aminoasit sorunsalı.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve heleloyz tarafından 9 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. heleloyz

heleloyz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,geçen sene bir 8 ay kadar bu sporla ciddi olarak uğraştım ancak bu sene başında hastalık yüzünden ara vermek zorunda kaldım 3 4 ay kadar,şimdi 4 5 aydır devam etmeye başladım tekrardan ve eski formuma döndüm.şu ana kadar hiç bir supplement kullanmadım ancak cahilce bir düşünce olsa da ben hiç bir ek madde almadan istediğim vücuda kavuşmak istiyorm ama hocam bunun çok zor olduğunu söyledi ve aminoasit kullanmamın yararıma olucağını söyledi kas onarımı enerji vs açısından..vücut genetiğinin stereoid alınmadan üstüne çıkılmasının imkansız olduğu doğru ancak bu supplementlar olmadan maksimum vücuda ulaşmak çok mu ütopik bir istek olur benim açımdan.görüşlerinizi bekliyorum..

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    suplamentler sadece ek gıdalardır.yani besınlerden alamadıgın kısımları tamamlamada aktif rol oynarlar.proteın tozu veya amıno asit olmadan gunluk proteın ıhtıyacını doğal yollardan yiyecekler ile karşılaman mümkün.et ürünleri ve yumurta en temiz kaynaklardan olup gelişimine maksimum kaynak olurlar.ama bazı ek ürünler vardır ki bunları dogal yollardan karşılaman pekte mumkun değildir.bunları mecburen dışarıdan alma yoluna gidebilirsin.tabi bu birazda senin nereye kadar hedeflediğin ile alakalı bir durum.

3. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    İlk 6 aylık dönemde büyümek için et yemek gerekir demişti hocam ve ay sonunda kredi kartı ekstresi 340 ytl civarı gelmişti bunun 300 ytl civarı kasaptı ama verdiğim paray değmişti , daha sonra evdekiler afiyet olsun çalışıp kaznaıyosun tabiki ye ama hergünde biftek yenmezki evladım spazm geçircen demeye başladılar bende hocaya akıl danıştım amino ve creatine dedi onlar nedir ne değildir hafiye gibi başladım araştırmaya doktorlara profesörlere varana kadar sordum 1 taneside sana zararı olur demedi bende ehemn gidip aldım kullandım , tabii yanında et yumurtaya devam ettim ama eskisi gibi abartı ölçüde değil sadece doyacak kadar yiyorum :) şimdi ise hergün yeni bir ürün çıkıyor ve içlerinden en başarılısını getirip kullanıyorum tabiki bunuda forumumuz sağlıyor , burda herşeyi tartışıyoruz ustalara soruyoruz ince eleyip sık dokuyoruz çünki supplement seçiminde mutlaka dikkat etmek gerekiyor

4. heleloyz

heleloyz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki öyle söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum ama bazen acaba boşa mı kürek çekiyorum diye düşünüyorm çünkü malum ele dumbbell değdiği anda kilonun iki katı kadar protein alınması gerektiğini söylemişti eski bir hocam,bunu da eğer sabah 6 akşam 6 bu iş yapılmıyorsa almak imkansız..belki 1 2 ay az bir süre ama eğer aminoasit kullanmaya başlarsam bu sürede bir farkı görürmüyüm,enerjiklik açısından değil de biraz da vücut açısından

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    firebird haklısın diyebilirim..supplement kullanımı aslında bu noktada devreye giriyor..en iyisi doğal beslenebilmek ama şartlar (para,zaman,ağız tadı vb..) elvermediğinde supplementler imdadımıza yetişiyorlar..

6. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    fiyat konusundaki en büyük problem bizim memleket niğde , köye yazın gittiğimizde mangal yakıyoruz bifteğin kilosu 12-13 ytl , aynı biftek istanbulda 19-22 ytl , bu fiyat farkı olayı insanı delirtiyor

7. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    dostum nedense tukiyede herkez amino yala bozmus kafayi ordaki hocalar
    bence protein almak ozeliklede idmandan sonra ve yatmadan once cok daha iyi sonuc alirsin tabiki aminoda iyi bir kas yapicidir ama bence ikisini arasinda degistirip farkli sen gorebilirsin soyle ornek vereyim 2 ay protein tozu al iki ayda amino al ve kendin karar ver iyi bir vucutcu kendi vucudunu tanimali kulak vermeli ve gelismesini hisetmeli sadece kulanilan urenle degil uyguladigi idman programida buna dahil,tabiki bu spor dalinda yuzlerce urun var kas yapici hizli gelismek istiyorsan en az 3 urun almalisin gunluk,ama yavas diyorsan protein tavsiyemdir..

8. heleloyz

heleloyz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar,arkadaşımda kullanmadığı bi kutu weider amino 3300(sayı yanlış olabilir)varmış,sizce denemek için tercih edeyim mi,ilk defa kullanmak için ağırmıdır kalitelimidir biraz bilgi verebilirseniz sevinirim..

9. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunun bnce şöyle bir dezavantajı var ki sütle alındığı için mideyi acayp doldryo ve normal öğünleri küçültüyo.. mideyi wheyle şişrmektense bnce her fırsatta yemek yiyip gerekn zamanlarda protein kaynağı olarak da amino kullanmak daha mantıklı.. hem işte oklda heryerde kullanılabilir..

Sayfayı Paylaş