Amino Asitlerin Ağızda Parçalanması

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ttkaraca38 tarafından 9 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ttkaraca38

ttkaraca38 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Weider amino 2200 kullanıcısıyım. Hepimiz biliyoruzdur hapların büyüklüğünü bir seferde yutamadığımız için forumda okudum bazı arkadaşlar ağızda parçalayarak yutuyormuş. Bu hafta okuduğum bir doktor arkadaşımın makalesinde rastladım, bu gibi haplar ağızda parçalandığında çözünmeye yanlış yerde başladığı için beyne ciddi zarar verebiliyor. Ben bunu okuduktan sonra artık elimle kırıp ikiye ayırıp yutuyorum. Siz de bence böyle yapın, sonuçta sağlık her şeyden önemli.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Doktorun bahsettiği haplar farmakolojik özellikte tedavi amaçlı kullanılanlar.
    Amino asit hapları ise ilaç değildir, ek besindir. Ve amino asit ağızda sindirilemez. Dolayısıyla amino asit haplarını yutmakta güçlük çekiyorsanız ağzınızda ya da elinizde parçlara ayırıp yutabilirsiniz. Bir sakıncası olmaz.

3. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Bu durum ağrı kesiciler için söylenirdi. Ağızda bekletildiği taktirde beyin kanamasına kadar sebebiyet verebiliyormuş diye söylenirdi.

4. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    mideye gittikten sonra nerde parçalanırsa parçalansın be abi nolucak. sonuçta mide emicek bu hapı ağız değil.

5. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Biraz saçma gelebilir ancak böyle bir durum söz konusu. Fakat bu gibi gıda takviyeleri için hiçbir sorun yaratmaz.

M.MASON bunu beğendi.
  6. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    bişey biliyozda yazıyoz banned aynen öyle mide emicek zaten ağızda erisin bişey olmaz.

7. ttkaraca38

ttkaraca38 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Amacım sadece böyle bir makale okudum bilgi vermekti. Sonuçta sağlık her şeyden önce gelir.

Sayfayı Paylaş