Amino Acid ve Whey dozajı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Odinn tarafından 23 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Odinn

Odinn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar
    Öncelikle belirteyim forumda geçmiş konularda arama yaptım ama aramdığım çeşitte bir soru göremedim , soranlarada arama yap denmiş :p

Neyse sorum şudur: Bodyde 2. ayım ve abuk bir diyet sonucu 20-25 civarı kilo verdim , şuan fitim ama çok güçsüzüm. 30 kilo benchpressi geçemedim 20 gündür.(ilk başladığımda 20 idi ve ilk ay sonunda 25 e çıkarmıştım ve şimdide dediğim gibi 30) Kilom 76-77 civarı ve boyum 1.87.

Gittim eczacı arkadaşın tavsiyesi ve forumlarda okuduklarıma göre Universal amino 3001 ve Optimum Whey %100 aldım. Bu ikisini birlikte kullanmak sizce ne kadar doğru ? Doğru ise eczacı arkadaş bana spordan 30 dk önce 2x amino ve 1 ölçek whey içmemi , spordan sonra ise 1x amio ve yine 1 ölçek kullanmamı tavsiye etti. Bulk yapmaktayım lakin her ne olursa olsun vücutta yağ alımını oldukça minimum tutmak istiyorum.

Teşekkürler

2. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Keşke aminoyu almak yerine optimumla idare etseydin.Optimum wheyi eger düzenli kullanırsan istediğin sonuçları elde edeceksindir.Madem amino aldın entramandan önce amino al entramandan hemen sonra ise whey proteini iç.ikisini aynı anda almanın anlamı yok.

Odinn bunu beğendi.
  3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Wheyi antremandan 1 saat önce al ki midende şişkinlik yapmasın, aldığın ürünler iyi ama aminoyu spordan önce 1, sonra bir ve yatmadan önce bir şeklinde al. Ayrıca optimumu antreman öncesi bir sonra bir ve antremandan sonraki gün kalkarkalkmaz al eğer geç kalkıyorsan sadece bunu içmek için erkenden kalk tekrar yat. Son söylediğimi atlama ama!!;)

Son düzenleme: 24 Aralık 2007
    Odinn bunu beğendi.
  4. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar konu Optimumdan açılmışken ben optimum whey ile beraber creatin kullanmaktayım.Kullanım şeklimde antrenmandan 90 dakika önce creatini alıyor antrenmana yarım saat kalada whey proteini almaktayım sizce bu kullanım ne derece doğru? Bu arada 5 günlük creatin yülemesini yaptım.

5. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    creatini whey ile birlikte antrenmandan 30 dk once al.madem 90 dk once alıyorsun o zmn creatine gerek yok pirinç gerekli enerjiyi verir sana..

6. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    almadan once tavsiye isteseydin sadece whey i tavsiye ederdim sana. Ama artık aldığına göre dozajları yuksek tut derim.Örneğin pro tozunu sabah kalkar kalkmaz antrenmandan once ve gece yatmadan once içersin.Amino nun kullanımını da 1 tablet 2 tablet gibi komik rakamlarda tutma.6-10 tablet al antrenmandan sonra.Onun dışında güç artışı istiyormuşsun onun içinde günde 3 öğün tavuk goğusu ve yanında haşlanmış makarna veya pirinç lapası.Pirinç lapasına tat katmak için yağsız yoğurt alabilirsin.Yemeklerin yanında sebze de yiyebilirsin.Bu sana 5-6 ayda iyi kas kütlesi ve minimum yağ alımı sağlar.İy, kas kütlesi dediğim tabi şimdiki haline göre yoksa mucize bekleme.Antrenmanlarını da 45-60 dk da tutmaya bak ama ağır çalış.Bu ağır çalışma olayına 2. aydan sonra girersen daha rahat olur.

7. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Turkovic tavsiyen için sağol.Eğer ikisini antrenmandan 30 dk önce alacaksam farklı içeceklerlemi alayım?(örneğin creatini üzüm suyuyla protein tozunu ise kayısı suyuyla)Nedeni ise creatinin asitik özellik taşımayan bir içecekle alınmasının daha doğru olacağı tavsiye edilmekte.Bu arada dikkatimi şu çekti kayısı suyunun içinde limon suyu konsantresinin bulunması acaba kayısı suyuyla alacağım creatinin alımını etkiler mi?

8. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlk defa boyle bişey duyuyorum.İkisini de aynı içecekde al.

9. sevsan

sevsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam cümleten arkadaslar
    bi sorum olacakti ben whey proteni ve creatin monohydrat aldim daha kullanmaya baslamadim..bilen arkadaslar varsa zahmet olacak bunlari nasil en iyi sekilde kullanabilirim,ikiside 2`er kilo toplam 4 kilo hepsi´
    SAGILAR

10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Antremana dolu bir karınla girmek istemiyorsan 45dkdan aşağı protein'i içmemenizi ve 2 saatten aşağıda (ağır olmamak kaydıyla) yemek yememinizi öneririm ve önerirler.

-Body'de 2. ayında olan birine günde 30.000mg amino asit önermek niye anlatır mısın turkovıc?
    -Neden öğünleri bölmediğini ve 3 öğünde tuttuğunu,
    -Neden tek çeşit beslenme önerdiğini(3 öğün tavuk göğsü, makarna, pirinç lapası)
    -Ve neden bir antremanda belirli bir zaman çalışmamız gerektiğini anlatır mısın turkovic?
    *Benim hacim antremanlarım 1,5 saatten aşağı inmezde o yüzden sordum, farklı teknikler öğrenelim bakalım.
    -Marvel1500: Creatini üzüm suyuyla almanı öneririm ancak protein tozunu kayısı suyuyla almana gerek yok, zaten çok iğrenç bir tat alır tahminimce. Yarım lt süte bir ölçek koyman yeterli olacaktır(yanlış hatırlamıyorsam gold'un arkasındada bu öneriliyordu)

11. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    -sen yoksa 1-1-1 yani kendi onerin olan aminoasit alımıyla bu kişinin başarıya ulaşacağını mı sanıyorsun.Bence burdaki insanla dalga geçiyorsun.Aminoların arkasında bile antrenmandan sonra 6 tablet alın yazar.Ben 6-10 arası soyledim ki isterse 10 alsın isterse 6 sonuç 30000mg etmez.
    -Oğunu 3 oğunde tutmadım yada sen anlamadın.insan ilk olarak protein ağırlıklı kahvaltısını yapar sonra 3 oğun yer.Aralarda yumurta protein tozu ve gece yatmadan onceki seansı saarsan epey bolunmuş olur.Şimdi anladın mı?Belkide sen sana göre senin taktiğinin daha iyi işlediğini soyleyebilirsin bu benim fikrim kimse 5-10 aminoyla ,2-3 ölçek protein tozuyla mucizeler beklemesin.
    -Antrenman mevzusuna gelince.Ben kısa sürede hacim ve güç için az yıkımın gerçekleştiği kısa ama ağır geçen antrenmanları tercih ederim.Sen ise salonda 1 futbol maçı süresi kalabilirsin.Dinlenmende zaten her set arası uzun sürüyordur.Dediğim gibi ben boyle bi strateji izlerim ve başarıya ulaşırım.Sen 90 dk çalışırsın başarıyı yakalarsın.Ben triceps-bicepsi aynı gün çalışırım sen başka türlü verim alırsın bnlar göreceli kavram ama içinde yanlışlar azdır.
    -Tek çeşit yemek onerme işine gelince.Bunlar yeterlidir.Yanında sebze de yiyebilir demiştim yukarıda.Ben yemeklerimde fazla değişiklik yapmam böyle daha iyi fayda gorduğume inanırım sen başka türlü yersin..
    Son bi kaç şey daha bir çalışma programın 55 set ise ki seninki daha az olabilir.max.75 dakikada bitir.Ben ise tek bolge çalışıyorum ve 45 dk harcarım.
    Arkadaşa 2.ayında neden 30000mg onerdiğim ise şu sebepledir.Adam ilk 3 ay kullanmayabilir ama artık suplement almış napalım geri ver al-sat ver kaç vs.. diyemeyiz.Onun için iyi bi kullanım onerdim ona.Sen ise 3 amino al yeter diyorsun.yok yarım tablet alsın..

anlamadığım 1 konu daha insanlar hep birbirine tavsiyede bulunurken 1-er 1-er basamakların çıkılması gerektiğini tavsiye ederim 3 ay supplement alma sonra 1-2 3-4 tablet sonra şu kadar bukadar vs kendileri ise hep 2şer 3 er çıkarlar basamakları.Kendiniz nasıl başarılı oluyorsanız onu8 tavsiye edin ben de onu yaptım.
    -Arnold kitabında body e başlamadan ilk 6 ay ağırlıksız egzersiz yapın diyor.Hangimiz buna uyuyor kimse..belki çok az kişi...
    2-3 tablet şundan ondan bundan biraz dozları yuksek tutun ekonomininiz el veriyorsa mestanoda bana 2.ayda birine 30000mg onermen niye falan diyor...ee ben supplement kullanmıom 11-12 aydır body yapıom gunde 250-260gr protein alıom miktar fazla gibi ama ben protein yuklemesiyle başarının geleceğini düşünüyorum...

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Aralık 2007
  12. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Mestano verdiğin bilgi için sağol.Antrenmandan 45 dk önce whey protein ile creatini üzüm suyuna karıştırarak alacağım artık.( zaman zaman 30 dk dakika öncede bu karışımı aldığım oldu.)Sütün protein tozunun emilimini yavaşlattığını duymuştum o yüzden üzüm suyunu kullanacağım aldığım karar sence ne derece doğru?

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    dünyada genel kabul görmüş kaide buna ürünü satanlarda dahil..
    whey antremandan 30dk önce yarın porsiyon antremandan hemen sonra tam porsiyon (genelde 2 ölçek)
    creatin temelde post workout olarak tanımlanır..
    genelde kullanımı antremandan hemen sonra olsada 1 porsiyon 2 ye bölünerek önce ve sonrasında alınabilir..

Whey ile creatin kullanımında antremandan hemen sonra creatin, creatinden 20-30dk kadar sonrasında whey..

amino kullanımı konusunda da etikette tavsiye edilen adetlere sadık kalmak daha doğru diye düşünüyorum..
    zira amino kullanımı wheye göre çok daha hassas..
    içerisindeki aminoasit profili her markada farklılık gösterebiliyor ve kullanım adetleri çok daha önem arzediyor..

Son düzenleme: 26 Aralık 2007
    Mestano ve marvel1500 bunu beğendi.
  14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    -Evet, inanıyorum, görüyorum hatta... Aminolar diezin dediği gibi alımı hassa olan şeylerdir ve vücutta kullanılamadığı takdirde karaciğere yüklenecek besinlerdir. Zaten 30.000mg uçuk bir sayı olduğu malum, benim tavsiyem bunları insalara leblebi gibi almayı tavsiye etmek yerine, en doğru zamanda almayı tavsiye etmek en mantıklısı...
    -Bir tane universal 3001'in içinde küsratlı olarak 3020mg aminoasit vardır, 10 ile çarparsan bu 30.000mg eder.
    -Yazdıkların 3 öğün yemeyi öngörüyor, belki böyle demek istemedin ama bende müeccin değilim. Senin yazdıklarını yorumlayınca bu sonuç ortaya çıkıyor.
    -Ben antreman süren kısa veya uzun demiyorum. Benim fikrim antremanların belirli sürelere ayrılmasının çok çok SAÇMA olması. Çünkü anotominin girdiği yerde sayılar konuşamaz. Hepimizin anotomisi, çalışma şekli, motivasyonu, beslenme şekli, azmi vs. farklıdır. İyi bir performans sergilediyse isterse 15dkda bitirsin ama kesinlikle bunlara sınır koyulmamalıdır...
    -Ben verdiğin yemek programına yetersiz demedim, 5kg et yemekte yeterlidir ona bakarsan. Ben tek düze beslenme öneriyorsun dedim ki buda forumda insaları yanlış yönlendirmeye girer. Çünkü çoğu kişinin görüşü şudurki: "çok çeşitli gıdalar tüketin".
    -Her elinde supplement bulunduranlara "yüklen koçum o supplementlara" mı diyeceğiz. Farkındaysan ben kullanma dememişim aksine kullanmasını, aldığı ürünlerin iyi olduğunu ve ne şekilde kullanmasınıda söylemişim.
    -Diez yanlış hatırlamıyorsam 6 tablet öneriliyodu kutusunda, yeni başlayan biri 3 ile başlayıp her hafta birer tane arttırarak gitmelidir bence.
    -Ve son olarak unutulmamalıki burası bir forum ve bu yazı binlerce kişi okuyabilir. Belki kendi arkadaşımıza rahatça şu kadar kullan diyebiliriz, ki ben derim. Ama nasıl bir bünyesi, herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığını bilmediğimiz birine(ki bu yazı okuyan ve örnek alan insanlarıda düşünürsek) birşeyler önerirken bu kadar rahat olmamalıyız. Belki "bu benim düşüncelerim" deyip aradan çekilinebilir ancak sonuçlarını öneren değil önerilen çeker...

15. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sen onu demek istemedin beni onu anladım ben müneccim değilim şu bu bunlar saçma şeyler soylediğinine göre karşıdakinin sağlık problemi olabilirmişş ee soylesin şoyle problemim var yine müneccim muhabbeti olacak ve tiipik aradan sıyrılma taktiği' bu forumu binlerce kişi okuyor lafı '....sen benim demek istediklerimi anlayamıyorsan benim de anlamama gibi bir lüksüm var değil mi?amino konusuna gelince ben amino kullanımına karşıyım..bu sayfada var dediğim. Ama madem alınmış dozu yuksek tutsun.Bunu tavsiye ediyorum(6-10 tablet ki bu rakam yuksek değil)..Süre sınırlamasına gelince madem arnol u bu forumda çoğunlıuk seviyor o 55 setlik antrenmanın 75 dk da bitirilmesi gerektiğini soyler.Bu da süre sınırlaması diye bi kavramın olduğunu açıklar..onun dışında UNİVERSAL AMİNO 3001 İN KULLANIMI 6-12 TABLETTİR aman yapma 13 tablet alma napıyorsun ölmek mi istiyorsun mideni yıkatalım hemen....:) diye bir gülünç durum oluşuyor

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Arkadaslar lütfen kirici olmayin. Kisisel saldiri yapiyorsunuz.

17. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Seni anlamamakta haklıyım galiba. Ara sıra cümlelerin karışmaması, ne yazdığının ucundan anlaşılır olması ve vurgu için noktalama işaretleri kullanmanı ve msn dili ile yazmamanı öneririm. Despo'nunda dediği gibi kişisel saldırıya giriyorsun. Birşey demiyorum...

turkovic bunu beğendi.
  18. Bhd1R

Bhd1R Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar tam 1 yıldı oldu bb e başlayalı ve dün ilk kez amino aldım. 1.82 82 kiloyum. Bana ant. öncesi 3 sonrası 3 şeklinde söylendi. Peki off günlerinde de almam gerekirmi? Birde bazen 2 gün ara vermem gerekiyor bu durumda nasıl almam gerekir?

19. mertpolat

mertpolat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bende 3001 universal amino aldım hocam antremandan once 10 adet al dedi off gunlerde ise 5-6 al dedi sizce bu dogrumudur sabah 3 ant.once 3 ant.sonra 4 almayı dusunuyorum dogrumudur yoksa antremandan once 5 sonra 5 mi almalıyım?

20. muttalip

muttalip Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    slm arkadaşlar ben spordan 15-20 dk önce 3 amino asit alıyorum 15-20 dk sonra 3 amıno alıyorum ve birde spordan 45 dk öncce whey gold spordan 45 dk sonra whey gold alıyorum doğrumu yapıyorum

Sayfayı Paylaş