Amino asit kullanmalı mıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yigitturan tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkese çok selam...

Arkadaşlar geçen sene yaza doğru 2 ay bu sporla uğraştım...Daha sonra yazın tatildeydim ilgilenemedim...Şimdi Kasım'dan bu yana yapıyorum 3. ay'dayım...

Haziran'a kadar yapıp,sonra yazın sürekli yüzerek kışın gene body yapma hedefim var...

Yaşım:20
    Boyum:1.82
    Kilom : Spora başlamadan evvel 83 başladıktan sonra 86 oldu...
    Kolu:41 cm
    Belim:87 cm

2 ayımda Optimum Nutrition &100 GOLD whey protein tozu kullandım...

Vücudum aslına bakarsak fena değil...Zaten hep iri ve yapılı biriydim...Şimdi size şu sorum olacak:

Ağabeyim doç.dr,protein tozunada karşı çıkmıştı kullandım şimdi amino asit almak istiyorum fakat şiddetle karşı çıkıyor...böyle gidersem karaciğerim ve böbreğime zarar vereceğimi bu doğal yolların en sağlıklı olduğunu söylüyor...Sabah 10 yumurta beyazına bile karşı en fazla 2 diyor ...creatin alayım dedim olmaz dedi haftada iki kere energy drink için yeter dedi...

çok aklım karıştı sizce ne yapmalıyım???

Amino asit alırsamda hiç fena olmaz görüşlerinizi bekliyorum

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    abinize şunu sorabilirsiniz, diyelim supplementler zararlı, dışarıdan aldığımız ne yüzde yüz temiz? etler tavuklar sebzeler meyveler hormonlu, süt desen uht ile birçok faydalı bileşen kayboluyor marketten ne alırsanız alın içinde yüzlerce koruyucu madde.
    ben vg de 6 sene geçirdim ve ilk 2-3 sene hiç supplement kullanmadım. almak şart mı değil mi bilmem çok uzun tartışma konusu ama bence şunlara dikkat ederseniz bir sorun yaşamazsınız:
    - bilinen markaları güvenilir satıcılardan alın. salondaki hoca yerine mesela sitenin distribütörü olabilir (supplementler) veya orada bulamadığınız ürünler için yurt dışı (netrition.com, bodybuilding.com)
    - bol su için (böbrek için)
    - suppl kullanımı belirli bir süre olsun sonra vücudu dinlendirin.
    - koruyucu vitamin hapları ve milk thistle kullanın (karaciğer için)
    - bol yeşillik ve sebze tüketin
    - şunu unumtayın bu işin aslı doğal beslenmedir, hiçbir zaman alacağınız whey amino normal besinlerin yerine geçemez. beslenmenizin büyük kısmı tavuk et balıktan kaynaklanmalı. bunları mesela whey i antrenman sonrası veya ara öğün olarak tüketin.

ayrıca inanın o önerdiği enerji içeceği ile supplementlerin zarar olarak fazla farkı olacağına inanmıyorum o enerji içecekleri de çok masum değil.

ayrıca yumurta konusunda abiniz son bilimsel çalışmaları araştırsın sarısı dahil hiçbir zararının olmadığı ispatlandı. 10 belki fazla olabilir ama 5 tane tüketin.

size bir örnek vereyim son 2-3 yıldır günde 6-7 yumurta yerim. daha evvelki seneler de bu sayı 5idi. ayrıca ağır suppl kürlerine girdim. karaciğer testlerinde kötü kolestrol anormal düşük çıktı, iyi kolestrol çok çok yüksek, diğer tüm değerler normalin içinde. kreatinin fazla çıktı bu da spor yapanlarda yüksek olur zaten. ayrıca bu test 1 ay ara ile tekrarlandı.
    supplement kullanıyorum evet yapay ve kimyasal ama kötü kolestrol düşük neden mi çünki beslenme programım çok katı ve bozmuyorum en son ne zaman fast food yediğimi veya kola içtiğimi, patates cipsi gofret yediğmi hatırlamıyorum. hazır çorba, pizza, dondurulmuş hazır gıda yemeyeli bir sene olmuştur. diyeti bozacaksam ayda bir kere bozuyorum sadece. bence bu şekilde devam edilirse bir sağlık sorunu olmaz. supplementleri çok büyütmemek lazım gözde ne etki ne yan etki olarak.
    ama son olarak şunu söyleyeceğim, supplementler için daha erken altı ayı doldurmadan almayın, zararından değil, faydasını çok göremezsiniz, vücut dışarı atacaktır. zaten düzenli bir beslenme programı oturmanız belirli bir süre alır, vücut alt yapısı da oluşunca 6.aydan sonra whey ile ufaktan başlayın derim ben.

3. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler...

Şunu sorucam ben şimdi Amino olarak hocam neyi önerirsiniz??

Bende göbekte biraz yağ var yağ oranım biraz fazla amino ve yağ yakıcı ikisi bir arada olanlar nasıl???

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

arama kelimeleri : amino asit

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş