Amerikada hangi meslek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve uMadBro tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. uMadBro

uMadBro Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Başlık belli. Amerikada hangi mesleklerin iyi maaş getirisi vardır?

2. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    Başlığı düzeltin bence AMERİKAYA KAÇ KİŞİ GİTMİŞTİR OLSUN.SONRASI KOLAY YEĞEN.

3. uMadBro

uMadBro Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Siz öncelikle üslubunuzu düzeltin ondan sonra yorum atmaya yeltenin.

4. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    evlere gidip tamir yapan adamlar çok iyi para aldığını duydum. Türkiyede 50 tl alıyorsa amerikada 150-200 dolar alıyorlar bu derece yani iyi iş örneğin klima tamirciliği

5. uMadBro

uMadBro Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre bi meslek değil :) Açıkçası aklımda spor salonu açmak gibi bir düşünce var. Sizce getirisi olur mu?

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    yurt dışında dövüş sanatları öğrenmek epey pahalı gerçi bu soruyu sorduğuna göre daha gençsin belki kendini geliştirir böyle bir iş yaparsın.ama türkiyede hoca denilen adamları amerikada sporcudan bile saymayabilirler bizde işler biraz daha gevşek.

7. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    aktör olucan orda. en çok onlar kazanıyor.

8. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    klima tamirciliği işini sadece örnek olarak verdin. Pek çok tamir mesleği var. Bana bunu diyen bursada ünlü bir doktor yurt dışına gideceksen maltaya git amerikada tamir içeren işlerde çok para var hakkını fazlasıyla veriyorlar dedi.

bu yüzden sana söyledim getirisini bilemem tecrübem yok

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    amerikanın neresindesin veya neresine gideceksin bilmiyorum ama spor salonu fikri bana biraz garip geldi.bence başka bir şey düşünmelisin.saygılar

10. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    soru çok genel olmuş şöyle cevap vereyim; Amerikada en çok itibar gören ve kazandıran sektör finanstır.

11. uMadBro

uMadBro Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Amerikayı isteme nedenim orada okumak istediğimden kaynaklanıyordu. Babamla konuştuk ve fikrim değişti. Şu sıralar aklımda playsation cafe açmak var. Eskişehir bağlar mevkiinde 120 m2 dükkan bulduk. Ve en işlek,üniversite sadece 1 dakika uzaklıkta ve heryerden gözüken bir dükkan. Açıkçası eskişehirde en çok tutulan en çok para getiren işlerden biri ps'dir. Üniversiteye 1 dakika uzaklıkta olması büyük bir artı. 12 Adet ps koymayı planlıyorum. 12 adet ps + 2 adet guitar hero odası. Misal Ps tek kişilik saati 4 tl 2 kişilik 6 tl. Guitar heroda iki kişilik 6 tl üç kişilik 8 tl.
    Dükkan içine baya bi masraf yapacağımızı düşünürsek tutacağından eminim. Sabah 8 akşam 12 düşünüyorum. 16 Saatte yaklaşık ortalama her saat 6 kişi olacağını düşünürsek ( sabah vakitlerinde 2-3 dersek öğlende kesinlikle dolu olacaktır 6 kişi ortalama yani ) 96 saat ps oturulmuş olur. 96 saat x 6 tl : 576 Tl civarı bir gelir olacaktır. Aylık 17.280 TL ortalama bir fiyat getirisi olacak ki bunun 2 bini elektrik dersek 15 bin lira düz gelir olur. Sizce ps cafe açmak mantıklımıdır? Playsation cafenin yakınlarında 3 ilk okul 1 üniversite var.

12. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    acelen yoksa git bi ps cinin yanında çırak gibi takıl veya böyle birinden sağlam bilgiler al.evdeki hesap çarşıya uymayabilir.bazıları kolları çok hor kullanır ve sanırım her kol 100tl civarı.bunun gibi masrafların göz ardı edilmemesi lazım.tabi güler yüzde önemli müşreriye saygı ve değer verdiğini göstermelisin.

13. uMadBro

uMadBro Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ediyorum öncelikle. ps dükkanlarında bulundum ve ne kadar para kazandıklarını gördüm fakat şöyle birşey var bir dükkana 500 bin lira verilirmi orası tartışılır. Tek sorun bu.Müşteri memnuniyeti tabiki olacak ama zarar verilen eşya ödenir. Bu değişmez bir kuraldır.

Sayfayı Paylaş