Ameliyat Korkusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve barfiksPro tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Yakın zamanda kolumdaki bir sıkıntıdan dolayı ameliyat olmam gerekecek ameliyatın hayatı bir önemi yok yani küçükken kolumu kırmıştım normal bir kırık değildi sağ kol sağ kemiğin uzaması durdu bu uzama durunca sol taraftaki kemik yukarı doğru çıktı ve sağ taraftaki kemik ise aşağı doğru inik yani gerçekten kötü bir görüntü oluşturuyor görüntüden ziyade sağ kolum daha kısa olduğu için vücudumun sağ tarafı daha zayıf kaldı normalde sağlağım ama sol kolum sağ kolumdan daha gelişmiş sağ kolum çok zayıf o taraftaki kaslar gelişmiyor bu kısalık farkı yüzünden şimdi doktor tam zamanı dedi ameliyat için ama içimde bir ameliyat olma korkusu var tamam ameliyat olacağım diyemiyorum bu birkaç ay içinde olmayı planlıyorum daha önce ameliyat olanlar (ki kolum kırıldığında bende ameliyat oldum hatta ameliyattan önce canlı bir şekilde yerinden çıkmış kemiği kolumu çevirerek içeri sokup sonra ameliyata aldılar ) bunun nasıl üstesinden geldiklerini ve tecrübelerini anlatıp moral verebilirlerse çok iyi olur iyi forumlar.

2. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    öncelikle geçmiş olsun,
    korkacağın bişey yok sonuçta olacağın ameliyat komplike bi ameliyat değil, hayati bi riskin bulunmadığından içinde korku değil sadece heyecan olsun :)
    bütün iş bayılma anına kadar, sonra oldu bitti oluyor zaten

Son düzenleme: 28 Haziran 2013
  3. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun.Benim de ayak bileğimde kırık var doktorlar ameliyat olabileceğimi söylediler.Korkmana hiç gerek yok çünkü anestezi ile seni uyutuyorlar ve hiç bir şey hissetmiyorsun.

4. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    teşekkürler arkadaşlar saolun evet bayılınca bir problem olmuyor ama asıl olay bayılıncaya kadar sedyeyle ameliyat odasına giderken o soğuk ıssız koridor sonrasında ameliyat odasındaki aletleri görünce insanın içini bir korku kaplıyor :)

5. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    O aletleri gördükten çok kısa bir sonra güzel bir uyku çekeyeceksin zaten endişeye gerek yok..:)

6. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Hastanede yatmayacaksan hiç bir sorun olacağını düşünmüyorum.Fakat yatacaksan ve yatalak duruma gelirsen organına sonda bağlayacaklar ve ben ameliyat olduğumda tek sorun oydu .Bunu şimdiden öğrenmen için söylüyorum. Yatalak durumda olmayacaksan hiç dert etmene gerek yok. Acı hissi olmayacak çünkü :))) Iıı en azından öyle düşün :p

7. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    doktor 1 gün hastanede yatacağımı söyledi aslında birşey sormak istiyorum başlıkta anlattığım gibi kolumdaki 2 kemikten bir tanesinin uzaması durdu ve diğeri yukarı doğru uzadı uzaması duran ise aşağıya doğru uzadı yani iğrenç bir görüntü hem kısa hemde kemik yerinden fırlamış gibi duruyor :) benim anlamadığım doktor bunu nasıl düzeltecek yani yamuk uzamış bir kemiği dümdüz yapabilir mi ? kemiklerden teki aşağıya doğru teki yukarıda doğru uzadoı için iki kemiği düzleyince aradaki uzunluk farkı tamamıyla olmasada kapanacak ve görüntü sorunu olmayacak. fazla büyük bir ameliyat değil ama fazla görünmeyen birşey tek kol uzun teki kısa gulyabani gibi dolaşıyorum ortalıkta ))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:46 ----------

ayrıca sonda olayına baktım 1 gün yatacağımdan öyle birşey olmaz inşallah :D

8. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    1 Gün için sonda takmaları mümkün değil gibi :) İçiniz rahat olsun hiç bir sorun olacağını sanmam

Sayfayı Paylaş