Amerika ve Avrupa açık süt içiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BeachBoy tarafından 29 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. BeachBoy
  Offline

  BeachBoy Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2005
  Mesajlar:
  1.652
  Beğenileri:
  4.412
  Ödül Puanları:
  123
  Veteriner Hekim Adnan Serpen;

  21-22 Şubat 2012 Tarihlerinde AB’ liğinin değişik ülkelerinden katılan AB Veteriner Hekim uzmanlarıyla birlikte düzenlenen Gıda Kaynaklı Salgınların İzlenmesi ile ilgili bir toplantıya katıldım.

  Alman meslektaşım, süt uzmanı ve aynı zamanda Yetkilendirilmiş Veteriner Hekim Mr.Conrad Maas’ a yaptığı sunumu ve göreviyle ilgili kendisine yönelttiğim soruları cevaplarken hijyen kurallarına ve soğuk zincir şartlarına uyulmak şartıyla çiğ süt satışının hiç bir sakıncası olmadığını, bu şartlar altında ülkesinde perakende çiğ süt satışının yapıldığını belirterek “AB’de perakende çiğ süt satışının yasak olmadığını” çok net bir şekilde ifade etti.


  Yine İtalya’dan katılan Mr.Alfredo Caprioli de ülkesinde perakende çiğ süt satışının yapıldığını hatta bankamatik tarzında bir sistemle soğuk zincir içinde satışı yapılmakta olan perakende çiğ süt satış merkezlerinde ki cihazların üzerine “Hiçbir şekilde pişirmeden tüketmeyiniz” ibaresini koydurtan kişinin kendisinin olduğunu ifade etti, internetten de bu görüntülere ulaşılabileceğini söyledi.  [​IMG]

  AB’de bu gerçekler ortada iken ülkemizde ise her seferinde, sık sık hijyenik ve soğuk zincir içinde perakende satışı yapılan çiğ süt satışlarını hazmedemeyen, bu nedenle hiç yüzlerini kızartmadan”sokak sütü” diye kamuoyuna lanse ederek kamuoyunu yanıltan ve karşı çıkan, kendilerini adeta sanayiciye hizmet etmeyi görev addetmiş ve sadakat larını ortaya koymaya çalışan bazı meslek mensupları ve bazı bilim adamı diye geçinen akademisyenlerimiz sorunu çözecekleri yerde çözüm getirmeyip AB’nin uygulamalarını çarpıtıp yazılı ve görsel medyada AB’nin uygulamalarıymış gibi ve kendilerini konunun uzmanı gibi gösterip açıklama yapan bu zihniyet sahiplerini bu nedenle asla ve hiç bir şekilde affetmiyorum.


  Bu konuda ki bazı bilgileri zamanı geldikçe gündemde ki konumuna göre sizlerle ileride paylaşacağım. Bu bilgileri Çiğ Süt Üreticileri internet grubunda da paylaştım, bu açılamalarım üzerine bir grup üyesi benim açıklamalarımı doğrular nitelikte ekipman bilgilerine ulaştı. Bu ekipman bilgilerini aşağıda sizinle paylaşmak istedim, umarım ilginizi çekecektir.


  [​IMG]  Görüyorsunuz, teknoloji nelere kadir fakat bu teknolojilerden haberi olmayan veya haberi olup ta bizleri avutan duyurmak istemeyen bazı mühendislerimiz ve bilim adamı diye geçinen bazı akademisyenlerimiz tv tv dolaşıp ahkâm kesip güya kamuoyunu bilgilendirdiklerini sanıyorlar, oysa dünya nelerle uğraşıyor ve insanına nasıl hizmet ediyor.


  Bizde ise bir takım kişiler bir takım çıkarları uğruna insanlarımızın beslenmelerini engelleyecek şekilde gerçekle bağdaşmayacak şekilde haberler yayarak hizmet ettiklerini zannetmektedirler. Bu konuda daha detaylı bilgiye ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olabileceğimi bildirir saygılarımı sunarım.

  Kaynaklar:

  http://www.haberturk.com/haber/haber/720477-amerika-ve-avrupa-acik-sut-iciyor
  http://www.gersthof-milch.de/milchautomat.htm
  http://aniceecannella.blogspot.com/2008/10/il-latte-crudo-ovvero-il-latte-appena.html
   

  Ekli Dosyalar:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Dosya Boyutu:
   5,1 KB
   Görüntüleme:
   69
  • 2.jpg
   2.jpg
   Dosya Boyutu:
   6,2 KB
   Görüntüleme:
   67
  Pappy, mista, FedoR ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
 2. oktayd
  Offline

  oktayd Yeni Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2011
  Mesajlar:
  390
  Beğenileri:
  275
  Ödül Puanları:
  0
  ah kapitalizm ah..
   
 3. FedoR
  Offline

  FedoR Üye

  Katılım:
  2 Şubat 2012
  Mesajlar:
  65
  Beğenileri:
  90
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  kaynaktaki resimlere baktımda gerçekten bankamatik gibi :) enterasan.
   
  Pappy bunu beğendi.
 4. MERAKLI
  Offline

  MERAKLI Üye

  Katılım:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  485
  Beğenileri:
  152
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  ÖĞRENCİ
  Yer:
  KIRIKKALE
  benım ve belkide birçoğunuzun fikri ikiz iki çocuk beslenme programları belirlense ve tek fark birisi kapalı diğeri açık süt ile beslense eminimki açık sütle beslenenin kemik gelişimi diğer çocuğa göre daha yüksek olacaktır.
   

Sayfayı Paylaş