Ameliyat sonrası karın kası

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve KarameLek tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba öncelikle herkese;

19 yaşındayım ve bundan 2 ay önce ciddi bir ameliyat geçirdim.Hiçbişi yiyip içirmediler hastanede ve çok zayıfladım.Şuanda kilom 43-44 arasında boyum ise 163 ameliyatı karnımdan oldum ve şuan çok iyiyim Allah'ıma çok şükür çok ızdırap ve acılar yaşadım zorlu geçti ameliyatım vs vs bi sürü olay oldu sizinde canınızı sıkmayayım ve lafıda çok fazla uzatmayayım.Ben karnımdan ameliyat olduğum için karın kaslarımın güçlenmesi gerekiyormuş ama kendimi çok zorlamamam gerekiyor rica etsem evde yapabileceğim pratik öneriler sunabilir misiniz acaba?:eek:

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ağustos 2009
  2. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle geçmiş olsun ...fazla zorlamadan mideni güçlendirmenin yolları muhakkak var...mesela düz zeminde sırt üstü yatarak ayaklarını bükmeden hafifçe kaldırıp indirmen gibi...tabi bunu yaparken sürekli olarak değil yavaş yavaş ve yanmayı hissettiğin zaman hareketi sonlandırarak..ve bir kaç tekrar daha aynı hareketi uygulayarak....mekik önerilmez zannedersem çünkü ameliyat yerinize aşırı baskı uygulamış olursunuz..ama yarım mekik olabili...yine düz zeminde sırt üstü yatarak boynunuzu hiç bükmeden tavana bakar şekilde yarım doğrulup tekrar başınızı yere koyarak ayrı bir güçlendirme hareketi yapabilirsiniz...aklıma ilk gelenler bunlar....

KarameLek bunu beğendi.
  3. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

Öncelikle teşekkür ederim siyahkuşak.İlgin içinde sağol tamam bu haraketleri eve gittiğim zaman deneyeceğim ben pek spor yapmayı sevmiyorum yürümek dışında:D ama artık yapmam gerekiyor ve azda olsa kilo almalıyım sanırım:confused:yiyorum yiyorum bir türlü kilo alamıyorum napmalıyım yardım edin lütfen:D

4. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53

geceleri yatmadan önce makarna pilav ye..bak nasıl kilo alıyorsun...bu sefer fazlalıkları nasıl vereceğim diye topic bile açarsın :)

KarameLek bunu beğendi.
  5. aydın aslan

aydın aslan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer and 2.kademe vücut geliştirme ant
    Yer:
    istanbul
    karamelek öncelikle çok geçmiş olsun allah şifa versin...bence ameliyatından 6-7 ay sonra spor ve egzersiz yapmalısın.evde yapma bence çevrende oturduğun eve yakın muhakkak bir tesis bulucaksındır tesisdeki eğitmenler size yardımcı olucaklardır..

KarameLek bunu beğendi.
  6. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

Yiyorum zaten gece 12'den sonra makarna pilav börek çörek beyaz ekmek bile :DSağlıklı olayımda kilom az olsun napayım ama bünyemin güçlenmesi için 3-4 kilo alsam yeter heraldethums: herseyi denedim yinede kilo alamıyorum yahuuhyper_ama ben cok su içen birisiyim:D

Sağol aydın aslan çok teşekkür ederim.yardımcı olan birini bulmam lazım:confused:önerin için sağol dikkate alacağım

7. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Pilates gibi egzersizlerle kendini çok zorlamadan karın kaslarını güçlendirebilirsin. Ama tabiki sağlığın için bu çalışmaları evde yapma. Fitness salonlarında daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde bu çalışmalara katılabilirsin. Geçmiş olsun ayrıca :)

KarameLek bunu beğendi.
  8. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

Teşekkür ederim heavyDuty :) Dikkate alacağım dediklerini ben daha önce hiç fitness salonunda spor yapmadım istanbulda yasıyorum bulucam artık iyi bi yer :confused:

9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bence mekiğe falan girişme karnının üstüne 2-3 kilo kadar bir ağırlık koy karnını sıkarak onu kaldır içine çekerek iyice indir. öle mekik falana girme ortandan cart diye ayrılıverirsin mazallah

10. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

Suanda 45 kiloyum aslında ilk mesajı attıgım zaman 43-44 değil 40 kiloymuşum:eek: ama benim agırlık filan kaldırmam yasak sence bu söylediğin beni daha cok zorlamaz mı?

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    ağırlığı kaldırmıycan zaten karnının üstüne bırakı vericen mesela 2.5 kiloluk kola şişesi dizler kırık ayaklar yerde ayakları ya da kafayı yerden kadırmaya çalışmıyca onları kaldırırken kaldıracağı ağırlıkla kolaşişesii karnını içine çekip sıkarak kaldıracağın ağırlık arasında dağlar kadar fark var şişe karnını üstünde kuzu gibi yatcak belki elinle sadece düşmesin diye tutarsın. hiç bir tarafını kaldır mıyorsun karnını içine çekip sıkıyopsun o kadar

not hiçkimseden aldığın tavsiyeyi (beimki dahil) doktoruna daışmada uygulama senin tedaviin sorumluluğu doktorundadır. seini kişisel durumunu ancak o bilir biz genel geçer bilgilerimizi paylaşırız

Son düzenleme: 9 Kasım 2009

Sayfayı Paylaş