Amerikan vatandaşlığı almak(hedef belirlemeliyim)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. "FURKAN"
  Offline

  "FURKAN" Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğenileri:
  75
  Ödül Puanları:
  38
  merhabalar, bu forumda benden yaşça büyük olan ve saygı duyduğum kişiler var ve 15 yaşında okuyan bir birey olarak bir soru sormak istiyorum. konuya şöyle gireyim, sosyal bilimler adlı lisede okuyorum Türkiye'de sayılı olan okullardan bunu neden söylüyorum belki görüşleriniz değişir diye, neyse 1 yıl hazırlık okudum ana-dil gibi ingilizce öğrendim ingilizcesi en iyi olan kişiyim şu an okulda ve benim bir hedefim var Amerika'ya yerleşip güreşçi olmak kiminiz gülebilirsiniz ama bu işi Türkiye'de yapmak istemiyorum ben araştırmalar yaptım sporcu bursu falan veriliyormuş ama vatandaşlık alınmıyormuş şimdi bu konuda bilgisi olanlara soruyorum böyle work and travel gibi çocukça şeyler istemiyorum oraya gidince zorluk çekmemeliyim ve sizce oraya bir meslke seçip öyle mi gitmeliyim atıyorum vatandaşlığı büyükelçi olan adama verirler mi eğer öyleyse oturup büyükelçi olmak için çalışayım fakat şöyle bir olay var oraya gidip sadece vatandaşlık almak istiyorum yani doktor olarak gitsem orada doktorluk yapmam o işi bırakıp güreşçi oalrak devam etmek istiyorum bunlar mümkün müdür? biraz uzun oldu artık cevaplar geldikçe konu açılır şimdidden okuyan ve yardım edenlere teşekkürler.
   
 2. Karakaş
  Offline

  Karakaş Üye

  Katılım:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  582
  Beğenileri:
  1.704
  Ödül Puanları:
  103
  sana amerika ile ilgili olarak bir tek şey söyleyeceğim gidince hayallerindeki gibi olmadığını ve hollywoodun senelerce nasıl bir amerikan rüyası kandırmacası yaptığını kendi gözlerinle göreceksin. bu arada doktorluğu bırakıp güreşçilik yaparım demişsin fakat amerikada doktorların nasıl para kazandığını ve saygı gördüğünü görsen fikrini mutlaka değiştirirdin. zaten amerikada sporcu olarak birşey yapamazsın çünkü dünyanın en iyi sporcuları orada ve korkunç bir rekabet var.
   
  "FURKAN" bunu beğendi.
 3. "FURKAN"
  Offline

  "FURKAN" Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğenileri:
  75
  Ödül Puanları:
  38
  öncelikle teşekkürler,Amerika'nın kötü yanlarınıda biliyorum ama hep rüyamdı doğduğumdan beri böyle klasik işler yapacağımı düşünmedim hep sporcu olurum demiştim (ne spor olursa olsun) rekabeti de severim, para-pul önemli değil sevdiğim mesleği yapayım yeter. biraz araştırdım galiba greencard a başvurmama gerecek, hemen verirler mi orası muamma.
   
 4. R10
  Offline

  R10 Üye

  Katılım:
  16 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  928
  Beğenileri:
  1.308
  Ödül Puanları:
  0
  maalesef katılıyorum. niye maalesef çünkü şu, fiziksel mücadele gerektiren bir sporda abd'den burs alabilmeniz için ya gerçekten çok inanılmaz bir fiziğinizin olması (ki o herkeste var) ya da harika yeteneklere sahip olmanız gerek (ki o da herkeste var). ille de burs almak istiyorsanız rekabetin az olduğu sporları seçin derim (nispeten az) ama onlar da size ne kadar uyar bilmem. mesela benim bir arkadaşım eskrim yoluyla burs almayı denedi zamanında. güreş filan bunlar olmaz, abdli bir sponsor elini spor salonuna atsa en az 5 tane çok daha az masraflı adam bulacak zaten. o yüzden zor azizim zor. ümidini kırmak istemem ama benim düşüncelerim bu yönde.
   
  "FURKAN" bunu beğendi.
 5. ZeusS_
  Offline

  ZeusS_ Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  1.123
  Beğenileri:
  1.925
  Ödül Puanları:
  0
  İnşallah hedeflerinde başarılı olursun sevgili Furkan :)

  Amerika kapitalizmin en hırçın olduğu ülkelerden biri; tamam Ny 5th avenue da belki müthiş bir hayat var ama 2 blok ötede de karton evde yaşayanlar var!!!

  Benim ailemin maddi imkanı var para mühim değil diye sakın kendine güvenme; oraya tek işi sporcu olan bir adam olarak gidersen aileni bile bitirirsin yaşıyabileceğin zaman sınırlı olur!

  Eğer Amerika da yaşıyorsan herşey paraya bakar, orada Tanrı Benjamindir... Sana şiddetle doktor vb. elit gelire sahip bir meslekle gitmeni tavsiye ederim, doktorluktan yaptığın birikimle kendi salonunu açabilir orada hem kendi idmanını yapar hemde doktorluğun parasına ihtiyaç duymadan hayatını idame ettirebilecek bir gelirin olmuş olur ;)

  Kendini garantiye almadan sakın acayip işlere girişme, sonra karton evlerde bulmayalım seni :D

  İnşallah başarırsın ;)
   
  "FURKAN" ve Rpac bunu beğendi.
 6. "FURKAN"
  Offline

  "FURKAN" Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğenileri:
  75
  Ödül Puanları:
  38
  yorumlara teşekkür ediyorum öncelikle

  @R10 sporcu bursu sadece örnekti zaten asıl vatandaşlık için 5 yıl green card sahibi olmak gerek o yüzden sporcu bursuyla uğraşmak yerine önce bir meslek belirlemeliyim fakat bu konuda kararsızım.

  @ZeusS teşekkür ediyorum tekrar, en büyük korkularımdan birisi o zaten ya yapamazsam ya başaramazsam diye çünkü ailem zengin değil, zaten sadece sporcu olarak gidip birşeyler yapamayacağımı biliyorum çünkü adamlarda bir sürü sporcu adam var o yüzden beni Amerika'da kalkındıracak bir meslek lazım doktorluğu örnek olarak vermiştim çünkü benim lise sadece TM ağırlıklı gerçi istersem başaramayacağım şey yok dershanede sayısal görür yine birşeyler başarırım ama sanırım önce iyi bir meslke araştırmalıyım.
   
 7. "FURKAN"
  Offline

  "FURKAN" Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğenileri:
  75
  Ödül Puanları:
  38
  konu güncel biraz daha tavsiyelere ihtiyacım var özellikle yurtdışında üni okuma konusu nasıl oluyor tam bilmiyorum açıkçası.
   

Sayfayı Paylaş