Amino Asitler Sişmanlatırmı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bysymon tarafından 31 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. bysymon

bysymon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Akşehir
    Arkadaslar Amino Asitler Şişmanlatırmı bu konuyu forumda aradım ama bulamadım bir bilgi veririseniz sevinirim...

2. malex-48

malex-48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    muğla
    valla ben yeni kullanmaya basladım.henuz bişey soyleyemem.ama kaslarımın sertlestiğini hissetmeye başladım şimdiden.

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Hayır şişmanlatmaz. Yağ ve karbonhidrat içermez çünkü. Ama diyetteyken kasları koruduğu için amino kullanan biri kullanmayana göre daha yavaş kilo verir.Bundan dolayı kilo aldırır demiş olabilirler. Ama sonuçta çok kilo veren kaslarındada kaybedeceği için amino asit kullananan bu işten kazançlı çıkar.

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şişmanlatmaz. Aslında teorik olarak şişmanlatabilir, mesela bir seferde 80 90 tane 2000 mg lık yutarsan, günde 1 kutu 300 tabletlik amino yutarsan evet şişmanlarsın, ama insanın canı sıkılır yut allah yut :D

5. grbz35

grbz35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bi Sorum Olcak Abiler Ben Amino Aldim Bide Optimum Protein Aldim Yeni Aminoyu Idmandan 45dakika önce Alyorum Protein Tozunu Ise Idman Sonrasi Vede Yatarken Siz Nasil Kullaniyorsuznuz Bi Yardimci Olursaniz Sevinirm

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Şişmanlatabilir....

Konu aminoacid olmasından değil, her türlü proteinin vücudun ihtiyacından fazlası yağ olarak depolanır.Ancak bu şekilde size fazla gelmesi için hem doğal yoldan çok protein almış olmanız hemde üstüne amino almanız hemde bunu harcayamayacak şekilde kaslara katabolik etki yaratacak bir zorlama uygulamamanız gerekir.

Bunun dışında önemli bir noktada vücuttaki kasın yağdan ağır oluşudur.Örneğin ben belli bir süre ara verdikten sonra tekrar antrenmanlara başlayınca ilk 1 hafta 10 gün içinde 3-4 kg veririm, bu vücutta tutulan su ve ilk etapta giden kısmi yağdır. Daha sonra ise tartıda ağırlığım artmaya başlar, halbuki bu arada vücuttaki yağ azalmaya devam ediyordur, ancak kaslar toparlanıp büyüdükçe daha ağır olduğundan görüntü forma girsede tartı farklı şeyler anlatır. Bu yüzden önemli olan görüntüdür tartıya da herzaman kafayı takmayın

AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    grb bunlari genelde herkes ustunde yazdigi gibi kullaniyor,farkli kullananlarda mevcut ve bu tecrubelerini hep forumda yazdilar,lutfen biraz oku.

8. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Amino asitler arkadaşında dediği gibi vücutta gerektiğinden fazla olursa yağa dönüştürülerek depo edilir.Ve haliylede kilo alınır.Ama bunun günde 100 tablet amino yutsanız yine az gelmiş olur.Artık son zamanlarda ortaya çıkan özel protein tozları amino asitlerin pabucunu dama atmıştır.Neden derseniz.Amino asit kullanımının sebebi bir kasları bir an önce beslemektir.Bu süre protein tozlarında daha uzun.1 posriyon protein tozundaki amino asit profiliyle,1 posiron hatta 3 porsiyon amino asit değelerini karşılaştırırsanız protein tozunun değerlerinin daha yüksek olduğunu göreceksiniz.

Son yıllarda hızlı emilime sahip özel protein tozları çıktı.Ve artık amino asit kullanımı çok azdır.Çünkü hızlı emilimli protein kullanmak çok daha yararlıdır.Diyette bile artık amino asitler kullanılmamaktadır.Yine aynı şekilde hızlı emilimli protein tozları ve BCAA kullanılmaktadır.Hatta diyettekiler için içerdiği BCAA oranı çok yüksek hızlı emilimli protein tozları piyasaya çıkarılmıştır.

9. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Gerektiği gibi kutuda yazan şekilde kullanırsan yapmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş