Amino Asit tabletlerindeki E322 kodlu soya lecithin katkı maddesi zararlımıdır ??

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve DaddyCooL tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DaddyCooL

DaddyCooL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba
    supplementler.com sitesinden aldığım Optimum Nutrition standart gold whey protein tozuna takviye olarak Gaspari Nutrition AminoMax 8000 amino asit aldım ve kullanmaya başladım. Bugün içindekilere bakarken soya içerdiği yazmaktaydı E322 soya lecithin gerçi çok E kodlu madde var içinde ama en çok dikkatimi bu çekti bazı sitelerde kadınlık hormonu bile salgıladığı bile söyleniyor bazı sitelerde ise yararlı deniyor bende size danışayım dedim
    Kadınlık hormonu denilince erkek adamı haliyle bir korku kaplıyor kimse memelerinin çıkmasını istemez :)
    Gaspari Nutrition AminoMax 8000 kullanan arkadaşlar ve bu maddeden haberi olanlar beni aydınlatırsa çok sevinirim. Buyrun bu da sitedeki satış linki
    Gaspari Amino 8000 Max 350 Tablet - Gaspari Amino Asit | Supplementler
    içindeki E322 harici diğer E kodlu katkı maddeleri E466 E331 E570 E470b E551
    Yardımcı olup bilgilendiren bütün arkadaşlara şimdiden teşekkürler

2. BayFix

BayFix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    • 1. Renklendiriciler E 100 - 199
    • 2. Koruyucular E 200 - 297
    • 3. Antioksidanlar E 300 - 321
    • 4. Emülsifiyer ve stabilizatörler E 322 - 500
    • 5. Asit baz sağlayıcılar E 500 - 578
    • 6. Tatlandırıcılar, koku verenler E 620 - 637
    • 7. Geniş amaçlılar E 900 - 927

E322:Lesitin
      Bu madde yumurta sarısından ya da soya fasulyesinden elde edilir. Lesitin kelimesi de zaten Yunanca yumurta sarısı demek olan lekithos—(λεκιθος)dan gelir.

Lesitin ilaç yapımında çeşitli maddelerin birbirine karışımını sağlamakta kullanıldığı gibi tabletlerin etrafındaki koruyucu tabakayı oluşturmak için de kullanılır.

Lesitinin vücutta bulunan kolesterol ve trigliserid düzeylerine oldukça önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir. Lesitinin kolesterolü düşürücü bir özelliği vardır.

Yeterli beslenen bireylerde lesitin karaciğer tarafından üretilmektedir.

Kaynak:Wikipedia

Sayfayı Paylaş