Amino Asit ALDATMACASI..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Xanthium tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Farklı bir forum sitesinde okuduğum bir yazıyı paylaşmak istedim. Ayrıca bodyforumtr de de bir üye; amino asitlerin protein tabletleri olduğunu, çoğu ülkede artık aminoasit satışının geri planda kalığı, 3. dünya ülkelerine pazarlanmakta olduğunu söylemişti. Keşke o konuyu bulabilsem linki ekleyecektim. Bunu söyleyen kişi de eğer doğru söylüyorsa kimya vs. bölümünden mezun biri.
    Benim düşüncem, belki her markada olmasa da bunun doğru olabileceğidir. Amino asit fiyat olarak whey den çok daha pahalıya gelir ve eğer böyle bir durum mevcutsa boşuna para veriyoruz demektir. Özellikle yeni başlayanların bolca tercih ettiği supplement olan aminoasitlerde böyle bir durum varsa gerçekten üzücü.
    Sırf rahatsız olduğumdan dolayı diyet döneminde sadece BCAA olarak amino alıyorum. Yazı aşağıda:

"Amino Asit mi iyidir whey proteinmi?
    Bugun piyasada satılan coğu amino asit urunu aslında free form amino asit degildir. Herhangi bir protein kaynagının tablet haline getirilmesiyle üretilmislerdir.
    Gelnelde whey proteinin tablet haline getirilmesi ile uretilirler.
    Ayrıca 2000 mg ının tamamının protein oldugunu iddia eden markalar tamamen tuketicileri aldatmaktadır.
    Tabiki l-glutamine, BCAA gibi free form amino asitleri bu kategoriye sokmuyoruz.

Likid Amino asitler nedir, iyi midir?
    Likit amino asitler genelde colagen icerir. Colagen sıgır kesiminde elde edilen dusuk kaliteli bir protein kaynagıdır. Amacınız protein takviyesi yapmakla Nutrade olarak bizim tavsiyemiz, kaliteli bir protein kaynagı ile takviye etmenizdir. Ayrıca fiyatıda makul olmalı diye dusunuyoruz.

Yabancı marka urunlerle Turk markaları arasında fark var mıdır?
    Yoktur. Bu tarz urunler dunyanın her yerinde aynı uretim teknikleriyle uretilir. Kullanılan hammaddeler aynıdır. GNC yada optimum nutrition un kullandıgı whey protein ile Nutrade in kullandıgı whey protein arasındaki fark AOC sut ile Danone sut arasındaki fark kadardır.. Yani bir farkı yoktur. Burada Tuketicilerin bilinclenmesi esastır."

PeNa ve Ge-Force bunu beğendi.
  2. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Bunlar zaten forumda defalarca yazıldı anlatıldı . Forumu çok fazla takip etmiyosun sanırım basit bi aramayla bile buna benzer bir sürü konu bulunabilir.

3. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bende konu açmıştım orda en güçlü amino sıvı amino çıkmıştı. Bende sıvı kullanıyorum etki gayet iyi mutluyum. Aminoların yalan olduğuna inanmıyorum.

4. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Benim üzerinde durduğum nokta aminomu-wheymi ya da en alt paragraftakiler de değil.Bunlarla ilgili başlıklar olduğunu biliyorum.Takıldığım nokta şu:
    "aa.ler whey proteinin tablet haline getirilmesi ile uretilirler. Likit amino asitler genelde colagen icerir. Colagen sıgır kesiminde elde edilen dusuk kaliteli bir protein kaynagıdır."

Her aa. böyledir demiyorum zaten, şahsen megaforte kullanıp etki görmeyen adam bulmak zor. Ama yapan firmalar vardır.Bigger Stronger Faster belgeselini izleyenler bilir, valentino supplement yaptığı komik bir sahne vardı. Belki durum bu kadar trajik olmasa da yukarda yazanların mümkün olduğunu düşünüyorum.

Supplementlere koşulsuz güvenmemek lazım örneğin beef amino: "Beef" Isolatlar Gerçekten Beef (Et) Proteini Mi ? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

PeNa bunu beğendi.
  5. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    Forumda bu dediğinle ilgili konu okumuştum linki burda >>>>> Liquid (Sıvı) Aminoasitler Dosyası | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Xanthium ve PeNa bunu beğendi.
  6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Bu gibi başlıklar mevcut forumda bunları tekrar güncel hale getirmeniz güzel ara ara kullanıcılara hatırlatmakta fayda var ,neredeyse piyasadaki Liquid aminoların çoğunda Colegan içerir .Şahsi görüşüm bunlardan uzak durulmalı .Tablet ve toz aminolarda bir kaç üretici firma var kendini kanıtlamış olan bu ürünlerin dışına çıkılıp macera aranmamalı (Şahsen ben aramıyorum)
    Tüm bunlara ek olarak protein tozlarındaki Aa profili gün geçtikçe artıyor (rekabet) Her şeye rağmen antreman öncesi yada antreman esnasında toz veya (buna Bcaa da dahil)tablet amino almak size + değer katar

Xanthium bunu beğendi.
  7. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

O markaların ismini verebilmek mümkün müdür bi mahsuru yoksa:)

8. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Universal ,Ultimate,Dymatize,BSN,Muscletech,Musclephram (Bu markalarında liquid aminoları var onları yukarıdada belirttiğim gibi tavsiye etmiyorum)
    Toz ve tablet aminoları öneririm.

