America's Army Ücretsiz Süper Online Oyun

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve tahribat tarafından 11 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    oyun ücretsiz, savaş simülasyonu, sistem gereksinimleri düşük ancak nvidia tarafından yapıldığı için grafikler nefis, oyun simülasyon demiştik:

oyunun üretilme amacı abd li gençleri etkileyip orduya teşvik etmek, abd de ikamet eden ve oyunda çok başarılı olanlara ordu bir çağrı mektubu yolluyor. Abd dışından oynuyorsanız hiçbirşey gelmiyor (3 senedir oynuyorum gelen giden yok)... oyun buram buram abd milliyetçiliği kokuyor vs vs...

neyse biz gelelim oyuna:
    simülasyon demiştik hakikaten öyle oyun başladığında önce temel silah eğitimini yat kalk sürün eğitimlerini bitirmemiz gerekiyor bu bölümleri bitirmeden online oynayamıyoruz, zaten oyunun single player modu yok. Training bölümü gerçekten farksız 1. bölümde m16 m4 kullanıyoruz burada bizden 40 atıştan 27 sinde başarı istiyor bunu halledebilirsek 2. eğitime geçiyor 2. eğitimde koş kalk hopla sürün yapıyoruz belli bir hızda bitirince 3. eğitime geçiyor bu kısımda silahları tanıtıyor ve online bölüm artık açılmış oluyor.

söylediğim gibi single player yok bot falan yok yapay zeka yok oyun hızlı bir dsl bağlantısı istiyor (128 k sorunsuz) ve sunuculara bağlanıyoruz bize önce 3 tane harita açıyor burada pipeline (boru hattı) mout mc kenna (eğitim alanı) ve bridge crossing (köprü) bölümleri açılıyor... kontroller kolay asker ve silah modellemeleri mükemmel...

bu oyunu oynamaya başladığım gün bir daha counter strike oynayamadım... gerçekten dört dörtlük bir oyun içindeki propagandayı saymazsak ki ben umursamıyorum :) böyle bir oyunu beleş bulmak ve sürekli çalışan sunucular bulmak çok şahane bişey.

training bölümlerine devam ederseniz, bu kadar eğitim yetmiyor tabi :)... diğer haritalar da açılıyor sağlık eğitimlerini ve hava okulu eğitimlerini bitirince çoğu haritayı açmış oluyorsunuz...

artık ilgilenen arkadaşlar google dan aratır inceler. yeni bir oyun arıyorum çok şahane olsun gerçekçi olsun üstüne üstük free olsun diyenlere şiddetle tavsiye ederim.

2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    adresını verırsen oynucaz :D bende ogame oynuyorum oda cok guzelll ama dıkkat bagımlılık yapıyo ve kurtulusu yokk

3. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kardeş bu ogame gibi değil bunun setupu var 650 mb internetten indiriyosun 3d oyun + simülasyon dedik :) şimdi counter strike ı düşün bu oyunun saçma olan yönlerini kaldırdığını düşün + grafik kalitesini 50 kat falan artır + buna gerçekçilik ekle bide üstüne üstük online ücretsiz oyna işte bahsettiğimiz şey bu!

http://www.americasarmy.com

oyunun resmi (official) web sayfası bu burdan downloads a gir ordan en son sürümünü indir ve kur. arkasından güncellemeleri yap 10-15 dk sürer güncelleme. sonra traininglere gir basic training bölümünü bitir ve nick ini bana ulaştır ki :) seni bulabileyim hehe... bu arada oyunu yükledin hemen ardından oyunun içinden hesap yaratman gerekiyor bu hesapta senin atış kabiliyetin öldürdüğün düşman sayısı tamamladığın trainingler ve sunucu üstünde tamamladığın görevler kaydediliyor ve sonuçta ne oluyor diyiceksin sen başarını artırdıkça kullandığın silah ve münimmat çeşidi artıyor ve yeni yeni haritalar ve sunucular açılıyor diyelimki honor 70 oldun (0 dan başlıyor) bi bakıyosun 3 tane daha sunucu açılmış onlarda sadece daha iyi playerler oynayabiliyor aradan 1 ay geçmiş honor 80 olmuşun bi bakıyosun yeni bi harita gelmiş hummer kullanıyosun böyle şeyler işte...

