu bıraktık şimdilik.

başka bi doktorla da görüşecem ptesi günü ama arkadaşlar, hekimden sorma çeken den sor demişler. böbreklerimde bir sorun olduğu aşikar ona eyvallah ama aranızda böyle bir sorun yaşayan oldu mu hiç yoksa ben dünya da ilk değilimdir heralde.

yardım ve yorumlarınız için çok teşekkürler. hepinize bol supplementli ve SAĞLIKLI günler.

20. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul

öncelıkle gecmıs olsun ...kullandaıgın ılaclar ınsan vucdunda su toplamaya yonelten steroidler yanı vucudunda ödem olması cok normal ..bende kürdeyken mesela ayağımın buyudugnu hıssederım yarım ve ya bır numara...vucudunda kasların nasıl şişior ırı gozukuor kı bu ödem demektır aslında ayakların iç organlarında olmasıda gayet normal ..anlattıgın seyler her kullanan ınsanın basına gelen seyler...turkıyede steroidlerle ılgılı bır hekımlık alanı yok amerıkada mevcut mesela...doktora sanırım steroid kullandgnı solemedın soleseydın zaten aman kardeşim naaptın ölmek mı ıstıosun derdıa32böbreklerınde karacıgerınde ödem olması gayet normal bunlar ilaç kullanmayı kestıkten sonra zaman ıcınde kaybolur...tahrıbatı olabıldıgınce onlemek ıcın kendıne ıyı bakmalısın vıtamınlerın suplementlerın koruyucu ılacların ve özellıkle bobreklerın ıcın bol su tuketmelısın..ok yaydan cıkmadan onlemını almalısın...tahmınımce zamanla duzelırsın...

Sayfayı Paylaş