anımal pak+glutamın+whey protein

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cango1983 tarafından 22 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    selam arkadaslar baslıktada belırtmıs oldugum gıbı anımal pak glutamın ve whey proteın kullanmayı dusunuyorum,hatta bu aksam almayı dusunuyorum,yınede sıze danısmak ıstedım eger benım ıcın yorumlarsanız sevınırım...

2. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Animal pack pro sporculara hazirlanmis bir vitamin minaral komleksi. Orta seviyede sporcuya bile fazla bence.
    Onun yerine Whey Protein - Glutamin - Creatin al.

3. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    anımal pak ıle creatın aynı etkıyımı gosterıoyr pekı?tam olarak anlayamadım..anımal pakı kullananlar memnunıyetlerını dıle getırıyolar,tam olarak ne ıcın alınmalı?

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Animal Pak çok kabaca kompleks bir multi-vitamin(ama aslında daha fazla). Creatine ise vücutta ATP ve dolayısı ile enerji için jeneratör görevi gören bir madde. Animal Pak, disiplinli ve ağır çalışan sporcular için gerekli. Ona geçilmeden önce normal multi-vitaminler kullanılabilir.

Bu arada belirtmek istediğim bir nokta daha var. Genelde yapılan hata az vitamin/mineral olmasına karşın, günümüzde fazla vitamin/mineral alımı yüzünden yan etki görenlerin sayısı da artmakta. Multi-vitamin kullanırken, günlük değerin kaçta kaçını karşıladığına dikkat edin. %100, %200 gibi rakamlar göze hoş gözükse de, günlük beslenmenizden de bu vitamin ve minarellerden aldığınız unutmayın. Eğer dengeli beslenen biriyseniz, büyük ihtimalle doğal yoldan %100 olmasa da(özellikle ağır antreman+tecrübeli iseniz) belli bir miktarını karşılamış oluyorsunuz. Ayrıyeten belli bir vitamin grubunu diğerlerinin üstünde tutmak ve doğal dengeyi bozmakta ayrı bir sorun. Aynı yorum aşırı Glutamine kullanımı için de yapılabilir(vücudun doğal amino asit dengesini bozmak).

Not: Günlük değerler günde 2000 kcal için hesaplanmıştır. Yüzdeyi buna dayanarak kendinize uygulayın.

5. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    sarc4stic nefis yazmissin.
    Cogu kisi kombinelerinde vitamin/minarel tableti almadigi zaman sanki vucut hicbir sekilde vitamin minarel almiyormus saniyorlar.Halbuki besinlerle vucuda gereken vitamini/minareli aliyoruz.Sadece beslenmenin yetersiz oldugu durumlarda bu tabletler kullanilabilir.Mesela vucutta C Vitamini eksikliginde extra olarak C vitamini alinabilir ama zaten duzgun beslenin biri besinlerle gereken vitamini minareli air.

Sayfayı Paylaş