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Counter strıke dan ıyı ve ustelık onlıne oynanıyor, hemen yuklemeye basladım sabah kadar 4-5 saat surer artık bu , dedıgın kadar varsa sureklı oynarız

Oyunu bızımle paylastıgın ıcın tesekkurler

5. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    valla benım kota dolu saol ındıremıcem :cry:

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Deneyelim bakalim,

Olursa bodyforumtr.com Server´i acariz :)

7. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    bu oyunu coktandir biliyorum... sanirim amerikan ordusu üretmis hatta bir haber dolasiyordu... bütün oyuncularin cografi konumlari ve uyguladiklari strateji kayit ediliyormus. bir savas halinde o bölgenin insani nasil savasir nasil bir strateji uygular onu önceden hesaplamak icin. amerikali bu yapar mi yapar :lol:

8. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    o yaklaşım biraz yanlış çünkü kullanılan haritalar aynı... amerikalısı almanı türkü..... aynı haritada oynuyor her insanın savaş yeteneğide farklıdır sen arkadaşınla yada diğer türklerle aynı stratejiyi uygulamazsın benim stratejim düşmanım gibi düşünmek onun düşündüklerini ondan önce bloklamak... bizim klanda 30 oyuncu var herbirisi farklı taktik uygular... mahir var oyun içinde görmek mümkün değil adamı sana ateş ettiğinde farkedersin sinsi yılan... leyla m60 kullanır deli gibi ortama dalar önüne geleni tarar seridir ve kafadan vurur... naim keskin nişancıdır odun gibi yerinde durur bu anlamaz gidip etrafından dolaşıp sırtından nallayayım dersin döner arkasını tabancayla birden ateş eder... her oyuncu farklıdır ırk millet unsuru olmuyor... senin söylediğin gibi olsaydı amerikalılar bize tersoluk yapmazdı benim klanda tüm oyuncular en az 70 honor ve turnuva servarlarda kıyamet kopuyor 15 oyunculu boru hattı ve köprü turnuvalarında bile takımdan oyuncu kaybetmeden görevi tamamladığımız oluyor anormal başarılıyız :D karşı takım bizim türk olduğumuzu bilmiyor :evil:

9. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    yok almiyim... ben bisiklet ziplatmaya devam edecegim :lol:

10. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    oyunu saatlerce netten yuklettım ve sonra hata verdı acılmadı sınıre kestım :cry:

11. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    keşke herkez kendi ülkesinin askeriyle oynayabilseydi bi çeşit sanal savaş gibi

ozaman türkler olarak savaş naralarımızı daha güçlü atabilirdik

böle olunca amerikan army falan nebiliim antipatik geldi bana

12. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yükleyememene çok üzüldüm

http://www.oldbloodandguts.com/downloads/armyops260_win.exe

bu sağlam bir linktir ve rahatça yükleyebilirsin,

nefelis antipatiklik konusunda haklısın zaten oyunun yapım amacı savaşı sevdirip amerikalı gençleri orduya yöneltmek, biz amerikalı olmadığımız için o kısım bizi bağlamıyor, bende oyunu merak ettiğim için yükledim bu adamlar ne düşünür niye sivilleri vurur, kafa yapıları nedir? şimdi anlıyorumki kafa yapıları yok gerçekten yok öldürmekten zekv alıyolar koyu hristiyan olduğu için dini vazife kutsal devlet hesabına öldürenler de var oyun içinde arada sırada amerikalı askerler oluyor onların yanında yıldız ikonu olur... orda direk sorguda yapabiliyosun bunu gerçek hayatta yapamazsın... geçen gün sunucuda geçen diyalog:

ben: why you kill civilians in iraq?
    o: why are you asking me?
    bir başkası: what are you talking about?
    bir diğeri: america is a strange country
    başka başkası: fuck... all americans bases are belong to evil

bu tip sohbetlerde dönüyor :) oyuna bence çok önyargılı bakma benim anti amerikancı yanım daha da kuvvetlendi açıkçası
    oyunda çok güzel çok şahane bir oyun grafik süper sistem gereksinimi düşük ayrıca online ve ücretsiz benim açımdan no problem.

önyargılı olmak yerine bir denemekte fayda var derim.

13. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    ya sen anlamadin ki olayi... ben amerikan karsiti degilim. hatta araplara karsiyim :lol: ama ben bu oyunun training kismini bi türlü gecemedim zamaninida canim sikildi bir dahada oynamadim ;)

14. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    :) training kısmı zor evet ama bak yardım isteseydin hepsini tek tek açıklardım. 1. training kısmında hareketli hedeflere gelince 40 atıştan 27 sini isabet ettirirsen genel haritalar açılır ve online oynayabilirsin. sniper cinsi silahların training kısmına geçmek için 40 atıştan 36 sı başarılı olmalı o zaman sunucudan sniper tipi silahları da seçebiliyorsun bunun yanında m14 m4 ünü dürbünlü hale getirebiliyorsun. trainingleri tek tek anlatırım test cevaplarını da veririm. (biraz zordur tabi kanamanın nasıl durdurulacağı falan sorulmuş neticede simülasyon) istiyorum ki bi 30 kişi daha çıkartalım bi klan daha kuralım :D sonra bu klanı novalogic in deltaforce gold sürümüne yöneltelim açık arazide 60 kişilik türk birliği kuralım novawordde yabancılarla çarpışalım heyyt be varmı savaş gibisi... :p

15. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    maaster indirdiğin dosyanın üstüne sağ tıkla o dosya exe halinde zip dosyasıdır onu klasöre aç ve oradan kur.

16. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Ben varim ama once su training i tamamlamam lazim :D

17. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Tahribat, ben su 4. training kismini gecemedim, bitiriyorum ama olmuyor eksik mi yapiorum ne, kac puan almam gerekiyor...hic bir sey soylememisler, bana bir yardim et de gecelim su bolumu...

18. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    mito 4. training kısmı derken basic training in mout shoot house undan bahsediyorsun değilmi?
    orada önce arkandaki masadan m16 ve onun şarjörlerini al sonra kapıyı e ile açarak yapıya gir silahını burst modda kullanmalısın çok fazla hedef var, m16 nın 2 modu vardır bust ve single normalde single modda açılır ve tek tek tüfek stili ateş edersin burst moda alırsan otomatik silah haline gelir mout shoot house a girince kronometre işlemeye başlar çok hızlı şekilde hedefleri vurmalısın. şarjör değiştirme işini kapıyı açıp yeni odaya girmeden yapmalısın. Silahın burs moda geçmiyorsa settings kısmına gir oradan input configure controls e gir alt+fire karşısına gel tuş seçimini z yap çünkü sağ mouse zoom yapıyor z fazlalık. sonra mouta git o işi hallet :) kolay gelsin. Seni en kısa zamanda sunucuda görmek isteriz.

takıldığın bölümlerin isimlerini verirsen daha kolay yardım ederim.

19. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sagol, tahribat, simdi de live jump bolumunde takildim, ilk bolumu nasil gectim anlamadim, yuzlerce kez atladik ama olmuyor, sunun sifresi falan yokmu, direk su savasa gireyim diyorum...Ben kendimi savas meydaninda alayli olarak yetistiririm :D

20. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    :) önce seni tebrik etmek istiyorum çoğu arkadaş buraya kadar gelmeden teslim bayrağını çekiyor :D

kuleden atlarken düşüşte yarı yolu geçtikten sonra yere 10-12 metre kala e tuşuna basarak yere düşüş pozisyonuna geçiliyor.
    kulede 5-6 kere çalışmadan live jump a geçme.

live jump gerçekten zor :) uçaktan atlıyorsun şunları yap:
    1.uçaktan atlamadan önce hafif sola bak
    2.orada bi koç var seni hızla itecek 3-4 saniye sonra w tuşuna basarak paraşütü salınım konumuna getir orda yeşil duman çıkan bir alan var oraya inicen paraşütü a ve de ile yönlendir yere 10 metre falan kala e ile düşüş pozisyonuna geç, halkanın içine düşmen lazım. e ye erken basarsan bacakları kırarsın geç basarsan yine bacakları kırarsın :) paraşütü geç salınıma geçirirsen w yere sert düşersin yine bacaklar gider :) erken salınıma geçirirsen halkayı kaçırırsın :) ben 20 kerede yaptım şimdi her seferinde sorunsuz yapıyorum, hava görevleri var 15 kişi birlikte atlayıp bölgeyi ele geçiriyoruz.

Sayfayı Paylaş