• Lounger • bunu beğendi.
  9. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Tablet aminolardaki iddia da likit amino kadar olmasa da kötü, kimse 2-3 kat fazla verip tablet haline getirilmiş whey almak istemez. Bu tarz ürün-markalar varsa ifşa edelim ki kimseyi enayi yerine koymasınlar.

10. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Universalın amino asitleri için hayvansal protein yerine bitkisel protein var diyorlardı. Yıllarca kullandım ama gerçek amino asit candır.

11. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bsn amino x kaliteli midir

12. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam sizde naptınız piyasadaki herşeyi sahte yaptınız. Aminosu protein tozu hepsi sahtemi şimdi. Biz şimdi bunca gündür dolandırılıyomuyduk.

13. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bütün yazılanlardan bunu çıkarttıysan ne yazsak boş

14. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bi işe yaramaz diyosunuz adamlar kas yapmayan şeyi kas yapar diye satıyosa burda dolandırıcılık var demektir. Ben öyle anladım.

15. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Amino asiti protein tozuna tercih edenlerden birisiyim (Eski kafalıda diyebilirsiniz) Ancak ben sırasıyla : Hardline,Gaspari,Power Life,Tr power,Universal,Olimp markalarının amino asitlerini kullandım. Protein tozu olarakta : Multipower, Prolab, Hardline gibi markalarin protein tozlarını kullandım. Kesinlikle kararımı aminoda verdim, burada bilimsel açıklamaya girmek istemiyorum sadece belirtmek istediğim şey şu : 2 ay antrenman yapmadığımda kasları toparlamak adına bir antrenmana giriyordum ve amino asit kullandığımda kasların kısa surede daha çabuk sertleştiğini ve toplarlandığını fark ediyordum. Aynı zamanda kana daha hızlı karışması ve kesin ve rahat ölçülebilmesi açısından da aminoyu tercih ettim tabi eğer imkan var ise ikisini aynı anda kullanmak en makbuludur saygılar..

16. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Terminatör kullandığın amino asitler arasında Tr-power dan ne gibi verim aldın kullandığın diğer aminolara göre karşılaştırma yaparmısın ?

17. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Evet çok merak ediliyor şahsen bende çok merak ettiğim için satın aldım ve kullandım :D 2 kutu kullandım yaklaşık buda 300 tablet ediyor. Firmanın sahibiyle şahsen konuştum ve görüştüm ne kadar doğru bilemem ancak hammaddenin almanyadan ithal olduğunu söylüyor. Üründe lcarnitine miktarı tam olarak yazmasada ciddi manada terliyordum antrenmanlarda definisyon döneminde denenebilir bence, doğrusu en iyi performans Universal ve Gaspariden elde ettim ancak 25 liralik bir amino asit için bence amino 2000 denenebilir. En azından şöyle söyliyeyim sabahları 5 adet alıyorum kalktıgımda katabolik etkiyi azaltmak adına :) Ekleme: Tr powerdan Hardline amino 9000 den çok daha iyi verim aldığımı söylemeliyim. Buda Hardline'i gözümde bitirmeme sebep oldu açıkcası.

Son düzenleme: 21 Nisan 2014
  18. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Oda var. Forumda arama yaparsan birsürü çıkacaktır.

19. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    300 tablet iyi dayanmışşsın ,katabolik etki için kullanman akıllıca ,Deneme amaçlı kullandım inanılmaz terletiyor ilginç.
    Tabletlerin pis bir şekilde deforme olduğunu ve kötü kokmaya başladığını görünce benim için bitti.
    Deforme olma konusunu açıklamak istiyorum ;Tabletler döküntü oldu sarardı siyahlaştı görüntü ve koku itibari ile yanına yaklaşılmaz oldu (Ürün kendi kendini imha etti ) :confused:

20. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Ben 1 ay içerisinde ürünü bitirdiğimde bir şey olmamıştı açıkcası :/ ancak hatırladıııım l-carnitine ürününün arkasında da yazıyordu 6 hafta içerisinde tüketilmeli diye açıldıktan. Hatta 2 ay olmuştu açalı biz ve daha sonra berbat bir hale gelmişti ürün. Yani aynı olay sanırım tüm ürünlerinde oluyor bu markanın, bu çok ilginç gökçe beye bir danışmak istiyorum aslında.

Sayfayı Paylaş