Amino asit yardım????????

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve melih_1988 tarafından 3 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. melih_1988

melih_1988 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar.5 ay bb yaptım.1 ay dinlendim şimdi yine başladım.Spor salonunda amino asit aldım.
    ALL STARS Amino 1000 Professional Drops
    hocam bana bu ürün için spordan sonra 4 tablet yemeklerden 1 er saat önce 2 şer tablet almamı söyledi.sizce bu şekilde kullanmam doğru mu?Nasıl kullanmalıyım?

bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Bu arada yaşım:18 boyum:185 cm kilom:87 kg

2. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    marka seçimi uygunsuz olmuş ama lmışsın artık. günde 20-25 grama kadar uygundur. hocanın tavsiyesi iyi. ama alternatif olarak boyunu ve kilonu da düşünürsek

sabah uyanır uyanmaz 3 tane
    antrenman sonrası 5 tane de olabilir.

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    kg*2=_ _ gr bazında amino asit kullanırsan iyi olur...
    kahvaltıdan sonra 3 tablet
    idmandan 30dk önce meyve suyu ile 3 tablet
    idmandan çıktıktan 15 dk sonra yemekle beraber 3 tablet
    yatmdan 15-30dk önce 3 tablet kullanırsan daha iyi verim alırsın....

4. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bu çocuk yemekle birlikte neden aminoasit almalı onu anlamadım. Aminoasitlerin kullanım amacını yeniden gözden geçirmeni tavsiye ederim.
    Yani yemek araları mide boşken, antrenman sonrası ve sabah uyanır uyanmaz amino alımı en etkili kullanım biçimidir.

1. Yemek aralarında (boş mideye) alınan amino kandaki aminoasit konsantrasyonunun sabit tutulmasını sağlar. Böylece aminoasitce zengin bir kan vücudu anabolik bir cennete çevirir.

2. Antrenman sonrası veya sabah uyanır uyanmaz alınan aminoasit, uzun süre katabolik sürece maruz kalmış vücudu acilen besler. Aminoasitler micro taneli ve enzimatik olduğundan hızlıca sindirilir. Böylece dakikalarla ifade edilen sürelerde vücudun ihtiyacı sonlanmış olur.

3. Gece yatarken özellikle Arginine, Ornithin ve esansiyel amino asitlerle yüklü bir besin takviyesi (örn: weider mega forte) Growth süreci için gerekli enzim, hormon ve diğer vücut sıvılarının yapımı için hammadde olarak kullanılır.

Yemekle birlikte amnoasit alımının nasıl bir avantajı var? bunu açıklar mısın? bana kalırsa hiç bir avantajı yok. oyuzden soruyorum.

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    kendi hocası niye yemek aralarında amino al demiş anlamadım ama benim yazmamdaki amaç;
    antrenmandan çıkınca hani protein ağırlıklı yemek yiyor ya onun yanında amino alması iyi olur.zaten idmandan çıkınca alacak bi de yanında yemek yesin :)

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bence bu cevap pek yeterli olmamis daha yeterli bir cevap yazarsaniz curl e sevinirim.bu konu yeni üyelerin en merak ettigi konu,bu yüzden tam acikliga kavusturursak cok faydali olur...

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Amıno acıd her zaman bos karnına alınır ve alındıktan sonra en azından bır 45 dk sonra yemek yenılmelıdır, bu ıster sabah olsun ıster antrenman sonrası olsun uyulması gereken bır kuraldır.

Bazı amınolarda peptıd form yazar , bunlar sındırım asamalarını daha hızlı gecerler, cunku kısmı olarak parcalanmıs formdadırlar, bunlarda da yaklasık alımdan sonra yarım saat baska bı sey yenmemelıdır.

Pekı yemekle alınsa ne olur, hızlı kana karısmamıs olur, yemeklerın arasında kaynar gıder :)

8. Onnur

Onnur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İÇ MİMAR
    Yer:
    iSTANBUL
    Amino Asit ve Glutapure

merhaba selamlar bir süredir aralıklı olarak vücut çalışıyorum.Ünv öğrencisiyim.Amino alıcam ama o kadar çok varki hangisini almam gerekiyo artık şaşırdım.Birde bunların sahteleri çok varmış.Kendimi sakata bağlamak istemiyorum.Daha önceden amino 3000 kullamıştım ama tekrar aynısını alsam bi yararı olurmu.Amino ile beraber creatine alınabilinir mi yada glutapure.

9. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Amino Asit ve Glutapure

Benim kullandıklarım ve arkadaşlarımın tavsiyeleriylesana şunları öneririm.

1. Weider Amino Liquid
    2. Universal Amino 3001
    3. Weider Amino 2200
    3. Ultimate Amino 2000
    4. Hardline Amino 2000

ülkemizde bulunmasına karşın optimum 2222'yi tavsiye etmem. 2 kutu kullandım ama etkisini göremedim. bu yazdıklarımın çoğunu kullandım ve memnun kaldım.

Ayrıca creatine'in etkisini pek çok marka kullanmama rağmen göremedim. Bunun yerine Ribose'u tavsiye ederim.
    Glutamin fiyatları çok uçuk bence aminodan git sen.

10. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız bu tavsiyelere bakıp hemen aminoya sarılma. Önce beslenme programını düzenlemeden sonuç alman imkansız.

Sayfayı Paylaş